Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A mai szülők közül miért...

A mai szülők közül miért akarják egyre többen, hogy az 1-2 éves gyerekük szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több kérdést látok erre vonatkozóan. Több szülő kétségbe van esve, hogy a 20 hónapos gyereke még nem szobatiszta és, hogy mit ront el. Miért vált ez manapság ennyire sürgőssé? A gyerekorvosok és a védőnők szerint a gyerekek csak 2,5-3 koruk között érnek meg rá. Addig sem az idegrendszerük, sem pedig a záróizmuk nem elég fejlett rá. Vagy csak így akarnak spórolni?

2013. aug. 12. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Barátnőm 6 hónapos terhesen tudta, hogy egy éves korába az ő gyereke szobatiszta lesz, persze, hogy nem lett az.
2013. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
máskor az volt a normális h 1-2évesen szobatiszta volt a gyerek, én azt latom inkább problémának h lassan az ovodás gyerek is még pelenkás.én is 1,5 évesen szobatiszta voltam és mégsem lett ezmiatt semmi bajom
2013. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Mert ezt nyomják mindenhol. Engem nem érdekelt. 2,5 évesen lett a kislányom magától, pár nap alatt nappalra szobatiszta, télen, a délutáni alváshoz pedig a 3. szülinapja előtti napon vettem le a pelust. Éjszakára még pelenkát kap. Én azt tartottam fontosnak, hogy mire oviba megy, szobatiszta legyen. Júliusban múlt 3 éves.
2013. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen második mert nem volt kényelmes pelusok. Ha mai anyukák is olyan mosható pelenkát használnának mint a szüleink 30 éve nem is csúszna ki 4 éves korig a szobatisztaság.
2013. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De hová sietnek ennyire? Miért olyan sürgős? Én még nem találkoztam pelenkás iskolással, de még csak óvodással sem. Nálunk mindegyik gyerek magától hagyta el a pelenkát az óvodát megelőző nyár folyamán. Szóval majdnem 3 évesen, ahogy a nagykönyvben is megvan írva.
2013. aug. 12. 18:10
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónapos a fiam és mindenki azzal zaklat hogy miért nem kezdem leszoktatni a pelenkáról pedig én vagyok a legtöbbet a gyerekkel.
2013. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább régen volt így, hogy a gyereket poroszosan ránevelték a bilire. A szintén sürgetős vagy kétségbeesett anyuka meg vagy tényleg szeretne spórolni már a peluson (bár vajon ki nem vágyik erre? :) ), vagy az egyik nagymama vagy más családtag unszolja valamilyen megszépített emlék alapján, vagy dúl benne a versenyszellem a szomszéddal... stb. plusz ezek mellé nem tájékozott a témában. Azért teszem hozzá, biztos akad olyan gyerek is, aki már 2 és fél éves kora előtt magától megérik a szobatisztaságra. (Ugyanúgy, ahogy valaki 10 hónaposan kezd el járni, van, aki meg 18 hónaposan, és mind a kettő lehet normális.)
2013. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Mert megfelelési kényszerük van, versenyeznek, közben tönkreteszik a gyereket. Szóval azért akarják, mert nem normálisak.
2013. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek idegrendszere (tobbsegeben) masfel eves korara eleg erett a szobatisztasagra. Anyukam 3 gyereket nevelt fel, senkivel nem versenyzett, es mindharman szobatisztak voltunk 18-22 honapos korunkra. Abban mondjuk van valami, hogy kimoshatos pelust hasznalt, igy nem sokat kellett kinlodnia a "raszoktatassal", nagyon szimpatikus volt mindharmunknak a bili. En sem ertek egyet az eroltetessel, de a korai szobatisztasag egyaltalan nem rendellenes.
2013. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 12. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!