Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van még valaki akinek a...

Van még valaki akinek a gyereke nem lett szobatiszta ovira?

Figyelt kérdés
Kisfiam Augusztus 1-en volt 3 éves de még nem szobatiszta. Mindet próbáltam nyáron de semmi nem használt. Levettem a pelust de nem szól ha kell pisilni vagy nagydolognal se, aaz bilire és wcre se hajlandó ráülni. Az oviba azt mondták hogy nem vihetem amíg nem szobatiszta. Úgy néztek rám mint az ufora, hogy ők ilyet még nem is láttak, hogy nem lett szobatiszta egy gyerek.

2019. aug. 25. 04:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Nincs ilyen. Ugyan úgy viheted. Ha kötekednek panaszt kell tenni.
2019. aug. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Óvodaköteles, nem mondhatják, hogy nem mehet. Az én kisfiam 2 év 8 hónaposan kezdte az ovit, nem volt szobatiszta. Nálunk ilyenkor bugyipelust kérnek, nem csinálnak ügyet belőle.


3 év 1 hónaposan lett szobatiszta egyik napról a másikra. Előtte egy-két héttel pont ugyan ott tartott, mint 2,5 évesen, amikor először próbáltam szoktatni. Pár hetente rápróbáltam, egyszer belepisilt a wc-be, akkor valami átállt nála. Ez egy csütörtöki napon volt (épp itthon volt náthásan), hétfőtől pelus nélkül ment oviba. Az első napokban még otthon persze bepisilt sokszor, de innentől rohamosan fejlődött.

2019. aug. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk sem veszik be, ha nem szobatiszta, szóval nem tudom, honnan veszítek, bogy mehet.
2019. aug. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

A köznevelèsi törvènybôl vesszük, hogy mehet!

Sok ovoda nem akar vacakolni a belisilos gyerekekkel. (Holott a mar szobatiszta gyerekeknèl is elofordul baleset)

Javaslom, hogy kèrd irasban az elutasitas indokolàsàt. Nem merik leirn, ha megis akkor jelentsd fel oket!

2019. aug. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

#3-as, onnan, hogy nálunk nem sértett tőrvényt az óvoda és bevette. Ez történt, onnan veszem...


Amióta kötelező az ovi a 3. életév utáni szeptembertől, nem utasíthathatják el a gyereket a szobatisztaság hiánya miatt. Pelenkázni nem köteles (veszélyes hulladék, stb.), de ha szükséges, akár 120-szor átöltöztetni igen, így értelemszerűen praktikusabb neki is, ha vállalja a napi 1-2 pelenkacserét. (De hallottam olyan oviról is, akiknél öltöztetés van, ez már a helyi vezető döntése).

2019. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Jelen!

Az én fiam tegnap volt 2,5 éves de felvették oviba korkedvezménnyel. Itthon pelus nélkül van, de 3-ból egyszer megy csak el magától WC-re, a többi alkalommal bepisil/kakil. Tudja, hogy hogy kell pisilni és hogy ha nincs rajta pelenka, akkor a WC-be kellene menni, de nem érdekli. Valószínűleg nem elég érett még rá. Ha kérdezem, hogy kell-e pisilni mindig nemet mond.

Jövő héten lesz a szülői, nem tudom, hogy így mehet-e egyáltalán, majd kiderül.

2019. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Megtehetik hogy nem veszik fel! Ma imum azt mondják ha erősködsz hogy oké felvesszük, de sajnos csak decbertol tudod hozni beszoktatásra!

Vedd le róla a pelenkát! Lehet naponta 20x kell utánna felmosni, átöltöztetni, de csak így lesz szobatiszta! Lányom ovi előtt 1 nappal ment el egyedül wc-re!

Szőnyeg félteker, kanapé letakar! Ez a legjobb módszer!

2019. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
7-es Nem! Nem tehetik meg hogy nem veszik fel!!! Tobben leirtuk hogy torveny kotelezi oket hogy felvegyèk!
2019. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Igen, nem lett az. Augusztus 30-án született. Felmentést kértünk 1 évre a jegyzőtől, így most kezd majd 4 évesen.

Igen, kötelesek lettek volna bevenni, de a pelenkázást nem vállalták, csak azt, hogy napjában húszszor átöltöztetik.

Most komolyan mit nyert volna a gyerek? Ettől csak sérült volna, mivel nem az akarata hiányzott a szobatisztasághoz, hanem idegrendszeri éretlenség miatt nem sikerült.

3,5 évesen lett szobatiszta egyetlen egy baleset nélkül.

2019. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
3.vagyok, nálunk benne van az alapító okiratban, hogy nem veszik fel, ha nem szobatiszta. Nem vitatkozni akarok :D
2019. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!