Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 és fél évesnél még mindig...

4 és fél évesnél még mindig kakigond?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmnek 4 és fél éves a lánya és nagyon szenved vele, mert nem akar kakilni. Sokszor egyáltalán, 4-5 napig sem, utána kúpot kap. Voltak már kivizsgáláson is, nem találtak semmit. Ha kakilni akar akkor pelust kér, sír ha nem kapja meg és nem kakil! Csak pelusba! A pisi már megy wc-be csak éjszakára kap pelust. De a kakival nagyon kínlódnak.Valakinek volt már hasonló? Hogyan oldotta meg? Aggódunk nagyon, mert már ovis, lassan 5 éves lesz, de még mindig itt tartunk.
2013. jún. 16. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

4,5 éves kislány és még nem szobatiszta?jól ellett húzva ez a dolog.

oviba hogy jár,?

jól össze van zavarva az egész.nappal pisil de éjjelre még pelenkát kap? ha egyszer elkezdi barátnőd a szobatisztaságot akkor azt rendesen kell elkezdeni,nem úgy hogy egyszer van pelus egyszer nem,vagy van vagy nincs.

mert akkor bezavarod ..

de ha nappal megy a pisi a wcébe éjjelre miért nem?

már ha pisil nappal akkor éjjel is kellene szólnia hiszen már vissza tudja tartani működik a záróizma.

oké a kakit megértem mert sok gyerek óckodik wcbe kakilni de azért ezt sokkal korábban kellett volna elkezdeni.

én 2 évesen kezdtem el a szobatisztaságot a lányomnál a pisi neki is hamarébb ment a bilibe mint a kaki,de odáig is eljutottunk,játékosan csináltam az egészet éjjel-nappal azon voltam hogy leszokjon a pelusról,állandóan ültetgettem dícsértem,kapott matricát meg amit szeretett ha belepisilt kakilt a bilibe,ha meg a bugyiba ment akkor mondtam hogy anya milyen szomorú bla-bla

és ha egyszer elkezded leszoktatni vagyis barátnőd akkor ne legyen pelenka!!! mert úgyis tudja akkor hogy ott a pelus.nincs pelus,el kell dobni.persze szépen apránként,és nem feladni, ez egy ilyen időszak

4.5 évesen már okos annyira egy gyerek hogy megérjen a szobatisztaságra.

2013. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbálja néha nem rátenni a pelust, de akkor bepisil éjszaka. Álmában nem kel fel ha pisilnie kell. A kakival meg szerintem lázad, egyszer már volt, hogy belekakilt a wc-be, mert nagyon szeretett volna egy babát, meg is kapta érte, de azóta sem. Ha véletlenül pisilés közben jön egy kis kaki a wc-be úgy üvölt, mintha vége lenne a világnak. Teljesen elzárkózik a wc-be kakilástól, pedig szegény barátnőm már mindent próbált vele. Amúgy hamarabb kezdte szoktatni, de mindenki azt mondta neki, hogy ne erőltesse, várjon, majd eljön az az idő is, de már olyan nagy és még mindig nem megy neki a dolog.
2013. jún. 16. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

na igen..majd a gyerek tudja mi?..itt az eredménye,

4.5 évesen még nem szobatiszta.nekem akkor is úgy tünik immel-ámmal van ez a dolog csinálva.

de kulcsszó amit írtál: kapott egy babát,és belekakilt a wcébe,vagy bilibe..nekem is volt olyan hogy nem akart belekakilni és mondtam hogy jó akkor nincs ez vagy nincs az,mondjuk én egész nap ezzel törődtem óránként ültettem a bilire ha kellett ha nem,ha már csorgott be mert a nunijához nyúlt akkor én már rájöttem hogy pisilni kell neki,akkor már ültettem rá,sokszor volt baleset,na meg ő még eleinte bugyit sem akart húzni nehéz volt rávenni,de sikerült,de addig sem volt pelenka,ha egyszer leveszed nincs vissza út,akkor kapott pelust ha mentünk át a boltba vagy hosszabb időre,ha csak kiugrottunk pár percre nem adtam rá pelenkát,éjjelre eleinte adtam,mert én is féltem hogy nem kel fel álmában rá,de száraz volt minden éjjel a pelenka így elhagytam,soha nem volt baleset éjjelre a szoktatás alatt,de viszont! lefekvés előtt jól megpisiltettem és úgy feküdt le aludni,és lefekvés előtt nem kell annyira megitatni a gyereket hiszen akkor nincs miért pisilni,..egyébként durva de egyszer ne adjon rá éjjelre pelenkát a barátnőd és ha netalán bepisil előbb utóbb felébred rá,mert zavarni fogja,ki szeret a hideg pisis bugyiban nadrágban aludni?

