Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktasam le a kislanyo...

Tenaj kérdése:

Hogyan szoktasam le a kislanyomat az ejszakai bepisilesrol? A kislanyom a heten lesz 4 eves mar napkozben teljesen szobatiszta de ejszakara meg pelust hasznalunk ami reggelre eleg rendesen tele pisili.

Figyelt kérdés

De mar 1 hete levettem rola mert nem keri mar de viszont minden este 2-3 szor bepisil es a 3harmadik utan mar se tiszta pizsi se agynemu nincs es adok akkor hajnalba ujra pleust reggelig.Pedig mielott en is lefekszek 1-2 szer raszoktam ulteni a wc-re pisilni es tobbsegbe szokott is pisilni almaba a wc-be. Akkor nem szokott be pisilni vagy csak 1szer hajnalba.

Ti mit gondoltok rola lehet hogy meg kellene varnom mig ejszaka teljesen szaraz lesz a pelusa es csak utana elhagyni vagy mit csinaljak?

A masik gondom heti 2 szer szokott kakalni de azt is sokszor vissza tartja. Pedig fel evel ezelott mar szepen ahogy illik ugy ment magatol a wc-re,de mindig van egy idoszak amikor uton utfele ha rajon raul es vissza tartja meg otthol is. Mi lehet ennek az oka?

Elore is koszonom.



2015. márc. 23. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem eroltetnem, sot egyaltalan nem is foglalkoznek vele, raadnam a pelenkat, es csak akkor hagynam el ha mar stabilan szaraz hetek ota.

Minden gyerek kulonbozo, a tied meg nem erett ra hogy ejszaka szobatiszta legyen, de majd az lesz. Ne csinalj problemat abbol ami nem az.

2015. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nos én még nem tartok itt a lányommal,csak mások tapasztalatát tudom megosztani veled.Nagyon sok helyről hallottam ugyan ezt amit leírtál,hogy nappal szobatiszta,éjszaka viszont tele a pelus.És nem egy anuka írta,hogy ha nem adott rá pelenkát éjszakára,mert mondjuk elfelejtette,semmi baleset nem történt reggelig.Viszont ha másnap mondjuk megint ráadta,reggelre tele volt.esetleg próbáld meg,hogy nem adsz rá éjszakára.
2015. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megprobalta, nem mukodik.
2015. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sandrachnologic ***** válasza:
Nalunk Ugyanez van, csak epp fiú a gyerek es júliusban lesz 4 eves. Siman kepes ugy osszepisilni meg pelusban is magat ejjel, hogy reggel bokáig pisis pizsiben jelenik meg. Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy 6 eves korig ez normalis, mert egy hormon felelős ezert, szoval ne iuguljunk es ne stresszeljuk vele a gyereket, ha tobb hétig szaraz pekusban jon ki reggel, akkor vegyük le. Nalunk du. Mar nem alszik mindig, igy nem kap pelust, de ha elalszik meg akkor is bepisil, egyszeruen annyira melyen alszik, hogy nem ébred fel semmire.
2015. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Saját magadat szivatod meg ezzel az éjszakai ágynemű cserékkel feleslegesen.

Az én lányom áprilisban lesz 4 éves és két hete lett éjszakára szobatiszta. Mindezt úgy, hogy soha nem próbálkoztunk a pelus levétellel, nem is beszéltünk a témáról, egyszerűen egyik éjjel felkelt hogy neki pisilnie kell, másik éjjel is, és harmadik éjjelre reggel száraz volt a pelus. Utána még ez egy héten át megismétlődött és azóta pelus nélkül alszik , balesetmentesen. Nem tudod erőltetni mert egy hormon a felelős az éjszakai ágytisztaságért, ami valamikor 3 és 5 éves kor között kezd el termelődni.

2015. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is varj meg vele. Ne eroltesd. Sokadik szaraz pelus utan probalkozzatok.


