Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A nyáron 2 éves lesz a lányom,...

A nyáron 2 éves lesz a lányom, de a szobatisztasággal sehogy sem állunk. Hogy kezdjük?

Figyelt kérdés
Sajnos nincsen anyukám aki segíthetne. Ötletem sincs hogy kezdjünk neki.
2013. máj. 21. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelni fog. Az én fiam most 20 hónapos, én sem tudom hogyan kezdjünk hozzá.
2013. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még picike, nem kell semmit erőltetni. Amikor nagyon meleg van, akkor adj rá bugyikát. Ha lementek a játszóra, legyen nálad pár váltás.

ha fontos, hogy ne legyen pisis (utazás), akkor még ráadhatsz pelust. Bilire se kell ültetni, ha veszel, akkor mintha nagyon természetes lenne, csak tedd le, esetleg rá lehet ültetni a macit.

2013. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várhatsz még vele akár jövő nyárig is.
2013. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Disi ***** válasza:
Az én kislányom is 2 hónap múlva lesz 2 éves. Vettem neki bugyikat, de vagy pucéran szeret lenni vagy ha azt nem lehet akkor pelusban. A bili nem nagyon érdekli, ráül mikor én is megyek WC-re, de nem marad meg rajta. Valószínűleg neki is korai még. Augusztustól megy bölcsibe, szerintem nálunk majd az hozza meg az áttörést, ha látja a többiektől hogy ők is WC-re ülnek. Az én kislányom még semmi jelét nem mutatja, hogy megért volna rá, úgyhogy csak játékból próbálkozunk hogy ismerkedjen a dologgal (pl. nem zavarhatjuk miközben kakil, ébredés után pedig mindig pisis a pelusa). Ha csak bugyiban van és bepisil akkor szól, de szerintem csak azért mert vizes lesz és zavarja. A védőnőm szerint ha egyszer sikerülne elcsípni és gyorsan ráültetni akkor tudatosulna benne hogy miről is van szó, mert egyenlőre még nem érti hiába mutatjuk neki. De az hogy ha érzi az ingert szóljon is, ahhoz meg kell érnie. Ahogy olvasgattam ez általában 3 éves kor körül következik be, persze nekem is van ismerősöm akinek a kislánya már 2 és fél évesen szobatiszta lett nappalra, nem egyformák.
2013. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Miért kellene egy két éves gyerekkel még egy évet várni??? Mi ez az új módi, pelenkában párolni a gyereket, aztán 3 évesen meg sírni hogy nem szobatiszta...


Lát benneteket pisilni a wc-be gondolom. Tudja, hogy ti oda pisiltek, kakiltok? Este, fürdéskor szokott a zuhanyba/kádba pisilni? Fürdés előtt rá lehet ültetni a bilire, ugyanígy ébredés után is, olyankor nagyobb az esély a sikerre. Reggel, délelőtt többet pisilnek. Ha van kertetek, pisilj te is kint guggolva, az tök jó buli neki, hogy együtt pisilhet a mamival, úgy mint a nagyok. Kérdezgesd, kell-e neki, ha nem is kell, de te tudod hogy már régen pisilt, beszéld rá hogy azért csak próbálja meg, üljön rá. Figyeld a testbeszédét, arcát, ha lemerevedik, vagy elbújik valahová, akkor nagy eséllyel pisi/kaki lesz, ilyenkor le lehet rá "csapni", hogy várjon egy pillanatot, gyorsan rá a bilire.

2013. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Disi ***** válasza:
Nem azt mondtuk hogy várni kell még egy évet, hanem hofy ha még nem megy, akkor ne essen kétségbe. Ahogy írtam mi is próbálkouznk, de lassan silítófrászt kap a kislányom a bilitől, pedig nem erőltetem. Kérdezgetem, van pisimanós-kakimanós mesénk, mindig jön velem WC-re, egyszer már sikerült a bilibe is, volt nagy öröm, de azóta is a pelust kèri.
2013. jún. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lát pisilni minket. Nekünk a wc külön van a fürdőtöl. Nagyon pici helység, nem tud bejönni, éppen, hogy én is elférek.
2013. jún. 10. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az hogy pici a wc, nem probléma, mert nyitva hagyod az ajtót és akkor lát mindent. :) Nekem az egyévesem rendszeresen tépi a wc-papírt, és törli a saját punciját, popóját ahogy tőlem látja.

Nálam mindkét gyerek esetében, mindenben bevált az a módszer, hogy hadd nézzen meg, próbáljon ki mindent.

2013. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!