ha mindig rá adja éjjelre a pelust sose fog róla leszokni.

az én lányom csak 2 éves volt mikor szokattam le,2 hónap alatt szobatiszta lett,voltak balesetek de ritkán,ráadásul 2 évesen még nem annyira okos egy kislány mint 4,5 évesen,mégis le tudtam szoktatni őt a pelusról,pedig azért ő is ágált ez ellen.


a kaki nálunk is később sikerült,eleinte neki is a bugyiba ment,nem egyszer..ő is volt hogy vissza tartotta,aztán pár nap múlva erőlködve kakilt,sírt.

de azt is úgy csináltam hogy dícsértem, bíztattam,jutalmaztam,örömtáncot jártam,mint a hülye azt csináltam hogy lássa milyen jó hogy belekakilt ha csak véletlenül is a wcbe,. a baba miatt amit kapott a kislány jutott eszembe ez a dolog.


a másik. nem tudom milyen pelenkát használ,de váltson szoktatás idejére bugyipelenkát.az azért majdnem olyan mint a bugyi kicsit jobb a hatás mint a tépőzáras.


a másik,talán lehetne neki venni és szép csajos bilit,ha nem akar wcébe pisilni,kakilni.

egy szép csajos hercegnős színes zenélős extra bilit,válassza ő ki,hátha annyira megtetszik neki hogy talán sikerül belealkotni valamit..


én csak a saját tapasztalatomat és ötletemet tudtam leírni,

talán az óvodában is segíthetnének adhatnának ötletet az óvónök,lehet szorong a gyerek vmitől,nem lehet tudni,


minden jót,első voltam :)

2013. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval,annyi különbséggel hogy igenis van olyan gyerek aki "majd tudja",és hiába fog a szülő a feje tetejére állni akkor sem fog semmit produkálni a bilibe/wc-be!

A lányom is ilyen volt! Csinálhattam én bármit,ültethettem percenként a bilire mégsem csinált bele. Aránylag későn 3év 2hósan lett szobatiszta,de akkor 1hét alatt egyik napról a másikra nappalra és éjjelre is. Soha nem volt egyszer sem baleset!:)


Ennél a kislánynál érdemes lenne egy pszichológust felkeresni,mert nekem erős a gyanúm hogy valami lelki gond lehet,főleg ha éjjel még be is vizel!

2013. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok nagy szakértő a témában (a kisfiam még nem szobatiszta), de azt olvastam, hogy éjszakára akkor nem kell már pelust adni, ha 2 hétig minden éjszaka száraz marad a pelus.

Van, hogy pont az a baj, ha túl nagy ügyet csinálnak a bilizésből. Nem egyformák a gyerekek. Én bizony odaadnám a kakihoz a pelust, ha kéri, de mindig elmondanám neki, mennyire örülnék, ha a vécébe/bilibe kakilna, mint a nagy gyerekek (és itt felsorolnám azokat az ismerős gyerekeket, akik már teljesen szobatiszták).

Ha nehezen kakil, annak lehet lelki oka is, de az étrendjén is nagyon sok múlik. Vajon kap elég élelmi rostot? Müzli, olajos magvak, gyümölcsök, nyers zöldségek, natúr joghurt, kefír vagy aludttej - ezek mind segíthetnek a gondon. Lehet, hogy túl sok kenyérfélét, péksüteményt, tésztát, krumplit eszik, és keveset iszik.

2013. jún. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
2013. jún. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik barátnőm a kisfiával a gyerekpszichológusig kellett elmenjen. Ott segítettek nekik a probléma megoldásában. Félelem, ragaszkodás állt a háttérben. Teljesen normális család. Nem elbeszélgetések hadáról van szó, nem kell megijedni.
2013. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt a kislány pszichológusnál?
2013. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi konkrétan pont így jártunk, kislányom ez év májusban töltötte a 4-et, 2 éves kora óta szobatiszta volt a kisdologra, de a pelenkához ragaszkodott kakinál, ezt ez év januárban tudta letenni! Szó sincs róla, hogy ímmel-ámmal csináltuk egyszerűen ebben a korban már pszichés oka van! Mi elkezdtünk a nevelési tanácsadóba járni, és a 2. alkalom után megoldódott, és azóta is a legtermészetesebb neki, hogy a wc-re jár. Nála lelkileg nagyon korai volt a bölcsi kezdés, hogy korán elszakadt tőlem...ez állt a háttérben! Nem szégyellni való, kell egy jó szakember, a mai világban amúgy szerintem mindenkire ráférne :)
2013. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még nem volt, de már van időpontjuk. Menni fognak. Másoknál esetleg volt ilyen? Kinél mi váltotta ki?
2013. jún. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!