Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem vagyunk elkésve a szobatis...

Nem vagyunk elkésve a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éves fiam nem akar ráülni a bilire. Van neki egy lépcsős WC-szűkítője, arra akkor ül rá NÉHA ha már bepisilt. Igazából adok rá pelust mert félek hogy megfázik ha bepisil kint. De amúgy tudja hogy hova kell pisilni, mert ha kérdezem tőle akkor mondja is hogy a WC-be vagy bimbibe de akkor se oda pisil Ovis korára ugye le fog szokni? Kinek mikorra lett szobatiszta a gyereke? És az éjszakai leszoktatás? Az még odébb van igaz? Köszi aki ír!
2013. okt. 30. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hónapok is sokat számítanak ebben az életkorban, nemhogy egy év vagy több! :) Nem kell erőltetni, szépen megtanulja magától! :) Türelem! :) Már ügyes nagyon! :) Ami megy elméletben, később menni fog gyakorlatban is.
2013. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 30. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évesen kezdtem a fiammal, teljesen felesleges volt, így is csak 3 évesen lett megbízhatóan szobatiszta. A környezetemben azt látom, hogy általában 2,5-3 éves koruk között szoktak leszokni a pelusról.

Ezt az "ovis korára le fog szokni?" kérdést meg, gondolom, Te se gondoltad komolyan. :) Az még egy év! Emlékezz vissza, mennyit fejlődött a fiad 1 éves kora óta mostanáig, na ugyanannyit fog mostantól oviig. Le fog szokni.

2013. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyáron még telejsen időben elsztek. Akkor talán könyebb is a kisfiadnak, hisz nincs annyi ruha amit le kell vennie magáról, rövidebb ideig kell visszatartani
2013. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak a környezetemben már vannak olyanok akik fiatalabbak és már szobatiszták és ezért is kérdeztem Tőletek.
2013. okt. 30. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de biztos vannak olyanok is, akik idősebbek, és még nem szobatiszták. :)
2013. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na igen...
2013. okt. 30. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki azt mondja, hogy ezt nem lehet erőltetni meg sürgetni meg stb. Lehet le fogtok pontozni érte, szerintem 2 évesen már leveheted róla pelenkát. Csak akkor fog a wc-re járni, ha nincs rajta pelenka. Az én lányom húgyúti fertőzést kapott a pelenka miatt (inkább a pelusba kaki miatt) és el is vettem tőle. Pár napig alig győztem száraz ruhával de nagyon hamar rájött hogy hol is van a bili. Azt viszont semmiképp ne várd, hogy majd ha pisilnie kell magától ledobja a pelust és felpattan a wc-re. Ha te nem kezdeményezel, neki ez így nagyon kényelmes marad.
2013. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 évesen teljesen normális. Hol van még az ovi?:)
2013. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
8. válaszolóval egyetértek. Nem kell várni a csodát, hanem rá kell egy kicsit figyelni a gyerekre, és eleinte gyakran vinni és ráültetni. Sokkal kisebb az esélye, hogy magától egyszercsak mindent fog tudni, mint ha szépen a te segítségeddel megszokja, hogy reggel ébredés után, este fürdés előtt, stb rendszeres időközönként wc-re ülünk.
2013. okt. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!