Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S. , nem bírom kezelni...

S. O. S. , nem bírom kezelni a hisztijét 16 hónapos lányomnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan szinten kialakult nála ez a hisztizés, hogy már minden miatt sír és hisztizik. Egyedül nevelem, gondolom ez is befolyásolja valamelyest az eseményeket. Társaságban már kezd tűrhetően viselkedni, mert eddig ott is az volt a baj, hogy annyira rajtam lógott, hogy egy lépést se tehettem nélküle. Az orvosnál/védőnőnél még mindig ha kell, ha nem üvölt. Mindenki azt kérdi, hogy mitől alakulhatott ez ki nála, de elképzelni sem tudom! Ha ketten vagyunk itthon, akkor egészen addig nincsenek gondok, amíg nem akar valamit nagyon, mert akkor képes földhözvágni magát, és olyan egyszerű dolgokból is fesztivált csinál, mint a pelenkacsere vagy ha rászólok, hogy ne akarjon a kukába turkálni. Mit tegyek, hogy kilábaljunk ebből az állapotból?
2010. ápr. 19. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz,de ne vedd olyankor észre.Mintha ott sem lenne.Előbb-utóbb megérti majd,hogy nincs közönsége,így abba fogja hagyni.Nálam ez bevált.
2010. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Én családomban is volt ilyen, ő annyaira hisztizet, hogy levegőt se vett és lilult meg minden. Az orvos azt mondta semmi baj, pohár víz az arcába ettől annyira meglepődik hogy nyugton marad. Ezen felbuzdúlva anyám is ezt használta, két csak alá kerülés után elég volt annyit mondani: Abba hagyod vagy mész a csap alá. Én abbahagytam ott helyben. És azárt ez mégsem pofozás és hasonlóak. Gimiben kiderült hogy rengeteg barátomat is így nevelték, és senkinek semmi lelki baja nem lett belőle. Szóval szerintem érdemes megpróbálni, hátha leszokik tőle a hisztiről.
2010. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne figyelj a hisztire! Ha nincs közönség, előbb-utóbb megunja! Az orvosnál, védőnőnél az enyém is sír... és akkor mi van? Nem szereti, ha idegenek fogdossák, egyszerűen fél... Én is ilyen voltam, emlékszem, sokszor úgy húztak be az orvoshoz :))) Az, hogy idegen helyen rajtad lógott, az se meglepő, a legtöbb gyereknek idő kell ahhoz, hogy idegenek között feloldódjon...
2010. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja a társaságon nem idegeneket értek, hanem rokonokat és barátokat, akiket ismer.
2010. ápr. 19. 10:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőnőnél és a dokinál már elértem, hogy ne üvöltsön. :)

Halkan minden elsuttogok a fülébe, hogy mit fognak vele csinálni, eddig nagyon bevált, mert rám figyel, az orvos meg meg tudja vizsgálni. Az orvosunk nagyon jó fej, mindig hamar végzünk, szerencsére partner ebben az elmondom mi történik dologban.

Volt, hogy úgy üvöltött, hogy a doktornő nem tudta meghallgatni. Most már örömmel megyünk, előtte is mondogatom itthon, hogy hova és miért megyünk.

A másik a hiszti...

Sokan tanácsolják, és itt is írják neked, hogy ne vedd tudomásul, ha hisztizik, csinálj úgy, mintha ott se lenne.

Megmondom őszintén nekem ez nem ment.

Én bizony beraktam a zuhany alá úgy ahogy volt ruhástól.

Ezt mindössze 2x kellett megcsinálnom eddig....

A védőnő azt is tanácsolta, hogy zárjam be egy sötét szobába. Hát ehhez nem volt szívem, egyszer sem próbáltam ki, de ez is egy lehetőség lehet.

Remélem segítettem valamennyit.

Türelmet és kitartást kívánok! :)

