Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom fél a bilitől. Mit...

Kislányom fél a bilitől. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
20 hónapos lesz a kislányom. Szeretném azzal bevezetni szép lassan a bilizést, hogy egyáltalán ráül, ruhástól, de fél tőle. Hogyan tudnám segíteni, hogy rá merjen ülni?
2020. febr. 18. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Azzal ha szépen elteszed.
2020. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ültesd WC-re, mondjuk.
2020. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Vécészűkítővel is kezdhetitek - ha érdekli. Ne erőltess semmit. És persze ne zárd se ki a vécéből, ha te mész, se be, ha ő, hogy ne féljen.
2020. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindig bejön velem a wc-re. Tudja is, hogy mi történik, érdekli is, kérdezget. A pküsseit minden nap hordja a bilire. Ráülteti őket mondja, hogy pisil és 'pssss' hangot ad hozzá. Ha 'kész' letép egy darabot a wc papírból, megtörli a plüss 'fenekét' vele, és bedobja a wc-be. Szóval érdekli.

Ha az Ő pelusában van valami, akkor mondja, hogy 'pisi' vagy 'kaki' és azt is egyből utána, hogy 'bilibe'. De ha odamegyünk, nem mer ráülni. Úgy látom, attól fél, hogy alatta 'lyuk' van.

2020. febr. 18. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

A szobatisztaság egy agyi folyamat. Kényzserítheted a gyereket és akkor szobatiszta lesz mert kényszerítve van. vagy hagyod, hogy az agyi folyamat elérje azt amikor tudja vissza tartni, amikor tudja elengedni.


Ha fél töle eszembe sem jutna, hogy mutogassam neki. Játszon vele, aztán mad úgy fél év múlva újra megkérdezném...

2020. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Lehet kapni játék bilit, plüssökkel, babákkal játszhattok vele, mesélhet az róla. Nekünk kb egy évvel azelőtt volt, hogy a fiam úgy döntött nem kell pelus ő nagy fiú. Előtte sokat játszottunk mi is, anélkül, hogy bármit elvártam volna tőle.
2020. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

A magam részéről én feleslegesnek tartom a bilit.

Illetve egy dolgot nem bírtam elviselni,ha a bilit kellett kiuritenem.

Bármikor bármilyen pelust kicsereltem, de ha a bilibol kellett akkor oklendeztem.

Nem tudom miért.

Szóval ezt (is) elkerülendő vettem egy kombi wc ülőket. Felhajtod akkor felnőttnek való,ha lehajtod gyereknek.

Az első perctől elfogadta ,sosem volt gond.

Ha jól emlékszem ,akkor 2 és fél éves volt,és már bőven nyári idő volt.

2020. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek általában nem a bilitől félnek, hanem szégyenlősek, vagy szeretik tartogatni a pisit. Tehát a pisitémában a gyerek önállóságot szeretne. Úgy akar ráülni, hogy nem látja senki.
2020. febr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!