Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tehetnék, hogy végre...

Mit tehetnék, hogy végre megoldódjon a dolog?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, lassan egy éve szobatiszta. Tulajdonképpen a bölcsiben "erőltették" a dolgot, szó nélkül levették róla a pelust, egy-két baleset volt ugyan, de viszonylag zökkenőmentesen haladt a dolog, két hét alatt szobatiszta lett. Egy ideig a pelusba kakilt, de ez is megoldódott szerencsére. Viszont, ha nagyon belefeledkezik a játékba - vagy bármi másba, amit éppen csinál -, nem szól, hogy pisilni kell, és becsorog a pisi eleje. Főként az utóbbi fél évben van ez így, eleinte nem volt ilyen. Már ezernyi dolgot próbáltam, hogy változzon a helyzet, küldözgettem pisilni (ennek az lett az eredménye, hogy ő oda sem figyelt, hogy mikor kell, mert úgy volt vele, hogy én úgyis küldöm), ígértem jutalmat, végül elkeseredésemben már "büntetést" is beígértem (nevezetesen azt, hogy ha nem vigyáz a kisgatyára, és bepisil, akkor kidobom a kukába). Tudom, hogy utóbbit talán nem kellett volna, de egyszerűen már megőrjít ez az állapot. Nem telik el úgy el nap, hogy legalább egy pisibecsorgás ne lenne. Már teljesen el vagyok keseredve miatta, kezdem bánni, hogy 2,5 évesen erőlködtünk, lehet, hogy jobb lett volna megvárni, míg magától kialakul a dolog, de ezen már változtatni nem tudok. Mostmár csak a megoldást keresem, hogy mit tegyek, hogy végre tényleg szóljon mindig, és menjen szépen, ne legyen ennyi baleset.
2013. jún. 22. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne helyezd kilátásba a büntetést. Igen, valóban ezt nem kellett volna erőltetni a bölcsiben, ott miért volt probléma hogy bepisilt? Még kicsi, ha belefeledkezik a játékba, akkor természetes hogy időnként baleset lesz. Az én gyerekem is 3 évesen lett egyik pillanatról a másikra szobatiszta, sohasem erőltettem.
2013. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából nem erőltették, csak levették róla a pelenkát - nyilván az én beleegyezésemmel. Nem rosszat akartak, hanem jót. És működött a dolog, egyszer-kétszer bepisilt a bölcsiben, de viszonylag könnyen ment a dolog. Elekeseredve többek között azért is vagyok, mert pl. a nővérem kisfiam 3 éves elmúlt, mikor egyik napról a másikra szobatiszta lett, nappalra éjszakára egyaránt, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy az azóta eltelt másfél év alatt hány baleset történt náluk. Szóval kicsit úgy érzem, hogy nekünk is így lett volna jó, és akkor nem szenvednénk állandóan ezzel. De mondom, ezen már változtatni nem tudok, nyilván a pelenkát már nem adom vissza...

Igen, én is tudom, hogy büntetést kilátásba helyezni nem kellett volna, csak tudod, egy idő után már nagyon nehéz mindig türelmesnek, elnézőnek lenni. Többnyire az vagyok, és ha nem foglalkozok annyira a dologgal, akkor alapvetően sokkal jobb a helyzet, de mikor ötször kérdezel rá, hogy kell-e pisilni, és mindig nem a válasz, aztán a végén becsorog... az egy kicsit bosszantó. :( Egyébként most ezt a taktikát próbálom követni, hogy nem foglalkozok vele, nem tulajdonítok jelentőséget a dolognak, ha becsorog, szó nélkül kicserélem, de azért mégis szeretném, ha megoldódna végre. :(

2013. jún. 22. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne küldd pisilni, hanem kérdezd meg! Figyeld, kb milyen időközönként jár pisilni és akkor tudni fogod nagyjából. Olyankor megkérdezed. Ne szidd le, ha becsurog, mondd el neki minden alkalommal, hogy szóljon, ha pisilni kell, menjen el a wc-re. Le fog ez tisztulni nála, az oviban meg főképp.
2013. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg fog oldódni, ne izgulj. Egyébként nem szerencsés, ha összehasonlítgatod más gyerekkel mert ha ezt még mondod is neki, akkor állandó frusztráltságban lesz emiatt. A te gyereked nem a Pistuka aki már 3 évesen lett szobatiszta. Minden gyerek más, a fejlődési igénye is. Az enyém pl 2,5 éves koráig meg sem szólalt, naés? Most éltanuló az iskolában.
2013. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igyekszem lehiggadni, tanácsokat megfogadni. Soha nem hasonlítottam össze más gyerekekkel, főleg nem úgy, hogy neki is mondogattam, hogy bezzeg xy... Ezt a hasonlatot csak azért írtam, mert a módszer volt más, és nem a keresztfiam az egyetlen, akinél ennyire zökkenőmentes a dolog. Nem a gyereken, hanem a módszeren volt a hangsúly (magyarul jobbnak tartom az erőltetés nélkülit, mint azt, ahogyan nálunk történt). Maximálisan tisztában vagyok vele, hogy minden gyerek másért értékes, az én kisfiam nagyon ügyes, okos, tünemény, csak ez a dolog valamiért kicsit döcögősen megy, ennyi. Sajnálom, ha félreérthető volt.
2013. jún. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!