Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kislányom 1,5 éve, 3 éves kora óta szobatiszta. A pisivel nagyon ritkán volt baleset, a kakival soha.

Kb 1,5 hete nehezebben kakil. Egyszer kimondottan kemény volt neki és napokig nem is volt széklete. Most pár napja folyamatosan kakis a bugyija. Mint amikor próbálja visszatartani, de nem sikerül. Naponta legalább három bugyit mosok. A széklete mostanra normális, tehát nincs szorulása és hasmenésről sincs szó Reggel kakilt is wc-be. Kértem, hogy szóljon ha kakilnia kell. Nem szól. Mondtam neki, hogy most már nem fog fájni sem. Hiába. Ha kérdezem hogy nem érzi-e, hogy kakilni kell, azt mondja nem és nem tudja miért kakil be.

El vagyok keseredve. Nyilván itthon is elég gond, hogy folyamatosan kakiszaga van és ül a kakiban, de hamarosan ovi és ott már több mint kellemetlen lesz. A gyerekek kicsúfolják, az óvónők leszidják majd, amíg pedig nem veszik észre, addig ül benne. Nem tudom mi lehetne a megoldás.


2023. ápr. 10. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség ne vidd oviba pár napig amíg nem rendeződik a dolog,ha attól félsz hogy ott nem lesz jó neki :) kicsi még,szegénykém lehet attól is megijedt hogy nem tud úgy kakilni mint eddig
2023. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg attól fél, mert nagyon nehezen ment neki az utóbbi időben.
2023. ápr. 11. 04:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
3 éves a lányom, neki is volt brutál székrekedéses hete nyáron. Én nagyjából tudom mikor fog kakilni, vagy látom rajta ha visszatartja. Ilyenkor fogtam egy varázskrémet (maradék babapopsikrémet átraktam egy szép pici tégelybe), mondtam hogy ezzel bekenem a popsijat, nem fog fájni, menjen nyugodtan wcre. Meg mondtam neki hogy anyának is fájt néha mikor kicsi volt, de elmúlt, ettem sok rostot megvittam folyadékot, már nem fáj. Elhitte. Egy hétig kenegettem, után nem kellett. Megjegyezte, van hogy mostanában is szól néha kakilas előtt hogy anya, kérek varázskrémet.
2023. ápr. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!