Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy készen áll a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kislányom októberben volt 2 éves.

Néha, mikor pisilt a pelusba, utána mutatja, de előtte semmi jelét nem adja annak, hogy pisilnie kell. Mondjuk neki, hogy szóljon, mutassa, ott van a bili is mindig a közelünkben.

Eljatszottuk, hogy plüss macija pisilt, megdicsertuk stb, de a kislányom csak ráül a bilire, aztán feláll és kész.

Anyosom mindig leveszi róla a pelust , de még ha ott is a bili, akkor is inkább leguggol és a földre pisil, de leginkább oda , ahol éppen van.

Tényleg semmi jelét nem tapasztalom annak, hogy készen állna a szobatisztaságra, ezért kérdezek tapasztaltabb anyukáktol. múltkor megkaptam, hogy osszezavarom a gyereket, hogy pelust adok rá. Szerintetek tényleg elrontom?



dec. 17. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Ráérsz ezzel nyáron.
dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha készen állna, akkor szólna és belepisilne a bilibe. Nyugodtan pontozd le ezt is. A gyereked a közelében nincs, hogy szobatiszta legyen.
dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Az eroltetessen el kehet rontani, igen.

Hagyjatok egy kicsit beken, abszolut nem all keszen ra, nem erzi az ingert, emiatt szol ugymond utolag. Anyosod meg ne vegye le rola a pelenkat.


Persze lehet bilizni, ha van kedve hozza, az is jo, ha csak raul es felall. De a pelenka maradjon.

dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem érett még rá. Ha erőltetitek, azzal rosszat tesztek neki. Hagyd még. Nincs elkésve semmivel.

Az én lányom novemberben volt 2, érdekli, mit csinálunk a wc-n, időnként bejön, a bölcsiben is mutogatja a wc-ket, de ennyi. Nem akar ráülni, nem érdekli. Én meg nem erőltetem. Néha megkérdezem, kipróbálja-e, mimdig nemet mond, így hagyom.

dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy én nem erőltetem. Ha anyosomnal van, ő nem ad rá pelust és szerinte én se adjak.

Elmutogattuk neki, hogy hogy pisil a mackó a bilibe, de ennyi, szerintem sem áll készen, épp ezért tettem fel a kérdést, hogy én gondolom-e rosszul, mert egy ismerős szerint azzal, hogy én meg adok rá pelenkát osszezavarom a gyereket. Szerintem is időben van még az is ha majd nyáron szobatiszta lesz.

dec. 17. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Anyósod erőlteti, te pedig nem szabsz ennek gátat. Állj a sarkadra.
dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

1. mindig a gyereket kell emgkérdezni, hogy szeretne-e pelust, ne Ti döntsetek helyette

2. szerintem már levágta a dolgot, hogy mi is az elvárás. Ha WC-re ülne, akkor majd szól


Még így sem az lesz, hogy egyik napról a másikra minden megváltozik. Lehet, hogy egy ideig pisil majd bilibe, aztán éjszakára még kell nek a pelusi, de akkor is, ha épen lebetegszik. És az se lenne meglepő, ha nem menne neki a WC-zés, ha nem otthon van. A kakilás meg egy külön történet rendszerint, az még mhet pelusba jó ideig.

dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Talán nem kellene anyósoddal lennie, ha ennyire nem egyeznek az elvek.

Nagyon káros tud lenni az ilyesfajta erőltetés. Nálunk is volt, hogy anyósom úgy gondolta, hogy ő majd megmutatja, hogy készen áll a gyerek (ő már majdnem 3 volt, de autista), levette a pelenkát míg orvosnál voltam. Na a lányom úgy visszatartotta utána, hogy kórházban kötöttünk ki (nem vigyázott többet anyós. Addig se vitte túlzásba, így nem volt nagy érvágás.)

Az elengedésre is meg kell érni.

Egyébként amikor megért rá, 0 balesettel szobatiszta lett. Ez volt a jel. Hogy: nem pisilt óránként, jelzett és tudta tartani, nem kellett se játszótéren, se sehol utcán pisiltetni, kibírta egy mosdóig (nem is tudott máshol)..

dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

"Talán nem kellene anyósoddal lennie, ha ennyire nem egyeznek az elvek."


A gyereknek van apja is, ő is dönthet, kivel van a gyerek, és lehet, hogy az ő elveinek ez megfelel.

dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
9# Na,ezért jó,hogy az én férjemmel egyetértünk mindenbe. Ha neki nem tetszik,amit az én anyám csinál,akkor tiszteletbe tartom és fordítva. Nem pedig az,hogy ellenzek valamit jogosan,ő meg támogatja. Mehetne isten hírével... Szomorú ahol a nő hülyére van véve.
dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!