Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kihez forduljon a gyerek, ha...

Kihez forduljon a gyerek, ha már a tanárához sem lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A lányom másodikos.Van az osztályukban egy fiú,akinek több szülő szerint is valami speciális iskolában lenne a helye,mert valami nem stimmel vele,a pontos baját én sem tudom.

A lényeg,ezek a fiú veri a lányokat,nem csak az enyémet a többit is,de azt mondja a lányom,amikor szóltak a tanárnak,a tanár azt mondta,hogy ne árulkodjanak mert az csúnya dolog.Tehát még ők a hibásak!

A múltkor is amikor mentem a lányomért az iskolába,az egyik lány sírt mert megverte ez a gyerek,amikor a szülő szólt azt válaszolta neki a tanár hogy most a kisfiúnak elfogyott a gyógyszere,és ideges,és ilyenkor az szívja meg aki éppen mellette van!


2010. máj. 17. 13:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam, ezek*a fiú - ez* a fiú
2010. máj. 17. 13:26
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg a többi szülővel, akinek szintén bántja a gyerekét ez a fiú, hogy együtt menjetek be beszélni a tanárral.

Mindenképp tenni kell valamit ebben az esetben sztem, végső esetben közöljétek, hogy kiveszitek a gyereketeket az iskolábl ha nem történik változás.

2010. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg a tanárnak, hogy ha nem tesz semmit, legközelebb az igazgatóhoz mentek. És tegyétek is meg. Ha ő sem tesz semmit, akkor az iskola fenntartójánál tehettek panaszt (általában az önkormányzat az)

Jó lenne, ha minél több szülő összefogna, és közösen tennétek panaszt.

2010. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű, ha a tanár nem segít akkor irány az igazgató, ha Ő sem akkor pedig az önkormányzat. Vagy esetleg megkereshetitek a kisfiú szüleit is.
2010. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
-igazgatóhoz!!!
2010. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
A tanár dolga. Ha ő ezt nem tudja, akkor eggyel fentebbi szint, tehát az igazgató. Ha ő se tudja, akkor még feljebb, az önkormányzat. Jegyző, vagy oktatási osztály.
2010. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Beszéld meg a többi szülővel akiknek a gyerekeit szintén bántja,és együtt menjetek a tanárhoz,vagy kérdezd/kérdezzétek meg a problémás gyerek szüleit hogy mi van a gyerekkel + mit lehet tenni hogy ne verekedjen.
2010. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ez az egész nem érdekli sem az igazgatót,sem a polgármestert!Szerintem itt az a lényeg hogy meg legyen a létszám az osztályban!

A kisfiú szülei különélnek,az apja alkoholista,az anyja meg hát annál is van valami gond!

Egyébként már halottam más szülőtől hogy átíratja a lányát másik suliba a következő tanévtől,csak az a baj hogy ami itt van a közelünkben másik iskola elég alacsony színvonalú,mert ahová most járnak ott zenét is tanulnak,és a másik iskolában erre nincs lehetőség!

2010. máj. 18. 16:17
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk ugyanez van, nem látok megoldást. Azt mondtam a lányomnak, hogy próbálja meg elkerülni.
2010. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek be EGYÜTT a többi szülővel az igazgatóhoz és közöljétek vele, hogy átíratjátok a gyerekeiteket, hacsak nem javul a helyzet drasztikusan. Ha tényleg az osztálylétszám a tét, akkor az igazgató lépni fog: nem mindegy hány gyereket veszít az osztály. Ha meg nem lép, akkor tényleg cseréljetek iskolát. Ami a zenét illeti, szintén dolgozzatok össze: fogadjatok zenetanárt és dobjátok össze a költségét!
2010. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!