Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Biliztetés? Most hogyan tovább?

Biliztetés? Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

14 hónapos elmúlt a lányom. Már több,mint két hónapja megvettük neki a bilit, had szokja. Nincs is semmi gond, ha megyek wc-re jön vele, és már ügyesen ül rá (persze ruhástul) a bilire, ha kérdezem hová kell pisilni, mutatja és mindja bili,és utánozza a psisi csurgását is:):):)


De idáig jutottnuk,valahogy soha nem sikerül akkor ráültetnem,amikor pisilne,vagy kakilna.


Olyan sok helyen olvastam,hogy anyuka tudja mikor pisilik,és akkor gyors ráülteti a bilire.


Nem akarom siettetni,csak szeretnék fokozatosan haladni, és most nem tudom,hogyan tovább..



2012. jan. 24. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát lehet hogy nem erre a válaszra vársz, és lehet hogy lepontoznak, de ő annyira pici még, hagyd azt a bilit, tedd a szekrény aljába, és vedd elő jó pár hónap múlva.

2 év felett lesznek szobatiszták a gyerekek, inkább 2,5 (átlag), van aki 3.

2012. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hagyd békén,majd nyáron pont jó korban lesz,mikor lehet bugyiban!Most nem éri meg szerintem!Mert úgy úgysem fogod eltalálni,meg nem is neked kell,hanem neki érezni!Majd kb 17-20 hósan pont nyár lesz egy szál bugyi otthon és hidd el mindenkinekkönnyebb lesz akkor!


Nálunk 17 hós volt a tavalyi nagy mákusi kánikulában és nem volt rá alkalmas hiába ismerte a bilit...Nem tudta összekötni!Júli végén próbálkoztam megint augusztusban már 4 órás autóútra mentünk pelus nélkül!Annyi idő kellett hogy fejben összekösse a témát,meg hogy én rájöjjek,hogy soha nem fog bilibe pisilni (holott minden pónit babaátabban pisiltetett) csak a WCew szűkítővel ahovámi is!

2012. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Még kicsi a bilihez. Nyáron próbáld újra, talán akkor menni fog, de egyáltalán nem biztos. Ha nem érett meg rá, akkor csinálhatsz bármit, nem fog rászokni a bilire.
2012. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Enyje-enyje lusta anyukák. :)))

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

(Reagálva a 67%-os válaszolóra)

2012. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

14:20 vagypok


Az lemaradt,hogy 20 hós voltmikor utoljárra pelus volt rajta!Aug elején!És ez két hét alatt sikerült!Júli közepén kezdtük!19,5 hósan!


Mosta akistesója április májusban érkezikvele tuti csak két évesen kezdjük szintén nyáron!Máskor nem érdemesmert egyszerűbb két hét alattb 100*bbugyitmosni,mint harisnyát nadrágot...Az is megzavarja ha otthon nincs pelus ha mentek meg van...Szóval ha leveszed,akkor kintre is!Ha bepisil bepisil,majd megtanulja,hogy útközben is úgy kell szólni mint otthon!Nálunk 2* pisiltb be a játszón meg egyszer a kapuban,de akkor már úton voltunk a WC felé :)


2 éves kislány és 25 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

"Olyan sok helyen olvastam,hogy anyuka tudja mikor pisilik,és akkor gyors ráülteti a bilire. "


Így van, ezt sokan csinálják, csak ennek semmi köze a szobatisztasághoz, mert nem a gyerek irányítja a folyamatot, nem ő jelzi, hogy bilire kell ülnie.

Én is várnék minimum nyárig, de ha jövő nyáron lesz érett rá, az sem késő.

2012. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez off lesz, bocsi. Sok ilyen kérdést látok, megoszlanak a vélemények. De miért kell egyből lelustázni azt az anyát, aki később látja jónak? vagy "rábízza" a gyerekre, h mikor áll készen. Ez nem azt jelenti, hogy lusta, vagy leszarja a gyerekét. De hát itt mindenki imád látatlanban szidni másokat.

Bocsi, hogy nem tudtam válaszolni a kérdésre nekem még csak 2 hónapos a babám.

2012. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!