Hogyan kezdjek neki ?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Szeretném elkezdeni tanítani a szobatisztaságra.

De nem tudom hogyan.

Ultessem bilire fel óránként és hátha pisil? Vagy állva mutassam neki kint a kertben a fánál?

Tegnap vettem le először a pelust. Többször kertben allva próbáltam neki mutatni , kérdezni, mondani hogy pisiljen. Azt mondta nem kell. Majd arrébb ment és állva bepisilt.

Nem tudom , hogyan kezdjek neki. Főleg hogy fiú és nem tudom mi a jó. És hogyan . Ki hogy csinálta?


2023. jún. 21. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 9#


Ha a gyerek nem tudja jelezni magától, és nem tudja vissza tartani a pisit tehát nincs meg az idegrendszeri fejlettsége hozza akkor az csak időhőz kötött űrítés, ami ugye nem a test jelzése.


3 gyermekem van , vesegondozóba járok az elsővel, akinek fejletlen az idegrendszere. 😉

2023. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, tudom. itt mindenki szakértő, emellett mindenkinek pont az a problémája a gyerekének ami épp a téma.

Attól mert 3 gyereked van, na meg mert az egyik problémás, nem azf jelenti, hogy az a jó, amit te csinálsz.

2023. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

12#


Sehol nem írtam, hogy orvosi diplomám van.

Ellenben van egy gyermekem akinek pont a fejletlen idegrendszere miatt van problémája, és nem hasra csapva írtam amit.

A 3 gyereket is azért írtam, hogy lásd van összehasonlítási alapom, nem "elsőgyerekes" vagyok.

2023. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

Vegyél neki mesekönyvet a témában, beszélj neki róla, kísérjen el a wcre.

Ha érdeklődik a dolog iránt, és jelzi a pisit, vagy a kakit, lehet tovább lépni.


#9 módszere valóban nem jó. Így nem az ingerre tanul meg reagálni, hanem parancsra ürít.

2023. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő kommenteket .

Úgy gondolom egy próbát megérne.

Beszélni beszél már. Nem mondatokban, de mond mindent.

Ha kakil akkor elbújik és szól ha kaka van.

Vele egyidős kisbarátnője szinten most tanulja a szobatisztaságot. Öt az anyukája fel óránként gugoltatta le az udvaron pl nálunk hogy pisiljen. Aztán ha sikerült mindenki megdicserte. Most 3 hét alatt ott tartanak ha mennek valahova és pelenka van rajta már azt is letolja ha pisilnie kell

Az én kisfiam ha látja hogy a kis barátnőjét viszi pisiltetni az anyukája akkor megy ő is és tépi le magáról a pelust és Guggol le hogy ő is csinálni akarja . Próbáltam segíteni neki úgyis, illetve mondtam csinálja állva stb de nem megy.

Bilire is ültettem bent, tudja mit kell csinálni, rá ül és mondja hogy pisi. Ezt eljatszottuk 1 hete többször is hogy rault mint aki pisil aztán fel állt, és a szőnyegre pisilt .

Van wc szűkítő is. Arra is felmászik, ra ül, de csak szórakozik. Aztán lejön róla és oda pisil a kőre a wc ele.

1x sikerült tudatosan. Pelenka cserénél mondtam neki , hogy ő már nagy fiú, lassan ideje lenne a wcbe kakilni. Na akkor felpattant rá ült a wcre és bele kakilt. Azóta se történt ilyen.

Szóval annyi opció ,lehetőség van

Bilibe, nem bilibe, allva , ülve, guggolva, kertben, wcn stb

Hogy nem tudom hogy induljak neki.

2023. jún. 21. 20:49
 16/16 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém 15 hónaposan (!) stabilan szobatiszta nappalra. Én sem hittem el, amíg nem láttam a saját szememmel. Nem beszél még, nagyjából az "apa" és a "nem" megy neki, úgyhogy ezzel meg is cáfolnám, hogy a beszéddel összefügg. Ellenben ha pisilnie/kakilnia kell, akkor odamegy az anyjához vagy az apjához, és látványosan markolássza a kukiját/fenekét, plusz ha látótávolságra van a bili, akkor közben még mutogat is rá.

Igazából sógornőm azt mondta, hogy egyszer pár hete véletlenül "elkapott" egy pisit a bilivel, amikor unokaöcsémen épp nem volt pelus, és ez annyira tetszett a gyereknek, hogy azóta csak oda akar.

Az én fiam és lányom is 2,5 éves koruk körül lettek szobatiszták. Nem erőltettük, szem előtt volt a bili, de jutalmaztuk őket, ha sikerült. Ja, és a fiam már 1 évesen f*sta a szót, mégsem lett olyan hű de hamar szobatiszta... Mindenki máskor érik meg, a 2 éves még közel sincs elkésve.

2023. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!