Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Iskolaválasztási problémáink...

Iskolaválasztási problémáink vannak! Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki autista fiam nem tud beilleszkedni az integráló iskolába. Az iskola elkezdte a szükséges lépéseket. Minél kevesebb időt töltsön az osztályba és elküldenek a Szakszolgálathoz,hogy vizsgálják felül az integrálható részt. Ezt a részét már feldolgoztuk.Elkezdtem iskolát keresni és itt kezdődik a problémánk. A városunkban nincs megfelelő iskola.Nem válogatunk,hanem 60.000 fős városban nincsen segregált iskola. A legközelebbi 11km-re van (napi 44km) ,de nincs hely. Ebben az esetben milyen lehetőségein vannak?

2017. márc. 4. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha a szakszolgálat kiadja a papírt hogy nem integrálható, akkor a speciális iskola ahova tartoztok köteles felvenni.

Vagy még esetleg magántanuló lehet.

2017. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A speciálisba nem való,mert normál értelmi képességű.3 speciális iskolával beszéltem és azt mondták hosszú távon nem tenne jót neki,hogy enyhe és közép súlyos értelmi képességűekkel tanuljon.
2017. márc. 4. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

De ha a normál iskolába nem integrálható akkor sajnos csak a speciális iskola marad.

Vagy ha van a normál iskolában külön osztály.

2017. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Speciális iskolákkal kezdtem a körbeérdeklődést és miután mondta a szakember,hogy nem lenne jó,meg se kérdeztem,hogy egyáltalán föl vennék-e. Ugyanis olyat is hallottam,hogy csak 70 IQ alatt veszik föl a tanulót.Erre hétfőn rákérdezek,illetve elmegyek a tanulási központba,mert telefonon nem mondtak semmit.
2017. márc. 4. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

A magántanulói státusz nem segítené a fejlődését.

Mi a garancia, hogy egy másik integráló iskolába be tudna illeszkedni? Mert ha látsz rá esélyt, akkor a megoldás egy másik integráló iskola, akármilyen messze is van. Hozzánk (mi városunkba) is bejárnak messzi falvakból spec gyerekek.

2017. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van gyógyped, asszisztens mellette az integráló iskolában?

Ha nincs, akkor a szakszolgálattól szerezz be olyan szakvéleményt, amelyben szerepel, hogy gyógyped. asszisztenssel integrálható. Így KÖTELESEK az integráló iskolába gyógyped. asszisztenst biztosítani mellé!

ha más nem marad, csak a szomszéd város, akkor az útiköltségeteket a TB fizeti, utólagos elszámolással havonta. Mi 30 Km-re hordjuk iskolába a kisfiamat.

2017. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!