Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel tudnám rá szoktatni a...

Mivel tudnám rá szoktatni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3.5 éves sajnos hiába ültetem bilire ha épp ugyvan bele pisil neha kaka is de nem szól nem jelez. SNIs el van maradva minden téren és auti tünetei is vannak. Próbáltam gatyát ra adni de az se zavarja ha olyan lesz. tipp?
2023. okt. 29. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak nincs elmaradása, átlagos gyerek, mégis későn lett idegileg érett a szobatisztaságra. 3,5 éves volt, mikor kezdte érezni és visszatartani a vécéig a dolgokat. SNI-vel pláne érthető, hogy még nincs készen rá. Ne erőltesd neki, ha nem nagyon muszáj (például óvoda miatt). Vam okod siettetni?
2023. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel, kivárással. Ha megkésetten fejlődik, el kell fogadnod, hogy itt se lesz hamarabb siker, hisz minden mindennel összefügg. Auti gyerekem 3 év 8 hónaposan ért meg és ez nagy szó. Sok autista gyerek hasonló érintettséggel, mint ő még 6 évesen is pelenkás
2023. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Nem érett még rá, pláne, ha más ttéren is vannak elmaradásai.
2023. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem öcsém kb 4 évesen kezdett tényleg szobatiszta lenni, tényleg nem lehet siettetni.

Amivel mi motiváltuk, hogy kiragasztottunk egy papírt a fürdőszobába, és minden sikeres bili/wc használat után kapott egy matricát - esetleg ezt ti is megpróbálhatjátok, hátha beválik nálatok is

2023. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!