Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érdemes elkezdeni...

Gabszem kérdése:

Mikor érdemes elkezdeni szobatisztaságra tanítani 17 hós kislányomat?

Figyelt kérdés
Hogy van a menete, ráültetem időnként a bilire hogy ismerkedjen vele?
2013. júl. 18. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy mondod, és mutasd meg neki egy babán hogy kell pisilni bilin.

Én még ennyi idősen korainak tartom, de ha tetszik neki lehet hogy rá is szokik.:)

2013. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két éves kora után.Ráültetheted, de ha nem akar rajta maradni, akkor ne erőltesd. Többet ártasz vele, mint használsz.
2013. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy gyereket akkor kell a szobatisztasághoz szoktatni, ha érett rá és nem akkor, ha elér egy bizonyos kort!

Tud szólni vagy jelzi, ha kell neki pisilni vagy kakilni? Vagyis felismeri az ingert? Ha levennéd róla a pelenkát, vissza bírná tartani a pisit vagy kakit, míg mondjuk a biliig elérne?

Mert ha ezeket nem tudja, márpedig ezt egy 17 hónapos még nem igen tudja, max. nagyon ritka esetben, akkor még bőven ráérsz akár jövő tavasszal is ezzel a kérdéssel foglalkozni.

2013. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kisfiam a környezetét tekintve gyorsan, 22 hónaposan lett szobatiszta, szakkönyvek is minimum a másfél éves kort javasolják, ezért szerintem még korai, de megmutatni neki akár most is lehet a bilit. Semmi extrát nem kell csinálnod, előveszed, akár te magad megmutathatod, hogy mire kell használni, csak imitálva :), meg nyugodtan hagyd nyitva a wc ajtót, hogy lássa mi történik, az is jó lehet, ha ismerősök, rokonok gyerekét látja bilizni. Mindent lehet, csak erőltetni nem szabad.
2013. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem akarom erőltetni, még szerintem is korai, csak érdeklődöm. Köszi a válaszokat!
2013. júl. 18. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Nálunk kb. 2 hónappal előtte kezdődött az, hogy elkezdett szólni, hogy pisilt. Ezt érdemes figyelni, már az is jó jel, ha utólag szól, de ha előre az még inkább.
2013. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnéd, ennyi idősen is el lehet kezdeni, de csodát ne várj. Az én kislányom 15 hónapos, néha bilizik, mert látja a nagy tesótól, de ritkán megy bele valami, még nem is várom el. Ha jókedvűen ébred, akkor megpróblhatod ráültetni, és akkor nagy valószínűséggel bele fog pisilni, de ha nincs kedve nem kell erőltetni.

Amit még tehetsz: a gyerekek egy része ilyesmi idős korban elkezdi jelezni, hogy kakilni fog. Ha még nem beszél, akkor úgy, hogy ütögeti a pelusát. Ilyen esetben, vagy ha pontosan kiszámítható, mikor fog kakilni (pl. mindig közvetlenül étkezés vagy ébredés után), szintén megpróbálhatod bilire ültetni.

2013. júl. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem még korai lenne, de megpróbálhatod. Nálunk a kisfiam 2 és fél éves volt, és akkor egy hét alatt nappalra és éjszakára is szobatiszta lett. Másoktól azt hallottam vissza, hogy a másfél-két éves gyermekük sitty-sutty szobatiszta lett, aztán hónapok múlva visszaesett. Nekem most lesz 18 hónapos a lánykám, a pisiért nem szól, de látom rajta, ha kakálni fog, azt mondja előre, de még nem gondoltam rá, hogy le kéne venni a pelust. Én azt csináltam, hogy elővettem a bilit, és a játékbabáját szoktuk rajta megpisiltetni, kakiltatni, így már tudja, hogy mire kell használni. Jövő tavasszal gondoltam levenni a pelust, addig úgy hiszem ráérünk vele.
2013. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!