Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek relatív későn lett...

Akinek relatív későn lett szobatiszta a gyereke, hogyan alakult?

Figyelt kérdés

2.5 éves, egyelőre ajátékait bilizteti, ő is néha ráül, de ritka, hogy bármi menne bele.

Bölcsődében is hullámzó az érdeklődése, nem ellenkezik, ha ráültetik, de rövid ücsörgés után lekéredzkedik a kiswc-ről.


Az apja kezd kissé rástresszelni, hogy miért nem szobatiszta még - szerintem még ráér és a bölcsődéből sem jelezték, hogy gond lenne ezzel.

(Állítólag én is hirtelen, 3 éves korom körül lettem szobatiszta, míg a férjem 2 éves kora körül.)


2016. nov. 11. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szobat..


Ez a én kérdésem volt anno.Nézd a dátumot.Én is aggódtam hogy mi lesz.Aztán ovi előtt 1 hónappal (augusztusba) megtörtént a "csoda",szobatiszta lett,azota alig vot "baleset".Szeptemberben töltötte a 3-at.

2016. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nagyobbiknál úgy volt, hogy a bölcsiben már vagy fél éve trenírozták, hogy higgyem el, már majdnem.. és mi mindig vittük a váltóruhákat. Aztán jött a nyári szünet, és egy darabig nem is foglalkoztam a kérdéssel. Aztán észrevettem, egyre többször lett száraz a pelus, úgyhogy egyik nap levettem (úgyis kánikula volt) és onnantól nem kellett. Talán még 1-2 hét volt, amikor kb. napi 1 plusz ruha elfogyott. Most a kicsin (aki 2 és fél éves) nem görcsölök ezen. Ő is néha ráül itthon a bilire, meg a kisvécére a bölcsiben, ha épp kedve tartja. De egyelőre csak belerak valamit, ha épp van mit, viszont visszatartani még nem tudja. Én egyelőre nem szeretném hogy az anorákot kelljen róla lehámozni útközben minden fánál :) - majd ha újra jó idő lesz és úgy látom, kezd változni a dolog, elkezdünk próbálkozni.
2016. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem áprilisba volt 3 éves,nagyon várta már az ovit és hát abszolút nem zavarta,hogy nincs rajta pelenka csak bugyi vagy éppen bugyi se...aug majdnem közepe volt amikor mondtam neki,hogy ő biza nem fog oviba menni szeptemberbe és nem fog játszani a sok gyerekkel hanem szépen itthon fog velem ülni mert bepisil és bekakil. Szeptembert teljesen szobatisztán kezdte se nappalra se éjszakára nem volt pelenka és baleset se!

A második júniusba volt 3 éves,nyáron ő is leszokott és szeptemberbe teljesen szobatisztán kezdett,de jöttek a gondok mert nem mindig mert szólni így néha bepisilt. Október közepére már felbátorodott mert szólni és végre minden jó lett.

A harmadik gyerekem decemberbe lesz 2 éves és kakinál szól,hogy bilire :)))) él bennem a remény,hogy haladunk és ő nem 3 éves kora után lesz szobatiszta. Viszont arra már rájöttem az első gyerek után,hogy ha megértek rá akkor pikk pakk,de ha nem akkor csak kínlódunk és nem igazán jutunk előre.

2016. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeptemberi a kisfiam, ugye 3 éves kora előtt májusban mikor voltunk beíratni az oviba, én is tiszta stresszes voltam, hogy mindjárt itt az ovikezdés és még nem szobatiszta. Aztán júniusban egyik napról a másikra elhagyta a pelust. Konkrétan a pelenkával a hátsóján közölte, hogy akkor nekem most pisilni kell. Persze nem akarta levenni a pelust, de én levetettem róla és onnantól fogva nem volt pelus, és az első 1-2 napot leszámítva baleset sem, sőt, júliusban már éjszakára sem kellett a pelus.
2016. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!