Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a császár könnyebb? Valóban az lenne?

Figyelt kérdés

Ha választhatnátok melyiket választanátok és miért?


Mi ez a "hisztéria" manapság, hogy sok kismama császárt akar? Igaz, én még csak most fogok szülni, de nem gondolnám, hogy egyik másik könnyebb lenne.


2023. okt. 23. 12:32
A kérdező szavazást indított:
hüvelyi úton
császárral
61 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%

Sürgősségi császárral szültem, tehát nem valasztas kérdése volt, de ha lehetett volna is császárt választottam volna.


Nincs amúgy semmi hisztéria, én pl nem viselem jól a fájdalmat, pláne nem, ha idegenek vannak körülöttem. A császár nekem konkrétan fájdalommentes volt, 12 órával utána felleltettek, simán ki tudtam menni a mosdóba és később se volt semmi fájdalmam.

2023. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
58%
Egyébiránt a könnyebbség meg q fájdalom érzet relatív. Hatan voltunk a szobában, mind császáros, rajtam kívül mind szenvedett
2023. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
66%
Nekem sürgősségi császár volt, mivel nem szülhetek már természetes úton nem is lesz kistesó. Én azt a kínt még egyszer nem akarok elviselni, kb egy hét pokol, csak erős gyógyszerrel tudtam pihenni
2023. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%

Program császárral szültem. Orvosi okok miatt. Én nem szerettem volna. De szinte semki bajom nem volt.

De ha lehetett volna még gyerekem és választhattam volna termédzetes úton szültem volna. Szerettem volna átélni, milyen érzés életet adni.

2023. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
86%

"Szerettem volna átélni, milyen érzés életet adni."


Átélted. Életét adtál. A természetes szulest nem élted át.

2023. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
2023. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyebb, hanem máshogy nehéz.

Nekem sürgősségi császárom volt és borzalom volt a felépülés.

Viszont mikor a kórházban voltam éjjelente végig hallgattam a sok vajúdó anyát, ahogy szenvednek a folyosókon járkálnak, nagyon rossz volt hallgatni, sajnáltam őket. Másnap behoztak valakit program császárra és 10 perc után már hívták be apukát aranyórára.

Nem könnyebb a császár, de sokkal gyorsabb maga a szülés. A felépülés viszont lassabb sokkal.

Ha valaki olyan szerencsétlen mint én akkor még annál is lassabb.

2023. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az ember nem szül, addig nem tud ebben átfogóan véleményt alkotni. Én természetes és császár útján is szültem és most már tudom, hogy melyiknek mi volt az előnye hátránya. Főleg, hogy az én szervezetem nem tud tágulni amikor kellene és a gyerekeim is nagy babák voltak. Tehát addig amíg nem jut el az ember a szülésig, addig bármit lehet mondani. Egyén függő, hogy kinek melyik a “jobb” vagy hogy mit bír a teste.

Azt mondják a természetes szülés “természetes”. Nekem mégis nagy traumát okozott, amit 7 év óta cipelek azóta is. És nem a kórház volt a hibás, hanem az én testem.

2023. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
57%
Császár a nehezebb. Aki mindkettőt átélte az tudja. Mindenképpen hüvelyivel szülnék,ha valaha újra lenne gyerekem. De nem hisztéria szerintem,csak hadd döntse el mindenki maga.
2023. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
Császárt választanék mert már volt mindkettő és a császár milliószor jobb volt, a hüvelyi szülés egy emberkínzás, és veszélyesebb is a babára nézve.
2023. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!