Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi a jele annak, hogy a...

Mi a jele annak, hogy a gyerek mèg nem áll kèszen a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam februárba lesz 3 èves. tudja,hogy hova kell pisilni, kakálni,mindig jön velem wcre is,ö is ráül a bilire,de nem pisil bele sosem. Amikor bepisil a nadrágjába olyan büszkén mutatja nekem, hogy kaka (igy,hivja a pisit is) olyan mintha örülne neki ès ez nyáron is így volt amikor az udvaron meztelenkedett ès bepisilt. Ez is lehet jele annak,hogy nem áll kèszen rá? Vagy csupán csak huncutkodik?

Sose erőltettem ra ezt a dolgot, de lehet nem jól csinálok valamit.

Ti hogy kezdtètek? A ti gyereketek ,hogy viszonyult hozzá?

Köszi


nov. 30. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Erőltetni semmiképp sem szabad. Ha 3 éves, akkor ez akár egy-két nap alatt is kialakulhat.

Nekem mindkét gyerekem adhd-s, szóval az ellenkezés úgymond a vérükben van. Nekem is mondta a fiam, hogy kakilni kell, mondtam ülj rá a bilire, nem-nem. Elvonult a függöny mögé, aztán jött, hogy anya cserélj pelust. Eléggé kivoltam már akadva erre én is, de mit tudsz tenni.

Én azt csináltam, hogy levettem róla a pelenkát. A lányom 3 napig össze-vissza pisilt mindent, akkor visszaadtam rá, még nem érett. Aztán pár hónap múlva megint megtettem. Kétszer bepisilt, harmadszorra ráült a bilire. Így tudod egy kicsit erőltetni, másképp nem. Ezt általában nyáron szokták, de én télen csináltam, ha akkor volt rá érett, hát akkor. Végülis van fűtés, meg nem fázott, meg hamar reagáltam.

Barátnőm viszont egész nyáron pelenka nélkül hagyta a 2 éves fiát, össze-vissza pisilt mindent, hát én ezzel nem értek egyet. Ha 2 napig nincs eredmény, akkor még nem érett rá, felesleges kínlódni.

De a húgom lánya pl. egyszerűen szólt, hogy ő rá szeretne ülni a bilire, 1 évesen. Ha nem látom a saját szememmel, nem hiszem el.

Ez a módszer a fiamnál is bejött, bár a kaki az ment a bugyiba, az valahogy nehezebb eset volt. De nem szabad abból sem ügyet csinálni, egyszer csak azt láttam, hogy ül a wc-n, és már nem csak a pisi, de a kaki is oda ment.

nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha időben szól, nem akkor amikor már jön, hanem előtte.

Ha már vissza tudja tartani ("pl fürdés közben azzal játszik, hogy jön a pisi, aztán megállt, megint jön)

Ha alvás után teljesen üres a pelus.

nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém még csak másfél éves, és érdekes mód a kakilással kezdte a szobatisztaságot. Először mindig, amikor kakilnia kellett, akkor mondta, hogy ka és bement az előszobába pelusba kakilni. Aztán egyszer kipróbáltam, hogy csak felpakoltam a wc-re (még nem is vettem bilit, abszolút impulzív próbálkozás volt), és belekakilt. Onnantól kezdve mindig szól, ha kell neki. A pisilés még nem megy, kíváncsi vagyok, hogy az hogy lesz, de ez alapján úgy gondolom, hogy ha készen áll rá a gyerek, akkor az egyértelmű lesz és nem kell heteken át próbálkozni, szenvedni, hanem ahogy az 1-es írja, pár napig próbálni, és ha nem megy, visszatérni.
nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fiam szólt és ment is kakilni a wcbe, kicsit több mint másfél évesen. Aztán nem tartott sokáig, mert pár nap után gyakorlatilag 20percenkent ment nyomni. Szerintem az nem jó, egyrészt játéknak vette, másrészt biztos van annak egy egészségügyi következménye, ha vörösre nyomja magát napi 30x.

Inkább hagytuk. Most kettő múlt, majd nyáron újra.

nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém decemberi(akkor lett 3), nyáron napközben már nem volt pelus rajta. Alváshoz, vagy ha elmentünk itthonról, pelus.

Aztán nyár végén nappali alváshoz sem kellett, mert mivel szabadon volt egész délelőtt, ebéd után pisi, kibírta. 3múlt pár hónappal, amikor elfelejtettem pelust venni és fürdés után döbbentem rá. Mondtam neki, hogy nagyfiú vagy, megy ez pelus nélkül éjszaka is.

Átlag két-háromhetente beccsúszott egy egy pisi alvás közben pár hónapig. 2x az oviban is, az óvónő majd megfojtott érte, mondjuk amúgy se volt normális.

nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!