Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért gondolják sokan így?

Miért gondolják sokan így?

Figyelt kérdés
Sok szülőtől hallom, meg óvónőtől, hogy ahol viszonylag későn lesz szobatiszta egy gyerek, ott a szülő a hibás, mert lusta foglalkozni a gyerekkel. Nekem van egy SNI-s lányom, ő 3,5 évesen lett teljesen szobatiszta, a fiam most 3 éves, de még nem az. Ő megkésett fejlődésű. Nekem nagyon rosszul esik, hogy emiatt rossz anyának tartanak. Pedig sokan meg azt mondják, nem kell siettetni, erőltetni a szobatisztává válást. Akkor hogy van ez? Ha erőltetjük, árt a gyereknek, ha nem, akkor rosszul nevel a szülő?

jan. 21. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De a te gyerekeid sajátos nevelési igényűek, az más. Általában, ahol nincs kifejezetten probléma, ott óvodás korra megérik a gyerek a szobatisztaságra. Ne vedd fel, ha nem a te "inged" szerintem.
jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami amit megtanultam 3 gyerek (nekem is van sni-s) mellett, hogy rohadtul nem érdekel másnak a véleménye, kioktatása sem.. Olyan személyé pláne nem,aki még csak közel sem áll hozzám..
jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges fejlődési ütemű gyerekre értik. Úgyhogy ne vedd magadra!

Egyik gyerekemnél se eröltettem. Figyeltem a jeleket, tanítottam őket mintával (nyitott ajtók, mindent láttak), könyveket olvastunk a témában. Volt bili, szűkítő, fellépő, nyári pucérkodás...

Egyik gyerekem 3 év 8 hónaposan, másik 3 előtt 2 hónappal lett szobatiszta. Első autista, de akkor még nem volt diagnózis, ugyanúgy engem szidtak, holott dicséret illetett volna engem és őt is.

jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan úgy, ahogy a végén írod. Egyik véglet sem jó, az arany középút mindig. Nem kell a bilihez költözni a gyereket, de azt se lehet, hogy várjuk hogy majd mindenféle motiváció nélkül egyszercsak magától leveszi a pelenkát és egyenesen indul a WC-re.


(Egyebként az SNI egy nagyon tág fogalom, önmagában semmi köze a szobatisztasághoz. Egy süket gyerek is SNI-s de az hogy nem hall nem indokolja hogy 4 évesen se legyen szobatiszta.)

jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kicsi nem SNI-s, így könnyen célponttá válok, hogy miért nem szobatiszta még. Meg sajnos sokan azt sem veszik figyelembe, hogy SNI-s a nagy. Meg nem csak engem támadnak, hanem olyan szülőket is, akiknek nem SNI-s a gyerekük, még sem szobatiszta a gyereke közel 3 évesen sem.
jan. 21. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De megkésett fejlődésű, annak is lehet köze hozzá. Nem problémás gyerek pedig általában megérik rá óvodáskorra. Általában. A támadást valóban nem értem, de azt sem, hogy te egyébként minek hergeled magad ezen. Gondolom, mindneki dolgozik rajta azért, hogy a gyerek nappalra szobatiazta legyen 3 éves korára. Ilyenkor még az ágytisztaság nem is elvárt.
jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 SNI-s gyerekem van. Tanulj meg magasról tenni mások véleményére!!!

Aki akar, az bármivel megtalál, hogy beszólhasson, hogy éppen miért vagy 💩 anya. Ne foglalkozz vele!

Tudod, én hanyszor megkaptam, hogy az első auti mellé minek vállaltunk még kettőt? Most kezdjem el magyarazni mindenkinek, hogy ez nem szűrhető magzati korban és már mindenórás voltam a legkisebbel, mire a nagynál csak femerült, hogy valami probléma lehet? Eleinte megtettem és még én éreztem rosszul magam. Most már úgy vagyok vele, hogy tojok rá mit gondolnak. Ha valaki ismer minket, az tudja, hogy mi a helyzet, aki meg nem és tudatlanul, 0 infóval ítélkezik, annak a véleménye alapból nem fontos.

jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert itt Magyarországon (máshol nem tudom hogy van, nem is érdekel amíg nem élek ott) , gáznak tartják ha későn lesz szobatiszta. Alapvetően 2-3 éves kor között megérnek rá. Egy egy gxerkőc van elvétve akik 3-4 éves kor között lesz az, ami nem probléma. Sokkal rosszabb ha eröltetve van. Majd amikor megérik rá akkor csinálja. Nem fog sokkal későbbre kitolódni. Ezzel nem azt írom hogy rákell hagyni, meg majd magától megtanulja, csak azt hogy nem kell erőltetni.
jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem snis a fiam, minden áldott nap gyakorolNÉK vele, lassan már 5 hónapja, de kicsit se érdekli. Minden nap próbáljuk a bilit/wct, könyvek, szerepjáték plüssökkel, stb és semmi. Emellett ugye pelenkázok, és a félrement próbálkozások nyomán takarítom a pisit. Aki szerint az én lustaságom ez, az tehet egy szívességet és kinyalhatja a seggem...
jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Siettetik állandóan a gyerekeket...

Nekem van egy sni és egy neurotipikus gyerekem. Az sni 3 év 3 hónaposan teljesen magától, onnantól kezdve 0 balesettel szobatisztult, 1 hónap múlva már éjszakára is.

A neurotipikust is hagytam érni, de nyári gyerek, ovihoz kellett. Én is azt olvastam mindenütt, hogy a normális érésűeknél tehet érte a szülő. Pelenka le, 2 hét alatt valóban eljutott oda, hogy már 90%ban jók voltunk, de hol visszaesett, hol jobban ment. Aztán oviban még plusz 2 hónapig bepisilt, utazások borzalmasan voltak, mert vagy bepisilt, vagy nem, a délutáni alvást sem bírja még ki most sem. 3 és fél éves, és még mindig becsurgat sokszor.

Na nekem mondhatja bárki, hogy normális fejlődésű gyerek megérik rá magától... Nem, nem mindegyik. Ellenben az sni-s gyerekemmel.

Kérlek, ne erőltesd, ha én is tudtam volna, inkább halasztjuk az ovit, mint ez...

Az meg nettó hülyeség, hogy a szülőnek a pelenkázás a kényelmesebb, mint azt annyian hangoztatják. Pelenka csere napi 5x, vagy megy a gyerek magától a bilire/szűkítőre, és csak ki kell önteni, öblíteni? Nekem ezerszer kényelmesebb, ha bilizik a gyerek.

Anyósom is állandóan hangoztatta, hogy 1 évesen szobatisztította a gyerekeket. Ja igen, csak az azt jelentette, hogy RÁKÖTÖZTE a gyereket a bilire, és 2 évig még baleseteztek folyamatosan. Ennyit erről.

jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!