Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kihez forduljon a gyerek, ha...

Kihez forduljon a gyerek, ha már a tanárához sem lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A lányom másodikos.Van az osztályukban egy fiú,akinek több szülő szerint is valami speciális iskolában lenne a helye,mert valami nem stimmel vele,a pontos baját én sem tudom.

A lényeg,ezek a fiú veri a lányokat,nem csak az enyémet a többit is,de azt mondja a lányom,amikor szóltak a tanárnak,a tanár azt mondta,hogy ne árulkodjanak mert az csúnya dolog.Tehát még ők a hibásak!

A múltkor is amikor mentem a lányomért az iskolába,az egyik lány sírt mert megverte ez a gyerek,amikor a szülő szólt azt válaszolta neki a tanár hogy most a kisfiúnak elfogyott a gyógyszere,és ideges,és ilyenkor az szívja meg aki éppen mellette van!


2010. máj. 17. 13:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos a mai világban a tanárnak is meg kell gondolnia, hogy mit cselekszik, mert vagy feljelentik, vagy megverik... Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy jó amit ez a tanár csinál, de az iskola helyzete is nehéz, főleg ha ilyen nemtörődön szülei vannak a kisfiúnak.

Tapasztalatból tudom, 7 éve tanítok. Nincs nekem se jobb ötletem, mint az előttem szólóknak.

2010. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Fordulhattok a diák önkormányzathoz. Az igazgató nálunk sem vette komolyan a problémákat, bár itt a tanító is jelezte, hogy baj van. A szülő sem volt partner a probléma megoldásában. Az SZMK-sokkal együtt a diák önkormányzathoz fordultunk. Ugyanis a gyerekeknek joguk van biztonságban nyugalomban tanulni az iskolában. S ha ennek épp egy gyerek az akadály eltanácsolják máshová. Persze ez egy folyamat.
2010. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Egy iskolában több tanár is van, de ha egyik se ért egyet, akkor irány az igazgató. Azért gondolom vannak olyan tanárok akiknek hasonlóan meggyült a bajuk ezzel a gyerekkel.
2010. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Helyi hírharsonák?!
2010. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Úgy döntöttünk a többi szülővel közösen,hogy ezt a tanévet még kivárjuk,aztán ha szeptembertől sem változik a helyzet,akkor megyünk együtt az igazgatóhoz megbeszélni hogy vagy csinálnak valamit vagy másik iskolát választunk a gyerekeknek!

2010. máj. 25. 16:19
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben átvinném másik suliba. Az ének amúgy is egy töltelék tantárgy. Ha annyira érdekli a zene, akkor pedig járjon zeneiskolába.
2010. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mágis mire vártok szeptemberig???

Bocs, ezzel nem tudok egyetérteni, a gyerekem szenved közben, ezt nem hagynám.

2010. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ezt a 2 hetet kibírják minden!És jó ötlet,hogy beszéltek közösen az igazgatóval is.Bekell vonni az anyukát és a kisfiút is a beszélgetésbe,és nem kell úgy bánni velük,mintha vérengző vadállatok lennének..
2010. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
DIÁK ÖNKORMÁNYZAT elnökét meg kell keresni (ez egy felnőtt) Nekünk ő segített eltávolítani az osztályból a rendbontót. Nehéz eset volt, mert viszonylag jó nevelt gyerekről volt szó aki órán jól teljesített. Csak amikor nem látta tanár, szülő akkor terrorizálta a társait. A hivatalos panaszt komolyan veszik. A suli igazgató meg kevés suliban lép bármi elfogadhatót.
2010. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, hogy beleszólok, de ez az oktatásunk lesüllyesztésének eredménye .A fene nagy integráció következménye. A mi városunkban most két olyan iskolát szüntetnek meg szeptembertől, ahova a sajátos nevelési igényű, a retardált, az autista stb, gyerekek jártak, ott megfelelően tudták fejleszteni őket, de szeptembertől szétrakják óket a többi iskolába. Minden osztályba jut egy-két ilyen gyerek, de sajnos ennek a többi gyerek és szülő issza majd meg a lavét. Persze, akik ezeket a szuper ötleteket, törvényeket kiagyalták,nem ilyen iskolába fogják járatni a gyerekeiket. Reménykedjünk, hátha az új kormány tesz ezellen valamit.
2010. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!