Utolsonak irom, hogy en nem ertem ez a 3-5 eves kor kozott termelodik az a hormon blablabla.. ezek szerint a legkorabbi idpont, amikor szobatiszta lehet egy gyerek az 3 ev? Mert ha ezt allitod, akkor az kicsit meredek

2015. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam most februárban volt 4 éves, és neki is kell éjjelre pelus. Nappalra már 2,5 kora óta szobatiszta, ha nagy ritkán alszik napközben, akkor nem pisil be, de éjjel szinte mindig. Volt már egyszer-kétszer, hogy száraz volt reggelre a pelus, de tényleg nagyon ritkán. Gyakoribb, hogy reggelre kicsurog a pelusból. Én nem nagyon izgulok ezen a dolgon, mert ahogy mondják a többiek, ez tényleg attól a bizonyos hormontól függ. Majd ha eljön az ideje, levesszük a pelust és kész.
2015. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5 éves korig nem probléma,ha éjszakára pelenka kell!


Figyelhetsz arra,hogy pl alvás előtt 1 órával már csak keveset igyon ha szomjas,ne igyon tejet lefekvés előtt se! (sok gyerek úgy alszik el,hogy előtte tele issza magát tejjel,tejitallal,egyébbel). Lefekvés előtt kérd hogy próbáljon meg pisilni (még a nagyokat is küldöm próbapisire,felkelnek ha kell nekik,de szeretném hogy végig aludják az éjjelt zavartalanul,sőt én magam is pisilek minden este mielőtt lefekszem aludni),majd utána mehet rá a pelus.

Ezzel csökkentheted az éjszakai pisilések számát.


Nálunk a csajok 2 hétre rá hogy szoba tiszták lettek, már éjszakára sem kellett pelus.

Most a fiam aki nappalra itthon pelenka nélkül van már jó ideje,viszont éjszaka még rendesen pisil. Én ezt csinálom. Sajnos Ő nem mindig akar próbapisilni lefekvés előtt...

Addig pedig míg el nem jön a pillanat,marad éjszakára a pelenka.

2015. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!


Egyetértek az előttem reagálóval abban, hogy lefekvés előtt nem célszerű sok folyadékkal itatni egy kisgyereket! Valójában éjszakára leterhelni a vesét amúgy sem egészséges még felnőtteknél sem! Meg kellene próbálni a folyadék nagy részét a nap első felében bejuttatni a szervezetbe. Ez minden szempontból a legjobb!

Ezt leszámitva az előző véleményeket végigolvasva teljesen tanácstalanná váltam az éjszakai pisi - ügyében :(

Az én kislányom augusztusban tölti be a hármat és már csak az éjszakai pisiléssel vannak nehézségek. Én azt találtam eddig jónak és mind idáig azt csináltam, hogy az utolsó pisiléstől számitva kb. 1,5-2 óránként felébresztem és kiviszem pisilni. Ez két kör éjjel 2ig, aztán reggelig balesetmentes az éjszaka, úgy ha nem itta csurig magát estére :) !!!

Abban hittem, hogy majd ezen keresztül hozzászokik, hogy ha pisilni kell, ki kell menni wc-re.

De most elbizonytalanodtam. Olvasva erről a "hormonról" ami 3 éves kortól alakul ki.... és legfőképp az bizonytalanit el, hogy nem biztos, hogy jó, ha állandóan felébresztem.

2015. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más... kisfiam fürdés előtt pisil, fürdés után kávé és nem pisil be. ha sokat iszik délután, akkor sem. 3 éves kora ota. Viszont sose erőltettem a dolgot, amikor nappalra szobatiszta lett, azzal együtt a du alvásnál is, rá 1 honapra nem kérte a pelust éjszaka. nem kellett kivinni pisilni stb. megérett rá. volt, hogy éjjel: anya kakilni kell :D ez egyszer volt. soha nem kelt fel pisilni és soha nem pisilt be. én ezzel szemben, 5 éves koromig heti 2-3 alkalommal bepisiltem. van aki hosszu ideig kinlodik ezzel. ez egyik naprol a másikra történik. szomszéd kislány 3 évesen lett szintén szobatiszta. hogy ne kelljen pelus éjszakára, anyuka kivitte éjjel 1kor pisilni. a kislány 6 éves lesz, a mai napig kijár pisilni éjjel 1 kor. megszokta. 60 évesen is ki fog járni... a legnagyobb butaság amit tenni lehet, hogy kihordjuk éjjel. persze ez huzamosabb időre értendő.
2015. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!