Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tehetnék? Mitől eshetett...

Mit tehetnék? Mitől eshetett vissza?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 év 8 hónapos. Szeptembertől jár oviba. Közvetlenül ovikezdés előtt, nyáron szoktattuk le a pelenkáról (előtte bölcsis volt). Ovit úgy kezdte, hogy a pisit már szépen jelezte, nem pisilt be. Éjszakára, és a nappali alvásokhoz délután viszont még adtunk rá pelenkát. Plusz a kakit nem jelezte, azt a bugyiba nyomta még, ha nem vettük észre, hogy kell neki.

Viszont szeptember-december közt az oviban gyakorlatilag szobatisztaként működött. Ott nem pisilt be a délutáni alvásnál, pelenka nélkül sem. A kakit pedig haza hozta, tehát az ott nem okozott problémát, hogy nem jelzi.

Januártól viszont egészen mostanáig is sokszor bepisil napközben, otthon, és az oviban is. Nem szól, csak bepisil. Sokszor beszélgettünk már vele róla, semmi hatása. Viszont otthon most a kakit elkezdte jelezni, ha reggelente kell neki, otthon ő szól általában, és szépen a wc-be kakil. Éjszaka pedig egyre gyakoribb, hogy nem pisil be, mert száraz pelenkára ébredünk.

Mitől lehet ez a sok bepisilés - jelzés elmaradása? Már szóltak az oviban is, de tanácstalan vagyok. Otthon rendszeresen elküldjük a wc-re, így ritkábbak a balesetek, de az oviban tényleg sok a bepisilés.

Azt nem mondja, hogy csípne a pisi, nem hiszem, hogy fel van fázva. És ugye most van, hogy egyre többször száraz pelusra ébredünk reggel. A családi életünkben az ég világon semmilyen változás nem volt, ugyanúgy élünk, mint korábban. Nincs változás sem a munkánkban, sem a kapcsolatainkban, sem az időbeosztásunkban. Az óvónők azt mondták, a csoportban sem változott szerintük semmi (a gyerek tulajdonképp heti szinten ugyanannyi időt tölt ott, mint otthon).

Még annyi, hogy azt észreveszem, hogy a fáradással párhuzamosan több nála a bepisilés. Sajnos 3,5 éves koráig ébredt éjjelente, kipihent szerintem soha nem volt. Az oviban sajnos nem alszik délután, csak csendben van. Otthon sikerül a délutáni alvás. Már nem ébred éjjel az utóbbi 3 hónapban, de most sem az alvás bajnoka. Átlag 8, vagy 8,5 órát tud éjjel egyhuzamban aludni. Maximum 9-et, ha nagyon fáradt. Viszont ez az átlag 8,5 óra alvás nem elég neki úgy, hogy délután az oviban nem tud elaludni. Tudom, mert otthon, a nap végén már nagyon nyűgös és hisztis, látni rajta, hogy irtó fáradt.

Gyerekorvost az éjszakai ébredései ügyében 2 éves, és 3 éves korában is megkerestem, nem tudott segíteni. Csak annyit mondott, hogy altatót nem írnak (mondjuk nem is erre gondoltam), és általában 4-5 éves korra rendeződik az alvás kérdése.


ápr. 15. 07:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!