Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább? Bilibe végzi a...

Hogyan tovább? Bilibe végzi a dolgát, de nadrágba bepisil, a többi lent

Figyelt kérdés

2,5 éves lesz, a bilibe pisil-kakil, kb 3 hete.

Ez úgy történik, hogy alapból pelusban van, mikor kérdezem tőle, hogy kell pisilni? Akarsz a bilibe? Mondja, hogy igen már szalad is a bilire. Pisil, oké, jöhet a matrica.

Viszont ilyenkor vissza kerül a pelus, mert ha kisgatya van rajta meg nadrág akkor simán bepisil, nem is szól, de ha nincs rajta semmi, akkor a bilire megy mindig magától. Azért szoktam ráadni a pelust, és felöltöztetni, mert ugye tél van, félek hogy megfázik.

Egyébként ha kisgatya van csak rajta, ugy már lehúzza azt is, ha kell neki. (Elöszőr ebbe is bepisilt.)

Ha nadrágot is adok, akkor tuti, hogy belepisil. Azt hiszi, van rajta pelenka, úgy érzi gondolom.


Hogyan tovább? Mit csináljak?


2019. dec. 19. 06:54
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
Semmit sem kell csinálni, minden szépen halad a maga útján. Türelem.
2019. dec. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Van gyerek, aki pár nap alatt szobatiszta lesz, de ritkán több évig, akár nagycsoportig is eltart egyre ritkuló balesetekkel, és a kettő között még számtalan átmenet trenírozástól függetlenül. Több gyerekem alapján saját tapasztalat :) Nem kell csinálni semmit, ha megérik rá, menni fog. Fontos, hogy ne legyen központi téma, sose emlegesd fel sopánkodva, ha nem sikerül (másnak se, amikor hallja és az orrod alatt se, amikor bosszankodva ágyneműt cserélsz éjjel), hiszen ezzel olyanért bünteted, amiről nem tehet.
2019. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

ügyes a lurkó, szépen halad! türelem! :)

ha nem adsz rá pelust, mondd el neki, hogy szóljon ha kell pisilnie, mert nincs pelus. napközben többször is mondhatod neki ezt.

esetleges bugyipelussal is próbálkozhatok, azt ő is le tudja tolni :)

próbáld vékonyan öltöztetni, hogy ne érezze, hogy pelenka van rajta, bár a bölcsiben (ott dolgozom) ilyen még nem volt, általában gyorsan feltunt nekik hogy nincs pelus, sokkal másabb.

2019. dec. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha nincs pelus rajta, akkor mondom neki többször hogy szóljon, meg is érti, ő is mondja hogy nincs pelus, örül is neki.

De sose szól, csak mikor kell neki akkor megy magától. Én szoktam kérdezgetni tőle, hogy kell pisilned? Menjünk a bilire? Akkor szalad.

Remélem, hogy mostmár szép lassan minden ok lesz! ;)

2019. dec. 19. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak levettem a pelenkát, eleinte volt pár baleset de már első nap délután is megszokta, hogy nincs rajta, ment bilire. Nagyon kevés balesettel lett szobatiszta. Nála is ment már pár hete, hogy ha kérdeztem vagy nadrág nélkül ment bilire de bugyiban+ nadrágban bepisilt. Nekem is 2,5 éves volt ekkor a lányom.
2019. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor legyen pelus nélkül egész nap és adjak rá nadrágot? És 1-2 nap után meg fogja szokni?

Attól félek picit, hogy sokat bepisil és megfázik.

2019. dec. 19. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér. Csak előtte kérdezd meg a gyereket, ha nem kér pelenkát akkor mehet. Ha 1-2 nap után sem szokja meg, akkor add vissza a pelenkát, erőltetni sem kell de pl nálunk már 1. nap megszokta a kisasszony szóval megér egy próbát. Nem fog megfázni. Nyilván átöltözteted, nem marad pisisen. Én a lányomat még emlékeztettem többször, hogy nem kérte a pelenkát, szóljon ha pisilni kell.
2019. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván csak figyelmetlen a gyerek. Majd megszokja!
2019. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!