Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lehetséges egy hónap alatt...

Lehetséges egy hónap alatt szobatisztává tenni?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves még nem szobatiszta. Szeptemberben kezdi az óvodában a mini csoportot, és már elvárják, hogy szobatiszták legyenek a gyerekek. Próbálkozunk, de úgy érzem, sikertelenül. Már napközben leveszem róla a pelenkát, bugyit adok rá, de még mindig nem szól, ha pisilnie vagy kakilnia kell, rengeteg a baleset. Vettünk neki leszoktató könyvet is. Nézegeti, de semmi. Mindig kérdezem, hogy nem-e kell biliznie, de gyakorlatilag kitér a válasz elől. Vmikor még kéri a pelenkát, nem akarja a bugyit felvenni. Ugyanennyi idős kis barátja már szinte szobatiszta, voltunk náluk, látta, hogyan használja a bilit, de egyáltalán nem érdekli, pedig az még zenél is. Gyakorlatilag egy hónapunk maradt, hogy elhagyjuk a pelenkát legalább nappalra. Van vmi jól bevált trükk, hogyan lehetne rávenni, vagy törődjek bele, hogy lehet halasztani kell az óvodát?

2021. aug. 1. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Nincs.Minél jobban jutalmaztam meg játszmáztam annál jobban nem akarta.Nem volt rá érett. Elengedtem. 3,5évesen lett szobatiszta saját magától egyik pillanatról a másikra éjszakára is.
2021. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad erőltetni a szobatisztaságot. ha nem érett rá az idegrendszere, hiába minden. inkább hagyd pelusban, a sok bepisilés bekakilás nem biztos hogy jót tesz neki, a lelkesedésének
2021. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Azt hozzáteszem ,hogy az én fiam így maradt a bölcsiben plusz 1 évet .Az unokatesójánál az anyuka konkrétan megmondta nincs olyan ,hogy ne tanuljon meg kiabált mindent csinált. Éppen az oviban szobatiszta lett okkal móddal,de éjszaka ők a mai napig pelusoznak pl.

1es voltam

2021. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs és nem is kell. Bölcsibe kellett volna iratni, bár az ovi sem kötelezhet rá, de mivel még nem óvoda kötelezett, így nem kötelesek felvenni.
2021. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, egyébként vannak akik szo szerint egyik napról a másikra válnak szobatisztává :)
2021. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom konkrétan kedden még pelenkás volt, szerdán már bugyis és egyszer sem pisilt be, soha. Pont 3 éves volt, nem volt miért erőltetni, úgyis itthon vagyok a kicsikkel. A most 2,5 évesem sincs még a közelében sem, őt sem erőltetem. Ha muszáj visszamenned dolgozni, akkor bölcsibe add a gyereket és ne erőltesd, amíg nem érett rá.
2021. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiam 2 hét alatt lett szobatiszta, amikor Ő akarta. És bizony már betöltötte a hármat.. :(

2,5 évesen én is azt hittem hogy na, most van itt az ideje, de amíg nincsenek konkrét jelei a gyereknek, addig csak erőltetés az egész. 2 évesen például pelus nélkül simán pisilt néha bilibe, de aztán elment tőle a kedve mert mindig kérdezgettem. Ezután jött a 2,5 éves kor ugye, de akkor sem ő jelzett hanem én akartam rá irányítani. Egyszerűen ez nem válik be. Vagy ha mégis, az szerintem nem egészséges. Úgyhogy a legtöbb esetben a gyerektől függ a dolog. A “rászoktatás” szó itt inkább azt jelenti, hogy résen lenni a jelek észrevételében és jelen lenni a segítség nyújtásban.

Veletek is történhet csoda oviig, viszont azt ne hagyd, hogy az óvónőkre legyen ez bízva, mert az biztosan traumatikus lesz neki.. Ha szerencsétek van, erre a türelmi időre még engedni fogják neki a pelust. És igen, tudom hogy szabályellenes, de sok helyen engedik mégis ha oka van.

2021. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá módszer. Ha megérik rá, le fog szokni egyik napról a másikra. Nem szabad és nem is kell erőltetni.
2021. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
7: nem szabályellenes a pelenka oviban. NEM feltétel a szobatisztaság oviban... csak sok helyen inkább nem akarják vállalni a pelenkázást. ha valaki pereskedne emiatt velük, az ovi ütné meg a bokáját. de nyilván egy 2.5 évesnél nem igazán van miről beszélni, nem ovodakoteles.
2021. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

7es vagyok:

Hát pedig az oviban le van írva feketén fehéren, hogy nincs joguk, nincs lehetőségük veszélyes hulladékot tárolni (pelenka) és ezért sok helyen ha mégis van pelenka, kiakasztják a szekrényhez, hogy a szülő dobja ki. Illetve házirend.


De ez egy egészen más téma, hidd el én is végig jártam, mert költözés miatt helyet kellett találnom a fiamnak és mivel betöltötte a 3at, a bölcsi nem vette fel, az ovi meg még azért nem mert nem volt szobatiszta. Bizony.

2 különböző városban is ugyanazokat a törvényi paragrafusokat mondogatták. Úgyhogy fél évig nem járt sehova, amíg szobatiszta nem lett.

2021. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!