2010. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de baromi okos a védőnőd!! Sötét szobába egy kicsi gyereket bezárni.... Aztán meg csodálkoznak sokan, hogy miért pisil be újra, meg miért fél a sötétben, miért nem alszik éjjel, stb... Egy gyerekpszichológusnak lenne hozzá néhány szava, az biztos! Víz és zuhany: biztosan hatásos megoldás, csupán ezek nem megoldások, hanem elnyomják a gyerek félelmeit... Persze, ha egy 4-5-6 éves raplizik, az más, akkor tényleg jöhet a víz, de hogy egy 16 hónaposnak.... Neki még nagy szüksége van arra, hogy biztonságban érezze magát, ezt a hideg vizes nyakon öntés nem fogja megadni, aztán meg jön a szorongás... vannak olyan gyerekek, akik nem tudnak azonnal feloldódni, még a rokonoknál se... Hagyj időt neki, hogy a maga tempójában tehesse! A rokonok meg vegyék tudomásul, hogy ő ilyen és ne akarják azonnal "letámadni"..
2010. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó válaszolónak teljesen igazat kell adjak! Egy 14 hós még kicsi a nyakonöntéshez. Azt sem hinnèm, hogy legközelebb értené azt a fenyegetést, hogy ha tovább orditasz, jön a viz...ezt egy 3-4 éves már érti, az tuti! De próbáld ki egyszer, ugy fog üvölteni, hogy kétórás hiszti lesz az egészből! A fiam pont ilyen, mint a te kicsid. Rokonok/barátok/idegenek, mindegy neki, nem tűri, ha jönnek. Ahogy belépnek, kapaszkodik, ha szólnak hozzá nyöszörög, irtó rosszul érzi magát, mikor mennek el, vagyis szólnak, hogy hello, megyünk, már pápázik és mutat az ajtóra, hogy ott a kijàrat...ugye milyen ciki? Mit gondolnak rólunk, milyen egy morcos, nem kedves kisgyerek...pont lesz@rom!!! Azóta jobb, hogy nem érdekel, ki mit gondol! Annyit kèrtem, hogy ha megjönnek, nézzék levegőnek. Ez bevált! Leülünk dumálni a nappaliba, ő meg jön-megy, rokonokhoz egy idő után magától odamegy, vagy megkérem, vidd oda fiam a keresztanyunak a papucsot, stb. Ezután simán feloldódik. De ha nekiesnek egyből, felveszik, simogatják, adjál már pusziiiit,stb, na erre öl!!:). 17 hós amúgy.
2010. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem itthon bejön a nem veszek róla tudomást módszer. Beteszem a járókába vagy a kiságyba (amelyik közelebb van a hiszti-helyszínhez) és elhagyom a terepet, másik helységbe megyek. Csak akkor veszem ki ha már teljesen lehiggadt. Ez kezdetben jó 20 percet is eltartott, mostanában már elég 5 is. Azután kezdjük elölről amit félbehagytunk. Az orvosnál még én sem tudom mit kezdhetnék vele, legutóbb is hárman fogták le egy szimpla torokvizsgálathoz, közben egymás szavát nem értjük az üvöltéstől. Kipróbálom a suttogós módszert, hátha...
2010. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nézik és nem látják, akkor nincs hiszti. :)

Elmesélnék egy érdekes dolgot. Két éve nyáron kint ültünk a parkban apukámmal, beszélgettünk és figyeltük a gyerekeket közben. A parkban van egy Kresz-pálya, itt mindig sok a gyerek, bicikliznek, görkoriznak, deszkáznak. Volt egy bájos szöszke kislány, aki az egyik kanyarnál hatalmasat zakózott bicajjal. Felült, letolta magáról a biciklit és körülnézett. Az anyukája a Kresz-pálya másik végén volt a kislány tesójával, tehát nem figyelt. A kislány kapcsolt, felállt, felállította a biciklit, felült rá és gurult tovább. Nem telt el 10 perc, a kislány megint hatalmasat borult, ám most látta ezt az anyuka is. A kislány megint körülnézett, látta, hogy ott van az anyukája és éktelen ordításba kezdett, szabályosan hisztizett, bömbölt. Az anyukája persze utána vele foglalkozott. Érdekes, nem? :)

2010. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 16hónaposnál természetes a hiszti,elég nehéz kezelni.Nekem a fiam már 1évesen elkezdte és odáig fajultak a dolgok,hogy a betonba,ajtófélfába szóval mindenhova teljes erővel odavágta a fejét.Vittük dokihoz,azt mondta ez a korszak 3 éves korig tart majd.Hát meg volt rémülve az egész család,ilyenkor teljesen elszálltak nála.Tényleg nem kell észre venni,de amikor jó pillanatok vannak,mégha nem is tud beszélni esetleg,akkor az ölünkbe véve el kell magyarázni,ha sir,hisztizik meg ilyeneket csinál,akkor az nagyon szomorúvá tesz minket és mondani kell csupa jó dolgokat.Elég idegörlő feladat,de enyhiteni lehet.És a lényeg,nem veheti észre rajtunk,hogy kiakadunk a hisztin,mert annál jobban csinálja.Majd kinövi ezt is,addig pedig sok türelmet kivánok!:)))
2010. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!