Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen tanácsot tudnátok adni...

Milyen tanácsot tudnátok adni egy állandóan hisztiző gyerek mellett?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves elmúlt. Ha nem az van amit Ő akar ordit, de addig hogy hányás a vége. Mindent leborit és nem érti ha szép szóval mondom. Csaptam már a fenekére mikor 3 órán keresztül orditott a telefonomért mert nem adtam oda.

Most ott járunk hogy a kocsi ajtót úgy nyomta hogy nem tudom kinyitni kivülről és nincs meg a bankkártyám. Egyszerűen nem birlk vele nap mint nap van valami ami miatt földre veri magat itthon.

Nem engedem be a kutyát vahy nem megyünk ki ilyen takony időbe mezitláb. Es nem! Hiába kérem szépen nem! Ordit! Mindenért! Elfáradtam! A kivsi fiammal nincs ennyi gond aki 7 hónapos.

Ha Én fürdök neki is kell ha Én kimegyek neki is jönni kell.

Nem tudom mi a megoldás nála! Ha atölelem megnyugszik utána kacag eszik iszik de amint Én elkezdenék olyat csinálni amit muszáj itthon pl: mosni; főzni vagy bármi már üvölt.

Ha mesét kapcsolok kérdem Tőle jó lesz a cicás bólogat. Mikor bekapcsolom meg földhöz vágja magát. Mutatja melyik kell mondom neki az forma 1 nem fogod szeretni kiveri a hisztit. Ha bekapcsolom akkor is...

Sok! Ekveszi az összes energiám! Már mindent elpakoltam előle ami nem neki való de felmászik a fotelre és onnan szedi le ha meg elveszem akkor ordit. Pl a kiskönyvüket ma.

Passz!

Harapdál néha ütöget. Kész!



#hiszti #sírás #ordítás #ütögetés #Fáradt gyerek #akartos
2016. okt. 4. 16:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Az enyém is ilyen volt, sokáig tartott mire rájöttem, hogy több figyelem kell neki. Igaz, így a nap nagy részében rajtam csüngött, de abban a fél órában, amíg nem, csendes nyugis játszó gyerek volt.


Pár hó apig ment ez, eljutottunk odáig, hogy nem vártam meg, hogy ő bújjon hozzám, hanem én megyek ölelgetni és puszilgatni, és akkor ő menekül, hogy hagyjam már. Egy egy ilyen után jó fél órára lelép játszani, addig van egy kis nyugtom szusszanni. Aztán persze megyek újra hozzá, hogy öleljem már meg, meggyomrozom, és megint elküld:)


A házimunkába egyébként én bevonom, ha akar segíthet, kivéve ha olajban sütök valamit, akkor nem szabad.

2016. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Próbáltad a figyelemelterelést?

Ha ordít a telefonért, nem hagyni 3 órán keresztül, hanem hívd könyvet olvasni. Vagy legózni. Vagy babázni. VAgy amit szeret.

Mutass neki alternatívát, hogy mit lehet ahelyett, amiért hisztizik.


A földre vetős hisztinél én betettem a fiam a szobájába, és rácsuktam az ajtót. Ha befejezte, kijöhet. Közönség hiányában gyorsan befejezte. Ha csak szimplán sír valamiért, akkor felajánlok helyette valamit.


Azért az nem semmi, hogy fizikailag erősebb egy 2 éves. És el nem tudom képzelni azt a szitut, hogy a gyerek a kocsin kívül, én meg belül. 1 másodperc alatt megvan a baj, ha nem a kocsiajtót nyomja, hanem elindul világgá...

2016. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kicsi 10 hós üvölt egész nap. A nagy (3 éves) "csak" bántani akarja a kicsit. Én számolom a perceket és túlélek. Néha sírva mosogatok, néha üvöltök. Sokszor eeszembe jutnak hlyeségek de igyekszem nem feladni. Az biztos, hogy ritka az a nap, hogy nem bánom a döntéseimet. Túléljük valahogy. Ha szerencsém van, nem bomlik meg az agyam addigra.
2016. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Alternativa nem jön be mert tudja hogy elraktam a telefont. Hiába hozom a zsirkretát es a lapot földhöz vágja. Nagyon nehéz vagy nem sikerül elterelnem a figyelmét.

Az aztó az úgy nézett ki hogy félig becsukta mert bemászik mindig még én megetetem az állatokat és félig lenyomta a gombot és kiakadt a zár. Aztán majd jön apa este 12 órás meló után és megcsinálja mert Én nem tudtam hiába próbálkoztam. Hát a zár az igy sikerült ma!

Egy pillanat még nem figyelek oda.

Oda rakok egy kávét vagy wcre megyek és puff kész a baj!

Ha a kinti kutya, macska nem jöhet be ordit hiába mondom hogy a cica nem akar bejönni gyere menjünk rajzolni vagy játszunk tesóddal. Vagy hozzak egy túrórudit? Vagy akarsz menni papához? Vagy gyere ültessük be a babádat a babakocsibaert sétálni akar. Nem! Ha nincs a kezébe a telefon akkor nem! Ha megvan a telefon akkor igen mindenbe benne van! Jön segit, pakol.

Én nem zárom a szobájába az nekem furcsa módszer. Meg amúgy is kinyitja az ajtót a kezével.

A koleganőm hidegbiz alá dugta a fejét a gyerekének attól meg aztán rendesen sokkot kaptam mikor mondta hogy igy nyugtatta le a fiait.

Felvan a falra rakva szeggel kép. Azt is addig csinálta még leverte és összetört. Magasan van. Lépcsőt épitett párnákból meg takaróból. Mire beértem az udvarról puff annyi volt.

