Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság, elrontottam?...

Szobatisztaság, elrontottam? VAgy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, 10 hónapja szobatiszta. Talán 1 baleset volt, nagyon ügyes volt már az elején is.

Nyár volt, levettük a pelust, egyszer bepisilt, érezte,hogy kellemetlen, onnantól szólt, ha pisilni kellett, kaki egy ideig pelusba ment, de max 1-2 hónapig, majd az is megoldódott. Nem erőltettük.


Többször kérte már,vegyük le a pelenkát a délutáni alvásnál,vagy este is. De mindig bepisil, és jobb esetben felébred ré, de teljesen elkeseredik mert bepisil, vagy fel sem ébred, és pisisen alszik.


És délután mostanában csak másfél két órát alszik, ebédhez már kevés folyadékot kap, mégis van pisi. Két hete próbáltunk pelenka nélkül aludni, de ismét nem sikerült.

Olyan szomorúan mondta, hogy buta vagyok anya, bepisiltem. Hiába mondtam,hogy nem vagy buta, gyakorolni kell, de két nap után kérte a pelenkát,mert nem bírt/mert elaludni.


Mit próbáljak ki? Vagy várjak míg száraz pelussal ébred??

Szeptemberben kezdi az ovit, ott ügye feltétel, hogy szobatiszta és ágytiszta legyen, van még időnk nem vagyunk elkésve ugye???

Amiatt is aggódom,mert szkott családi napközibe járni heti két nap két órát és ott minden vele egykorú gyerek, már alváshoz sem kap pelenkát, és a legtöbb már éjszakára sem. EGy kisfiú van még a lányomon kívül,aki igen


2013. máj. 17. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Lányom is 2,5 éves. Èjszakára mi is adunk még rá, és mindig tele van. Szerintem még van ám fél év addig, ne eröltesd neki. Lányom is 2 eves korában egyik napról másikra lett szoba tiszta.


Viszont ami feltünt az írásodban és meglepett, hogy mondhat ilyet egy gyerek.

Buta vagyok.


Ki mondja ezt a gyereknek? Mert valakitöl hallani kell, hogy butának titulálják. Ez elég rossz dolog a fejlödésében. Akárki is mondja neki, mindenképpen térjen át a butaságot csináltál mondatra. Ne a gyerek legyen minösítve hanem a tette.

Ha a munkahelyeden elrontasz valamit, és a fököd oda jön melyik milye érzést váltna ki bellöled:

- Mekkora butaságot csináltál.

- Milyen buta vagy.

2013. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A bölcsiben:(:( ott hallotta, én is illetve mi is a tetteit minősítjük, és nem őt magát. Tehát itthon ha valami rosszat tesz,akkor az van,hogy butaságot csináltál. A bölcsiben van egy 3,5 éves kislány, akinek a szókincsét a h.lye, k.csög, kabbe, buta vagy, dili vagy és hasonló szavak tömkelege jellemzi. ÉS rákérdeztem a dadusnénit,hogy ki mondta ezt a lányomnak, mert napot óta ezt használja. Ő modnta: hogy biztos xy,mert neki a szokása:(

Úgyhogy ez megy két hete, és nem győzöm neki elmagyarázni, hogy nem vagy buta,

2013. máj. 17. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!