Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért szokott le arról,hogy...

Miért szokott le arról,hogy szóljon ha elvégezte a dolgát?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves korától szólt ha kakilt. Mindig azonnal ki is cseréltem. Elkezdett érdrklődni a wc iránz,vettem szűkítőt. Soha nem pisilt,kakilt bele de időnként kérte h ültessem rá,mindig meg is tettem. Agyon dicsértem. Most 21 hós,mindkettőt teljesen elhagyta. Nem szól a kakiért sem. Fürdés előtt szokott pelus nélkül szaladgálni,simán odapisil ahol éppen rájön. Egyik alkalommal még játszott is vele mint egy pocsolyával. Veszek bilit,csak reméltem az kimarad és egyből wc,de inkább visszafejlődés lett.

2020. aug. 3. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Nem a szűkítővel van a gond. Hanem hogy a gyereknek nincs kedve a szobatisztasághoz. Úgy érzi valamiért a gyerek, hogy értelmetlen dolgokat kértek tőle. Ilyen szokott lenni, hogy szereti a gyerek tartogatni a pisit, kakit és tiltják neki. Vagy szereti hordani a pelenkát, mert így úgy érzi több törődést kap.

Az igazi okot csak a gyerektől tudhatjuk meg. Beszélgetni kell a gyerekkel megértően, szeretettel, hogy mi a kényelmetlen számára a szobatisztasággal kapcsolatban. Miért érzi megalázónak a szobatisztaságot? Miért érzi, hogy nem szeretik a szobatisztasággal kapcsolatban? Esetleg megbántotta-e valaki a pisi, kaki dologgal kapcsolatban?

2020. aug. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igy ilyen komolyan ennyi időssel szerintem nem lehet elbeszélgetni erről.Még nincs 2 éves. Vagyis én kérdezhetem,de nem fog tudni válaszolni. Nem erőltettem rá semmit, csak dicsértem ha szólt. Nem örül a pelenkázásnak. Nem ordít vagy ilyesmi,csak mintha sajnálná rá az időt,h addig is ki van szakítva a játékból amíg pelust cserélünk. De a kakiba meg nem hagyom várva a megfelelő pillanatot mert piros lesz a feneke.
2020. aug. 4. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes volt neki egy darabig, de már megunta, más dolgok kötik le most a figyelmét, ezért nem akarja :)

2 év alatt még bőven pelusos korú, nem baj, ha alábbhagyott a lelkesedése.

2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!