Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Onnantól kezdve, hogy a...

Onnantól kezdve, hogy a gyerek már tud járni, érdemes neki mondani, hogy "épp pisilsz", "épp kakilsz", ha rajtakapom, hogy ürít a pelenkájába, hogy előkészítsem a szobatisztaságra? Ti csináltátok/csináljátok ezt a gyereketeknél?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Én nem csináltam ilyet. Akkor amikor bejött utánam a wc-re, akkor mondtam neki, hogy anya pisil, anya kakil. Sokszor megnézte a végterméket...hát istenem 😄. Aztán amikor cseréltem pelenkát akkor megmutattam neki, hogy melyik a pisis, melyik a kakis. Most is állandóan meg akarja nézni a kakit 😁. Az meg nagyon tetszik neki, hogy a wc-be csurog a pisi de amikor kérdezem, tőle, hogy kakilsz? Akkor mindig letagadja.
2023. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1x nem mondtam, megis pikk pakk szobatiszták lettek.
2023. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

De miért pont onnantól, hogy járni tud?

Én amúgy születésétől kezdve, ha belenézek a pelusba, akkor mindig mondom, hogy óóóó, itt mennyi kaki van, vagy hogy nahát, ez most csak pisis pelus. A nagyobb lányom most lett szobatiszta, már nagyon régóta jár (10 hónaposan indult el önállóan), több, mint egy éve beszél szép, egész mondatokban, az utóbbi fél évben teljesen gyönyörűen lehet már vele kommunikálni, mindent megért, szuperül kifejezi magát, de mégis csak most jött el nála ez az idő egy héttel ezelőtt, hogy egyszerűen eldöntötte, hogy márpedig ő nem kér pelust (2,5 éves). Pedig már hónapokkal ezelőtt is mindig mondta, hogy van kaki, vagy pisi, nézte a pelusban is, jól felismerte, szólt is (utólag). És vele még ráadásul mosiztunk is, állítólag az segíti a korai szobatisztaságot (hát, nálunk úgy tűnik, nem volt elég kényelmetlen :D Nálunk inkább a kistesó érkezése triggerelte szerintem, látta, hogy a babának is pelenkája van, ő pedig már nagyon határozottan kijelentette, hogy nem baba, így pelenka sem kell- szerintem ez volt nála a kulcspont, nem a járás vagy a beszéd vagy akármi más. Illetve, hogy mostanra ért meg rá).

2023. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a hármashoz csatlakoznék, a legtöbb szülő ezeket beépíti amúgy is a mindennapokba. Sokan már a magzathoz is dumálnak, de ha megszületik a baba, pláne kommentálsz neki kb. mindent, ami vele vagy egyébként körülötte történik, tehát nem fog kimaradni pont az ürítésnek/pelenka tartalmának a témaköre:-) Óriási mértékben nem segíti elő a szobatisztaságot, ahhoz az kell, hogy tudja már szabályozni is, ne csak észlelje, hogy ja, most folyik belőlem a pisi, bekakiltam.
2023. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség sztem
2023. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!