Hogyan kezdjek neki ?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Szeretném elkezdeni tanítani a szobatisztaságra.

De nem tudom hogyan.

Ultessem bilire fel óránként és hátha pisil? Vagy állva mutassam neki kint a kertben a fánál?

Tegnap vettem le először a pelust. Többször kertben allva próbáltam neki mutatni , kérdezni, mondani hogy pisiljen. Azt mondta nem kell. Majd arrébb ment és állva bepisilt.

Nem tudom , hogyan kezdjek neki. Főleg hogy fiú és nem tudom mi a jó. És hogyan . Ki hogy csinálta?


2023. jún. 21. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Jutalmazd. Ha a bilibe pisil, csoki, simogatas, dicseret. Ne eroltesd. Mivel fiu, konnyebb dolgod van, mert pisiles kozben lehet a kukival celozni, rajzolni. Nevessetek egyutt.
2023. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
A legfontosabbat kihagytam. Ne dolj be, ha a feszbukos baratnoid dicsekszenek a sajat kolykukkel. Az nagyreszt kamu.
2023. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Mivel már van egy nagyobb lányom, így bennem fel sem merült az állva pisilés 😅

Levettem róla a pelust aztán vittem a bilit is az udvarra.

Előtte már hetek óta fürdés előtt ráültettem. Volt h belepisil, volt h nem (ha igen akkor megdicsérte őt a mővére, mert neki ő a példakép)

Nem kell betojni ha nem megy. Ha nagyon nincs változás pár nap alatt, add vissza a pelust neki, es próbáld meg megint egy hét múlva. (az esti bilire ültetés maradjon)

Aztán majd alakul.

Nem kell rákattanni a dologra 😉

2023. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Tök fölösleges kétévesen "tanítani" elkezdeni. Az erőltetés csak balesetekhez és rossz érzéshez vezet. Csomó élettani dolognak meg kell lennie ahhoz, hogy szobatiszta legyen, ezeknek olvass utána (pl beszédfejlődés egy bizonyos foka). A jutalmazás baromság, ne azért pisiljen / kakiljon, mert csokit kap. A péniszével rajzolni???? Ez meg egy elég perverz ötlet. Nem játék.
2023. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
A szobatisztaság idegrendszeri érés függvénye
2023. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

"(pl beszédfejlődés egy bizonyos foka)"

Ez mekkora faxság. A 1,5 éves lányom egy mukkot se tudott mondani. Keresztbe tette a lábát és "pisitáncolt" onnan tudtuk h mennie kell.

Valóban meg kell érnie hozzá. De ha nem próbálja meg biliztetni honnan tudná hogy érett e rá vagy sem?

Minden gyerek más, más jön be nekik és máskor. A lányom 1,5 a fiam 2,5 (majdnem) évesen lett szobatiszta.

Egyébként egyikük se nyáron (ahogy a hiedelem tartja)

Az hogy megkérdezi hogyan kezdjen neki, bem egyenlő azzal hogy erőltetné. Csak egy sima érdeklődés volt h kinek mi vált be.

A barátnőm fia pl a bogarakat próbálta lelőni mindig 😅

2023. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Imádom ezt a várjukmegmígmehérikrá dumát...


Ha a fiamra várnék, még most is pelusozhatnám, pedig 4 éves. 2 evesen szobatiszta lett


Lanyom 20hónapos, lassan 21. Mi is tegnap kezdtük el.


Tegnap kapta a kisbugyit, vittük a bilit az udvarra. 3 pisi ment a bilibe, 7 a bugyiba. Ma 4 bili és 3 bugyiba pisinél tart.


Fiamnak az első nap 14 bepisilése volt, 0 a bilibe. Ehhez képest 1 hét múlva szobatiszta volt.


Én megkérdezek kell-e pisilni sűrűn. Ha nem kell, akkor is 20-30 percenként ráültetem. Igen, olyan is van, nem pisil a bilibe, majd ha felkel utana közvetlen mellépisil. Ez ilyen.

2023. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Csak ,hogy az nem szobatisztaság amit te csinálsz, hanem időre való űrítéshez való szoktatás.
2023. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha "időre való ürítéshez szoktatás" akkor pár nap után miért szól magától? 🤔😅
2023. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
"Én megkérdezek kell-e pisilni sűrűn. Ha nem kell, akkor is 20-30 percenként ráültetem. Igen, olyan is van, nem pisil a bilibe, majd ha felkel utana közvetlen mellépisil. Ez ilyen." És szerinted akkor is ilyen lenne, ha várnál? Hova sietsz?
2023. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!