Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire általános jelenség,...

Mennyire általános jelenség, mennyire normális, hogy 8 éves lányom,10 éves fiam, és nejem állandóan vitáznak, veszekednek?

Figyelt kérdés

Amikor itthon van mindenki, az idő 50 százalékában van valamilyen vita. Ha velem (apukával) vannak a gyerekek, akkor minimális összezördülés van a gyerekek között velem pedig szinte semmi.

Amint belép a lakásba nejem, jönnek a viták. Olykor csak a gyerekek között, majd feleségemmel is nyomják hármasban. ó. :-(

Férfitársaim, nálatok is van ilyen helyzet? Miként viselitek, mit tesztek?

Hölgyeim, nálatok is ti vitáztok a csemetékkel vagy férjetek?



2017. júl. 16. 11:49
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segített, legalábbis ráláttam, nem csak mi élünk így.

Próbálunk változtatni, megbeszéltük, ill. folyamatosan beszélünk a témáról. Nejem lazábbra veszi, én fegyelmezettebbre. Elég jól haladunk. Elköltöztünk (ezért is nem jártam itt a GYIK-en), ez jó ok volt a változtatásokra. A gyerekek külön szobát kaptak, ami szintén sokat segít a helyzeten. Lassan belakjuk az új otthonuk.

Mellesleg, én itthon dolgozom, mindig is kivettem a részem a házimunkából, de nem kizárólag én csinálom. Szabályokat, munkamegosztást állítottunk fel. Nem mindig sikerül betartani, de törekszünk rá. :-)

Az eddigi összevissza vásárlást egy könyv javaslata után családi programra szerveztük át. Minden héten hétvége előtt együtt megyünk bevásárolni. Családi programokat is próbálunk többet szervezi. Régen nem jártunk étterembe, vendéglőbe, de a költözés miatt (nem volt konyha egy ideig) így ráeszméltünk mennyire jó program és nem is drágább, mintha mi főznénk. (persze csak alkalmilag, hiszen ismét főzünk is)

2017. szept. 15. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!