Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Autista/ADHD-s/SNI-s, vagy...

Autista/ADHD-s/SNI-s, vagy egyéb beteg gyereknél hogyan zajlott a szobatisztaság? Mennyire volt kihatással a szobatisztaság alakulására, hogy nem volt minden "rendben"?

Figyelt kérdés
Elhúzódott emiatt a szobatisztaság alakulása pl. 4-5 éves korig, vagy ugyanúgy sikerült szobatisztának lenni 2-3 évesen? Illetve nincs-e azóta probléma, stabilan ment-e egyik napról másikra?

2023. máj. 16. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

3 év 8 hónaposan sikerült nappalra. Nulla baleset volt.

Éjjelre 3 év 11 hónaposan. 3 baleset volt.

2023. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elhúzódott. Lányom sni-s, beszedfogyatekos, pisilés 3 éves 4 hónaposan sikerült bilibe, mondjuk baleset nem volt többet, úgyhogy megérett rá. Kakalni csak pelenkaba volt hajlandó 5 éves koráig és éjjel bepisilne ha sokat inna, nem ébred fel rá, nemsokára 6 éves lesz.
2023. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja lemaradt: megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű, "erősen autisztikus" - nincs megerősített diag., most megyünk majd felülvizsgálatra, kevert specifikus 7 éves.

Első voltam.

2023. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Elég sokszor leírtam már itt,de legyen. Autista kislányról van szó.

3 évesen inkontinensnek nyilvánította az orvos.

3 évesen ment bölcsibe. El volt maradva,ezért korábban nem vették fel. 3 évesen is csak jegyzői segítséggel.

Na szóval ott megtanították,hogy el kell menni pisilni. Megtanulta.

Valamint beindult a beszéde is.


Így 3.5 évesen,minimális beszéddel és "szobatisztán" tudott kezdeni oviban.


Magától, úgy, hogy mondta, hogy kell pisilni, és el is ment magától, csak 6 éves korában tette meg. Addig vinni kellett. De ha vittük,akkor pisilt.


Szinte sose pisilt be, kakilt be. Egy kezemen meg tudnám számolni.


Nála belül ki volt alakulva a szobatisztaság már hamarabb, csak nem tudta kivitelezni. Testileg tudta,csak az autizmus megakadályozta,hogy ez a gyakorlatban is működjön.


Éjszakára 4 éves koráig kellett pelus. Utána az ágyba se pisilt be.

2023. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
SNI-s. 3,5 évesen lett szobatiszta pisilés téren, viszont még 4 éves koráig sokszor bekakilt. Utána lett teljesen szobatiszta.
2023. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Karosodott beszedfejlodesu fiam 2,5 evesen lett szobatiszta nappalra,azota 3,5 eves es meg mindig csak bilin hajlando vegezni a dolgat...wcre nem ul ra szabadban nem pisil...
2023. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ADHD-s a lányom, másfél évesen lett szobatiszta éjjelre és nappalra is. Az adhd-t amúgy első osztályban diagnosztizálták nála.
2023. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Adhd-s fiam 2,5 évesen lett szobatiszta. Reggel mondtam, mit kell csinálni, elővettük a bilit. Estére sikerült belepisilni. Nem volt sosem baleset, max. amikor ügyetlenül pisilt és a ruhája olyan lett.

A normál gyerekem meg 3,5 évesen, a végén már időre pisiltettem, mert kitették az oviból.

2023. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Autista vagyok. Mindent időben csináltam.
2023. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 éves 2 hónapos fiam sni-s, beszéd miatt. Most jutottunk el odáig , hogy bilibe pisil, de azt is kínkeservesen, amíg lehet visszatartja . Ki kell figyelnem azt a pillanatot amikor már nem tudja tovább tartani és olyankor valami extra motivációval ráültetem és belepisil. Én már ezt is óriási előrelépésnek értékelem .
2023. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!