Van sátra. Amennyit tudok vele foglalkozom a tesója és a hazimunka mellett.

Lehet kevés neki.

Központi gyerek! A tesója már nem.

Úgy elkeseredek ilyenkor, hogy borzasztó.

Az jut eszembe hogy elkényeztettem volna?

Vagy ennyire durva dackorszakba van?

Már egy fél éve játszuk ezt.

Az apja ha itthon van Ő kimegy az udvarra inkább pakolni mert szerinte ez értelmetlen hiszti és idebajt kap.

2016. okt. 4. 17:09
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelmű, hogy szegény kicsivel mi van. Biztos, hogy őt is megviselte hogy testvére született. Hiába mondod, hogy ő van a középpontban. Mivel általában negatív figuraként (ahogy te is mondod, hogy a testvére "nem ilyen".)

Neki teljesen mindegy, csak figyelmet kapjon. A negatív figyelem is figyelem.

Amúgy meg szerintem egy 2 éves nem tud 2 perc alatt annyi párnát, takarót egymásra pakolni, hogy elérje azt a nagyon magasra rakott képet.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy ilyen picit nem lehet még egyáltalán egyedül hagyni. Értem én, hogy a kicsi mellett nagynak TŰNIK. De attól még ő is nagyon picike. Amit egy ekkora gyerek csinál az nem az ő hibája! Már ne haragudj! Az, hogy a bankkártyádat is elrakta... Most ez komoly? Ami annyira fontos, tedd olyan helyre, hogy se fotelról, se párnáról ne érje el! Ne haragudj, de ezért is vannak az anyák!

2016. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem Én hogy az Én hibám pár dolog.

Ezt tudom ettől függetlneül nem kell még inkább sz..nak állitani.

Nem teszek köztük különbséget. Tudom hogy Ő is kicsinek számit még. Igen 2 perc alatt felrakja hiszed vagy sem.

Központi gyerek volt a tesója megérkezese előtt is.

Nincs különbség.

Van eleg sokszor úgy hogy a kicsit kihozom a fürdőbe mi meg pancsolunk a nagylánnyal együtt. Lufit vettem neki a múltkor 10 dbot azzal szórakoztunk.

De tudod Én is ember vagyok es tudom hogy anya de Én is hibázhatok.

Ha Te úgy látod tökéletes örülök neki, de sok tanácsot azzal hogy rávilágitottál arra mit rontok el nem segit.

2016. okt. 4. 18:11
 7/22 A kérdező kommentje:

A tesvérére meg azért irtam nem ilyen mert más természete van es nem azt akartam vele sugallni hogy a kicsi jobb a nagy meg nem.

Mindkettőt egyformán szeretem. Ez biztos!

Az apja inkább tesz kivételt és a lányt jobban szereti.

Eddig a kocsiba is mellettem ült elöl az ülésébe most pakoltam hátra és mondtam neki hogy vigyázzon a tesója mert még kicsi. Megértette és azóta hátul ül. De szoktam külön is menni a naggyal ha valaki van itthon apa vagy mama.

Ha a kicsi elvan az udvaron az autósülésbe akkor a naggyal szoktam rallizni a babakocsiba.

Minden időmet es energiámat nekik szánom, de van nekem is hogy elszakad a cérnám meg nehezebben viselek egy napot.

2016. okt. 4. 18:20
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

"azzal hogy rávilágitottál arra mit rontok el nem segit."

Azért valljuk be ez érdekes mondat :D

2016. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hisztis, mert 2 éves. És persze, hogy a 7 hónapossal kevesebb a gond, bár lehet, egy-két hónap és nála meg jön a szeparációs szorongás. Aztán vérmérséklettől függ, de testvérekként nagy eséllyel mire a "nagy" kinövi, majd a másik lesz hisztisebb :) Két évesen minden kell és minden azonnal, mert várni még nem tud, de közben észrevesz valami mást és az is azonnal kell. És közben dühös rád és magára is, hogy nem éri el, és nem is tudja elmondani... stb. Amit tehetsz, hogy kitapasztalod, nála mi használ. Lehet, hogy az, ha csak hagyod tombolni és úgy csinálsz, mint aki észre sem veszi. Lehet, hogy inkább az, ha leguggolva hozzá jó szorosan megöleled és elmondod, nagyon sajnálod, hogy szomorú és mérges. Maradj következetes a szabályokkal, tiltásokkal és ígéretekkel és ne vedd a lelkedre, ha nem tudod minden kívánságát teljesíteni, hiszen nem is lehet logikával követni, még ő sem tudja magát :) Szóval nagy levegő, számolj tízig és nézd őt empatikus felnőttként, de ne szállj bele gyerekként a hisztibe hisztivel, akkor túl lehet élni.
2016. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az ölelés jön be nála azt tudom.

Azt szoktam alkalmazni ahogy csak tudom, de ugye nekem se minden napom egyforma.

Köszi a hasznos válaszokat!

Próbálok nem túlélni hanem élvezni a velük töltött időt. Biztos tegnap nálam is borult a bili az autóval meg a macskát is azelőtti nap cipeltük 3-an az állatorvoshoz, közbe ugye eltűnt a kártyám ami meglett a tv alà dugta, a kocsi ajtót apa megcsinálta este mondta hogy nem a mi hibánk már kikéne cserélni az egészet. Úgyhogy nap végére lufival fürödtünk meg locsoltuk egymást a lánnyal a fürdőkádba a kicsi meg elvolt a szőnyegen.

Nap végére röhögtem az egészen.

Sokat vagyok egyedül és lehet jól is esett kiadni magamból a felgyülemlett feszültséget.

Köszi még egyszer a hasznos válaszokat!

2016. okt. 5. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!