10 évesen bepisilés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon bántja a lányomat, hogy sajnos gyakran bepisil éjszaka, nem ébred fel, csak akkor, amikor már fázik.

Kérdeztem a gyermekorvost is, azt mondta, 10 éves kor után küldi alaposabb kivizsgálásra. Sajnos én magam is ilyen voltam, nem ennyire gyakran, de sokáig bepisiltem, ami örökölhető. Napközben nincs ilyen gond, csak éjszaka és általában a hajnali órákban. Mindig mondjuk, semmi baj, majd elmúlik, anyánál is ez volt stb. menjen ki wc-re lefekvés előtt, de mégis megtörténik.

Az ottalvós táborokba sem mer ezért menni, pedig látom, hogy szeretné. Van egy kisfiú barát, ott már 11 éves és ő is bepisil, inkább mindig kiviszik éjjel. A kisfiú mindenféle vizsgálaton átesett, makk egészséges.

Akinek van ebben tapasztalata, tudna tanácsot adni? Hormonprobléma is felmerült, de remélhetőleg van egyszerűbb megoldás is, vagy majd az idő megoldja?

Kiegyensúlyozott, boldog családunk van, szeretetben neveljük a gyerekeket, tehát aki esetleg a lelki szorongásra gyanakodna, kizárt.

Köszönöm a válaszokat.



#bepisilés #Tíz évesen
2020. aug. 31. 06:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is, ha még nem próbáltátok, ne igyon lefekvés előtt már olyan másfél órával, szóval a vacsora legyen hamarabb, mint most és akkor igyon sokat. Plusz lehet kapni pisicsengőt, ami jelez - van, akinek beválik.
2020. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha azt írta volna az 5-ös, hogy mielött pisil, próbálja meg pár másodpercig visszatartani, az nem lenne hülyeség.

De itt arról van szó, hoyg a gyerek ALSZIK, azaz nem veszi észre, hogy pisilnia kell, egyszerüen belekombinálja az álmába.

Emellett ha valaki alszik, akkor nem tudja ellenörizni ,hoyg alszik-e vagy ébren van, a magába csípés/magát megpofozás meg még éber állapotban is hülyeség! De mivel a gyerek alszik közben, ezért ez eleve kiesik.

2020. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

Vegyétek észre azért megy a hülyítés az oldalon, mert érdeke egyeseknek, hogy több pelenka, pisicsengő fogyjon.

Mikor alszunk akkor is érezzük a pisiingert, csak esetleg belefoglaljuk az álmunkba. De ha belénk idegződik, hogy pisilés előtt ellenőrizzük az éberségünk, álmunkban is sikerül a kísérlet. A tudatos álmodás elsajátítása is erről szól, hogy folyamatosan figyeljük ébren vagyunk-e. Ez lehet pislogás próba, a csípés és pofozás azért jó, mert az ember ezeket ébresztgetés céllal is önként alkalmazza. Hogy mi a hülyeség, azt inkább hagyjuk.

2020. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kaptunk kölcsön pisicsengőt, mindenki felébredt, amikor jelzett, kivéve a lányom 😊
2020. aug. 31. 21:28
 15/18 anonim ***** válasza:
14%
Tudtam, hogy a kérdező is benne van a maffiában.
2020. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Amikor 9-10 éves voltam én is be pisiltem. Nem tudom mi lehet ez (2015)
2020. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%
Mi az a pisicsengő?
2020. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A megoldást pelenkának hívják.
2022. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!