Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tényleg van olyan, hogy a...

Tényleg van olyan, hogy a gyerek mondja egyik napról a másikra, hogy már nem kell neki a pelus?

Figyelt kérdés

És attól fogva valóban nem is használja?


A nővérem barátnőjének a gyereke esetében történt ez meg. Állítólag egyik reggel szólt pelenka csere közben, hogy nem kell pelus neki. És attól fogva a wc-t használta szűkítővel. Szólt, ha mennie kellett. Egy-két baleset történt még, illetve éjjelre azért még néhány hónapig kapott pelenkát a biztonság kedvéért, de állítólag azóta valóban nem használnak pelust. Most 2 és fél éves a gyerek.


Tényleg megtörténhet ilyen?


jan. 3. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen persze. Az én lányom is ilyen volt. Nem volt hajlandó felvenni a pelust, mondta hogy nem kell. Nappalra és éjjelre is szobatiszta lett egyszerre. Nappal, játékba belefeledkezve előfordult úgy baleset, hogy elfutott wcre, csak közben becsurrant neki, de éjszaka egyszer sem. Felkeltett, hogy menjünk ki, aztán utána gond nélkül aludt tovább. 2 év 3 hónapos volt akkor.
jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyám azt mesélte, hogy én is így csináltam. Szóltam egyik reggel, hogy nem kell, és onnantól nem kellett.
jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legidősebb fiam is így volt. Kétszer pisilt be utána, de nem kellett többet a pelus.
jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lányomnál így volt annyi különbséggel hogy a nagyobb egyik napról a másikra nappallra és éjjelre is szobatiszta lett

A kisebb reggel közölte hogy nem kell pelus, onnantól kezdve nem volt a nappali alvásnál sem baleset viszont neki éjszakára kellett és a kaki is csak abba megy a mai napig. Most 3 éves de majd leszokik arról is.

jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Ennek biztos megvan az okos előzménye. Látja, hogya többi már nem viseli. Fokozatosan felismertetik vele, hogy a kakis, pisis pelenkában lenni rossz. Fokozatosan, módszeresen szoktatják a bilire, de persze közben még biztonságnak ott a pelenka.

Aztán már magától is dönt, hogy elhagyja.


A kisfiam 2 éves korában még cumisüvegből itta a turmixot, a vizet, a kakaót. Mondogattam neki, hogy nézd csak, a Marci már pohárból issza, szívószállal, meg anélkül.

A nagyok már így isszák. Te döntsd el, amikor már úgy érzed, nagy fiú vagy és leteszed. Akkor te dobod ki a kukába, de akkor már nem lesz új. Ez kb 3 hónapig tartott. Végül egy nap döntött, kidobta. Egyszer próbálkozott, hogy mégis kéri, de mondtam, hogy ilyen nagy fiúknak már nem lehet. Szó nélkül elfogadta.


Szóval nincs olyan, hogy a gyerek gondol egyet, s önmagától eldobja a pelenkát. Az egy folyamat vége, a fejlődés új foka.

jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem így szobatisztult, a lányom konkrétan 0 balesettel, fiamnál pontosan egy hétig fordult még elő, hogy későn szólt, de ennek az "ára" az volt, hogy nem korán lettek szobatiszták. Egyik 3 év 8 hónaposan (de ő tartós beteg, így ez is rekord), másik 2 hónappal a 3. szülinapja előtt.

Mondjuk nem bántam, sokkal kevesebb stresszel járt így mindenkinek. Gyerek se stresszelt, én se. Nem lustaság, nem kényelem, mert a pelenkát meg mostam.

jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyobbik lányom sokáig volt pelenkás, nem erőltettük a témát, de azért tudta már ő, hogy a 3,5 évével túlkoros. Aztán egyszer rájött, hogy már nagyon ciki, akkor szólt, hogy nem kell pelenka, majd egy hétig napi kb. 5-ször bepisilt. Aztán utána meg nem.


A kicsi meg mindenben a nagyot utánozza, szóval egy hónap múlva kiverte a hisztit, hogy neki sem kell. Nála egy baleset sem volt nappal, nem is értettem a dolgot, de persze nem reklamáltam emiatt. (Viszont éjjelre visszaadtuk rá, mert nem volt kedvem naponta ágyneműt mosni, és megegyeztünk vele, hogy ha egy hétig minden éjjel száraz marad a pelus, akkor éjjelre sem kell. Ez 3 évesen jött el neki.)

jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!