Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor fog teljesen szobatisztá...

Mikor fog teljesen szobatisztává válni a kislányom?

Figyelt kérdés
2,5 éves elmúlt decemberben és úgy Karácsony előtt kezdtük el komolyan a wcre járást aztán bugyi hordást. Bilibe másfél éves korában pisilt először aztán áprilisban de nem akart egy idő után sehova se így a wc szűkítő lett a bejovos 2,5 évesen. Wcre jobban szeretett eljárni velünk. Bugyit szépen megszokta és fél oránkent visszük pisilni mert ritkán szól. Ha viszont eltelik 1 óra kb és hiába kérdezzük kell pisilni mondja nem nem akar még elmenni, aztán van h hirtelen mondja pisilni kell és már be is csurog kicsit mire a wcre érunk. Van hogy a nadrágja is olyan lesz. Egy nap 2szer 3szor előfordul h becsurog de van hogy egyszer se megy be. A kakival viszont küzdünk jó ideje mert van h visszatartja 4 5 napig is. Amióta bugyit hord van h elkezdi nyomni mondja kaka lesz én meg mondom menjünk akkor a wcre mert bugyi van rajtad erre elmegyünk de csak pisil nem akarja nyomni. Egyszer egy bogyó belement de visszatartja azt még. Estére még pelust hord meg délutáni alváshoz és általában este szokott kakilni a pelusba, de van h sok nap kimarad. Szóval nem tudom hogyan kellene elérnem h wcbe merjen kakilni mint ahogy pisilni is eljön. A másik hogy az ágytisztaságot hogy kezdjük el? Sokszor van h délutáni alvás után száraz a pelenka ha előtte elmegyünk pisilni de éjszaka még nagyon ritkán maradt száraz. Hogyan kellene ezt elkezdeni hogy bugyiba aludjon? Nyáron betölti a 3 évet és jó lenne addigra teljesen szobatisztának lennie az ovi miatt.
2023. jan. 26. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem rosszul csinálod. Ha félóránként automatikusan viszed pisilni, akkor sose fogja megtanulni felismerni az ingert és visszatartani.

Az ágytisztaságot meg ne erőltesd, az nem az ő szándékán múlik. Kell, hogy beinduljon egy bizonyos hormon termelődése, átlagosan 3-4 évesen érettek rá a gyerekek, de ha csak 6 évesen megy neki, az is normális. Viszont a délutáni alvásnál lehet trükközni, pont úgy, ahogy te is csinálod: előtte elküldöd pisilni. Alszik 2 órát, annyi idő alatt nem választódik ki annyi folyadék, hogy bepisiljen.

Az én nagyobbik lányom 5 éves, nyáron hagytuk el a pelenkát éjszakára. Ő már korábban szerette volna, mert szerinte ő már nagylány, de a franc se akart minden másnap ágyneműt mosni. Úgyhogy megállapodtunk, ha egy hétig minden éjjel száraz marad a pelenka, akkor utána nem kell többé felvennie. Nappali alváshoz viszont kb. 3 éves korától nem kellett neki, de csak akkor, ha alvás előtt pisilt. Ha nem értünk haza az alvásidejére, és bealudt a kocsiban, aztán az alvó gyereket egyből az ágyába transzportaltam, akkor azért adtam rá pelenkát, mert esélyes volt, hogy bepisil.

2023. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 3 múlt, de ha nagyon elmerül valamiben, akkor még ő is utolsó pillanatban szól és van, hogy nem érünk oda. Az oviban is előfordul, nem csináltak belőle problémát eddig. Azt tényleg ne csináld, hogy kérdezgeted, az oviban se fogják, nem tanulja meg melyik ingerre kell figyelnie. Nekünk amúgy a nyár tökéletes volt a gyakorlásra, akkor futkoshatott pelus nélkül. Szeptemberben pedig már szépen ment az oviban is a pisilés, akkor még nem volt 3.

Nappali alváshoz neki se kell pelus, de éjszaka még igen. Mi is azt mondtuk neki, mint az 1-es, ha 1 hétig száraz marad a pelus, nem kell felhúznia, többször majdnem összejött, szerintem hamarosan eljut az ágytisztaságig, de ez tényleg az idő és nem a gyakorlás kérdése, majd ha megérett rá.

A kaki kérdéssel mázlink volt, azt már 2 éves kora előtt csak a bilibe vagy a wc-be végezte. Sokan mondják, hogy azért nem kakilnak a wc-be, mert ez egyfaja elengedés. Mi úgy csináltuk, hogy először csak a bilit használtuk, aztán ő húzhatta le és elköszönt a kakitól, odaadta wc bácsinak. Bugyután hangzik, de nekünk bevált.

2023. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég nyáron az ovi előtt csinálni. Én is küzdöttem a lányommal, mégis ovi előtt egy héttel lett szobatiszta... Akkor kezdett el szólni és bár néha még 1-2 csepp becsurgott, de már kakifolt sincs és csurgás sincs, szól és tudja tartani amíg hozom a bilit neki.


Hidd el, nyáron bugyiba lesz kint, seperc megtanulja. 2.5 évesen még nem kell szenvedni meg visszatartatni a kakát. Ha az én lányom ellenezte volna, vagy nem mert volna bilibe/wcbe kakilni, biztos hogy nem erőltettem volna. Mi azért biliztünk két és fél éves kora óta, mert egyszer sem ellenkezett, sose volt hiszti vagy probléma. Ha lett volna, tuti nem erőltetem, mert ezzel csak rosszat csinálsz. (Csak ugye ő sem szólt soha, egyik napról a másikra kezdett szólni ovi előtt egy héttel)

2023. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
A becsurgásra annyit tudok mondani, hogy tegyetek egy vékony egészségügyi betétet a bugyijába, és akkor nem kell naponta 5x bugyit cserélni, ha az a pár csepp a betétbe menne, amikor elfelejt szólni a pisi miatt.
2023. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak lassítod a folyamatot, ahogy az egyes is írja, esélye nincs a kislányodnak az ingert beazonosítani. Meg kell várni, amíg magától jelez.
2023. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!