Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2éves fiam próbálom biliztetni...

2éves fiam próbálom biliztetni,lépcsős wcszűkítőt is próbáljuk,de sír mikor ráültetem.Sajnos,még nem beszél,igy mondani sem tudja,hogy mikor pisil.. Mit tanácsoltok?Hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

nov. 12. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ezzel csak ártassz. Látni fogod, ha megérett rá.
nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom én erőltetni,meg nem kényszerítem nem kell félreérteni...csak az orvos,védőnő pedzgeti..
nov. 13. 00:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Eljön az idő.
nov. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem..
nov. 13. 00:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el őket melegebb éghajlatra. Ha ilyenre képesek,hogy rávesznek, kényszerítsd a gyermeked.


Komolyan.


Ha sír a fiad,akkor még messzire kerüljétek a bilit és a wc-t.


Inkább beszélj róla neki,hogy "jaj,anyának nagyon kell pisilni/kakilni, megy a wc-re. Ez a legtöbb, amit most tehetsz.

nov. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le és keress egy normális orvost.
nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos még nem beszêl"

Ezzel kellene foglalkozni, nem a bilizéssel.

Arra ráér. Arra "nem épül" semmi. Azt egyik napról a másikra elsajátítja és kész.

Míg a megkésett beszéd nem jön helyre csettintésre.

nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez érési folyamat amit a védőnőnek és dokinak tudnikéne.
nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan ilyen korút, akit annyira erőltettek a bilire, hogy totál bestresszelt a gyerek majd visszatartotta a vizeletet.. Úgy volt meg kell katéterezni,kórházba mentek már, mert 0 jött ki. Ahol a védőnő ilyesmit mond ott egyből teljesítitek akármilyen baromság? Nem értem tényleg. Nálunk partnerként megbeszéljük, én még nem látom idejét és ennyi, ha nem érti meg akkor elmondom újra. :D Bár ilyen nem volt még, tudja, hogy a gyerekem én ismerem. Pedzegeti? Hadd mondja. :D Ha azt mondja kössem a bilire, akkor rohanok és csinálom? Még is ki ő?
nov. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 2,5 éves korában kezdett bilibe/wc-be pisilni, es a 3. szülinapja előtt kb 3 héttel kakilt oda először. Teljesen magától. Na jo noszogattam az óvodával hogy csak akkor mehet ha wcbe kakil, de nem erőltettem. Magától kezdte.


A beszéd az furább. Semmit nem mond? Szavakat se?

nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!