Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Adjak rá pelenkát, ha el kell...

Adjak rá pelenkát, ha el kell mennünk itthonról?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom,hogy ha egyszer levettem a pelenkát, maximum csak alváshoz kapjon. Kislányom egy hete bilizik. Itthon magától használja szépen a bilit, de soha nem szól előre, hogy pisilni kell, így az udvaron, játszótéren volt már baleset. Rövid elmenetelkor nem adok rá pelust, viszont hetente négyszer viszem a testvéreit külön órákra. Ezek kb 3 órát tartanak (utazással) és mivel soha nem szól előre, félek, hogy a buszon vagy a boltba fog bepisilni (amíg várunk, általában boltba megyünk be). Ilyen esetben inkább adjam rá vissza a pelenkát?
2023. febr. 24. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán. Ne hidd el mások célszerűtlen elveit, mert szerintük úgy kell...
2023. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nektek kényelmeyebb, ahogy jobbnak látod.

A lányom tényleg visszaesett mikor nappal a szobatiszta gyerekemre a bölcsiben pelust húztak. Totál összezavarta őt!

Én ha indultunk valahova elküldtem wc-re. Ha valahol tovább maradtunk és lehetőség volt (pl boltban) akkor elég s elmentünk a buszozás előtt.

A fiamat nem zavarta be. Volt h a boltban szólt h "pisi" akkor kimentünk hiába h bugyipelus volt rajta. Elvittem őt is indulás előtt stb. De nála előfordult h nem szólt és volt a pelenkában mikor hazaértünl.

Próbáld ki hogy nektek melyik az ideális

2023. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megpróbálhattok mosható pelenkát használni, ha már csak néha van rá szükség. Jobban érzik benne a gyerekek, ha pisis lesz. Elvileg segíti a szobatisztaság folyamatát.
2023. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én adok rá. Főleg ha még játszótérre meg ilyen helyekre is megyünk, ahol azért alapból belefeledkezik a játékba, nem erre koncentrál, és még mosdó sincs a közelben. Nálunk nem zavar be, nagyon szépen megbeszéljük vele és megérti, hogy mikor miért van rajta pelus. Ő jön és emlékeztet minket, hogy akkor most vegyük le a bugyit vagy a pelust, mert ez vagy az :D Itthon hiba nélkül használja a bilit jó ideje, de ugyanúgy, mint nálad, még nem szól előre, csak megy és ráül. A bölcsiben is ezért adnak még rá pelust egyébként, ott nincs lehetősége csak egymagában kislattyogni a vécére, ugye ahhoz szólnia kéne, amit nem tesz. Bár már ebben is ügyesedik az utóbbi időben :)
2023. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, hogy így is működhet.


2: mit jelent, hogy a lányod visszaesett? próbálom én is minden elmenetel előtt ráültetni, de ha épp nem kell neki, akkor nagyon nem akarja..


3: mikor elkezdett bilizni, vettem neki olyasmi leszoktató bugyit, nagyon aranyos mintával, de azt valamiért nem akarja felvenni...

2023. febr. 24. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vok.

Mivel bent pelust húzitt rá, az egyik gondozó, így volt hogy itthon se szólt. Még nem beszélt rendesen, így nem tudta elmondani hogy a bölcsiben bepelenkázza X néni. Én meg azt hittem h a közösségbe kerülés/új környezet miatt vannak a balesetek. Csak 1 hónap múlva derült ez ki, mikor szólt h a beadott pelenka elfogyott (kötelező volt beadni kezdéskor)

Kérdeztem h az meg hogy lehet, mert a lányom fél éve szobatiszta éjjelre is.

Szóval volt egy kis vitánk ebből. Szerencsére amint ő se adott rá pelenkát meg is oldódott a dolog. Mégnagyobb Szerencsére a következő hónapban fel is mondott a hölgy. ☺️

2023. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!