Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányunk 2 éves. Gyakran...

Kislányunk 2 éves. Gyakran járunk rokonokhoz mégis minden egyes alkalommal kell neki fél óra mire feloldódik és nem nyafog utánam. Valaki járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy fél pl a nagyszüleitől,ha megyünk hozzájuk nem akar bemenni a házba. Ha nagy nehezen be is jön állandóan mellette kell lennem, gyerekeket szereti van két unokanövére hozzájuk szívesen jár.Ha boltba viszem vagy bárhova máshová pl ügyet intézni akkor viszont nem fél sem az emberektöl sem a környezettől. Megmondom öszintén nem tudom mitől alakult ez ki. Nem tudom mi lesz ha elkezd oviba járni.
2017. jan. 2. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, nálunk is volt ilyen. Az ovi miatt ne aggódj, 2 és 3 éves kir között rengeteget változnak.
2017. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tegnap anyósoméknál voltunk,ott volt a párom bátyja is meg a párja. Öket ritkán látjuk. A kislányunk először azt mondta csak hogy menjünk haza,de aztán annyira sírt hogy ki kellett vinnem. Én sajnáltam nagyon,mert láttam rajta hogy fél. De rajtam kívül mindenki azt mondta hogy hiszti. Nagyon rosszul esik,hogy ez a véleményük.
2017. jan. 2. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszti, hanem félelem, szorongás. Ő ilyen. Ilyen kis érzékeny. A környezete neheztelését pedig ő is érzi, ami még inkább fokozza a szorongását.

A kislányom nekem is ilyen, a fiam meg az ellenkezője. Én mindig megkérek mindenkit, hogy ne is foglalkozzon vele. Hagyni kell oldódni, addig beszélgessenek, nevessenek, mintha ott se lenne. Addig kap tőlem játékot, enni, inni. Előbb-utóbb feloldódik és akkor a többiek is elkezdenek vele kicsit játszani.Ha sok pozitív élmény éri, akkor legközelebb már nem szorong annyira.

2017. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A kisfiam pont ugyanilyen volt 2 éves kora után. Most már egyre kevésbé, ahogy közeledünk a 3. életévét. Szerintem egy idő után ez elmúlik. Olyan is volt, hogy váratlanul beléptem a szobába amikor apjával játszott, meglepődött, vagy megijedt, és előlem is elbújt, fél órán át nem is szólt hozzám. Szerintem nem kell aggódni, de ez tényleg nem hiszti. Nálunk is az vált be, hogy nem unszoltuk, magától feloldódott egy idő után.
2017. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én kislányom születése óta félénk,csak azt hittem ahogy telik az idő ez majd lassan elmúlik vagy enyhül.
2017. jan. 11. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!