Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Normális, hogy egy majdnem 3...

Normális, hogy egy majdnem 3 éves gyerek még egyáltalán nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
A kislányom februárban lesz 3 éves. Még egyáltalán nem szobatiszta, pelenkás. Néha mondja, hogy pisilnie vagy kakilnia kell, olyankor ráültetjük a vécére (a bilit nem szereti), de nem csinál semmit. Persze olyankor várunk, hátha mégis sikerül, de nem. Utána magától akar lejönni. Ha tele a pelenka, egyáltalán nem szól, a kaki sem zavarja. Mikor ki akarjuk cserélni, ellenkezik, inkább úgy marad. Nem tudom elképzelni, hogy nem zavarja egyáltalán. Korábban sokan mondták, hogy ne aggódjak, még van ideje 3 éves koráig. Már nagyon közel vagyunk hozzá, mégsem látok semmi előrelépést. Normális ez? Miért nem hajlandó legalább a pelust kicserélni? Mit tudunk kezdeni vele? Erőltetni nem akarom, mert olyant is hallottam, hogy avval inkább rosszat teszünk. De akkor mégis mi lehet a megoldás? Vagy várjunk továbbra is, hátha egyszer csak megtörik a jég?

2021. dec. 18. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha dachoz, lázadáshoz használja eszközként, mert látja, hogy frusztrál, akkor vedd le róla a pelenkát és takaríts.

Ha meg nem, akkor vedd le róla a pelenkát és takaríts. Hacsak nem tényleg valami baja van, nagyjából két hét és nem lesz baj. Nem ő a főnök, ugye?

Lehet lepontozni.

2021. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
El szoktad neki mondani, hogy mikor érzi, hogy pisilni-kakilni kell, szóljon? Azért egy 3 éves már meg tudná ezt érteni, ha normálisan elmondod neki és mindig nagyon dicsérd meg, ha jelez.
2021. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Akkor csinálják ezt, amikor nem következetesen próbálták a gyerekkel a szobatisztasági "akciót", hanem összevissza. Pl egyik nap nagyon keményen csak bili van vagy vécé, aztan masik nap na jó, mégse, harmadik nap megint más módszer, stb... te magad is bizonytalan vagy, a gyerek meg emiatt végképp nem tudja, mit is kéne csinálnia. Hacsak nincs valami más baja is, akkor ezt gondold végig. Következetes legyél, egyféle módon neveld szobatisztaságra, ne térj el tőle.
2021. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ugyanez volt. Nehezítve azzal, hogy a férjem elkényezteti és túlfélti a fiunkat. Levettük a pelust, és olyan hisztit rendezett, na. Panelban lakunk, nem akarunk konfliktust a szomszédokkal. Apuka rövid idő alatt megtört, pelus vissza.

Egyszer én maradtam vele otthon, mikor beteg lett. Semmi extra, de a covid miatt már egy kis orrfolyással is itthon kell fogni. (Alapból nálunk apa volt gyes-en. Lehet lepontozni.) Mondtam, hogy ez az utolsó csomag pelus. Beszélgettem vele sokat. Illetve én beszéltem, ő hisztizett, hogy nem-nem-nem. Kiderítettem, hogy többek között fél, hogy beleesik a wc-be. Bili is van. Szűkítő is van. Fogtam a legnagyobb plüsst. Kérdeztem, hogy i a nagyobb, mondta a fiam, hogy ő, a plüss a derekáig ér. Ráültettem a nyuszit a wc-re szűkítővel. Le is húztuk úgy, hogy rajta ült a nyuszi. Látta, hogy nem esik bele.

Beszéltünk, hogy fél, hogy mi van, ha bepisil. Semmi, anya kimossa, felmossa, vettünk egy csomó nacit meg harisnyát, hogy mindig legyen száraz. Vettünk már hónapokkal ezelőtt betétes leszoktató bugyit, hogy az megfogja, ha kisebb baleset lesz. Kimossuk, tiszta.

Megbeszéltük, hogy mit tudunk venni egy havi pelus árából, ha már nem kell venni, mi mindent kaphat.

Aztán elfogyott az utolsó pelenka. Mondtam, hogy akkor most jön a tanuló bugyi. Volt ordítás, hiszti, komolyan megküzdöttem, mire ráadtam. A férjem elküldtem otthonról, mert láttam, hogy ő már engedne. Megmondtam, ha vesz pelenkát, haza se jöjjön. Vele is keménynek kellett lenni.

Délelőtt kétszer pisilt be. Utána mikor senki nem látta, a szobájában kipróbálta a bilit. Délután már ki akarta próbálni a wc-t a szűkítővel és a fellépővel. Egyedül azt is. Annyira büszke volt, hogy sikerült, hogy este még tízig öt percenként ül rá.

Azóta gyakorlatilag éjjel-nappal szobatiszta. Egyszer nem tolta re a gatyót rendesen és pisis lett, akkor nagyon kiborult, féltem, hogy visszaesik. Szót sem szóltam, csak átöltöztettem. Szerencsére ugyanúgy ment utána is wc-re. Onnantól, hogy ő eldöntötte, hogy akarja, egyik óráról a másikra lett szobatiszta.


Nem azt mondom, hogy erőltetni kell! De ha teljesen ráhagyod, nem biztos, hogy ő akarni fogja a szobatisztaságot.

2021. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Január végén lesz 3, kb ugyanitt tartunk, bár a bölcsiben azt mondják már kezd a wc-be pisilni.

De előre sose szól.

2021. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ez a normális. Ha megérik, nem kell takarítani, pótruhát hurcolászni, mindenhová idegbajjal menni, hogy na vajon a Lidl közepén hova szaladok, meg jaj, mi van későn szól overálos időben és megfagy mire hazaérünk...

Lányom 3,5 évesen lett szobatiszta 0 balesettel a tél közepén. Megérte várni. Előtte hiába próbáltuk, nem állt készen.

2021. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 évesen lett szobatiszta szinte balesetmentesen. 2 évesen már neki voltunk állva a témának, de 3 éves korban kattant be neki. Ágytiszta is lett rögtön rá 2 hétre. Nekem megérte várni, minthogy takarítsak illetve szorongjunk mindketten tőle.
2021. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
5ös vagyok, én is így érzek 6-os. Inkább kivárom, jövő szepteberben lesz ovis,van bőven időnk, minek takarítsak össze vissza.
2021. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Derjaderja ***** válasza:

6-tal értek egyet. Az en lányom ugyan januárban lesz 3, de augusztusban még en is azt mondtam volna, hogy nem megy ez, aztán most meg játek közben elmegy pisilni, aztán visszajön, még a fellépőt is odatolja a wc-hez és le is húzza.

Eljött neki az idő.

Nyáron a kertben en is csinaltam mindem szankció nélkül a peluslevevést, még sikerült is néha, de télen, bent nem látom értelmét.

Esetleg a wc szűkítőt próbaljátok meg, van aki azt szereti jobban mint a bilit.

2021. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ráül szűkítővel a vécére, evvel semmi gond. De nem csinál semmit. Amúgy óvodás, ott már elvárnák, hogy szobatiszta legyen (mini csoportos). Ráadásul van egy kisöccse, bőven elég lenne csak neki megvenni a pelenkát, nem olcsó dolog. Szóval nem szívesen várok, de persze ha nincs más lehetőség, akkor muszáj.
2021. dec. 18. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!