Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek jó, hogy ezt a...

Szerintetek jó, hogy ezt a megoldást választottam?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves és hallani sem akar a szobatisztaságról, mindent, de szó szerint mindent megpróbáltam már. Nincs az a trükk, praktika amit nem vetettem volna már be. Jó lenne ha szobatiszta lenne már, több szempontból is, először is azért mert tavasszal kezdi az ovit és így nem veszi be. Legalább a nappali szobatisztaságot el kellene érni...

(mindamellett van egy kisöccse is, aki szintén pelenkás, pénzben, energiában sem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyereket kell pelenkázni)


Szóval egy anyuka azt mondta ma nekem, hogy ne csináljak ebből drámát, vegyem le a pelust, adjam rá a bugyit és kész. Egy-két hétig össze vissza fog pisilni meg kakilni, de max 2 hét szenvedés után rá fog ülni a bilire és/vagy wc-re.

Ez az első napunk, hogy bugyi van rajta pelus helyett itthon. Tiltakozik ha bugyit adok rá, de aztán abbahagyja. Viszont egyáltalán nem szól ha pisil, már csak én veszem észre, hogy pisisi a nadrágja. Hiába kérdem tőle 10 percenként.


+ azt találtam ki, hogy vettem egy csomó katicás matricát (imádja a katicákat) és azt mondtam neki, hogy ha bilibe pisil, akik akkor 1 matricát felragaszthatunk a wc csempéjére. Nagyon lelkes lett, ragasztotta a matricákat, de mikor megtudta mire megy ki a játék ideges lett és kirohant a wc-ből.


Szóval már végső elkeseredésembe ezt a drasztikus megoldást választottam. Nincsen pelus és kész (persze alváshoz van). Van akinek bevált ez a drasztikus módszer? Mennyi idő után volt eredménye?



2014. jan. 8. 18:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

sztem totál a kistesó miatt van, ne erőltesd, mert érzi...

Aúgy mi ugyanígy voltunk szeptemberben. A lányom akkor volt 3év 1 hós, és semmi...az ovi meg kezdődött. :-( Totál kivoltam.

Végül 3 napi nemalvás után, bementem az oviba, és megkerestem a leendő óvónőt+a dadust is, és mindent kitálaltam nekik, és megkértem szépen, hogy nem próbálnák-e meg ők 1 hónapig, és ha nem megy, akkor kiveszem az oviból. és láss csodát, mivel őszinte voltam, és esdeklő, vagy nem tudom, miért, az óvónő azt mondta, hogy oké, vigyek be jó sok ruhát, bugyit, gumilepedőt, nejlonzacsit, és majd meglátjuk.

Bakker a kiscsajom onnantól 2 hét alatt szinte totál szobatiszta lett, és még csak be se "fenyítették", nem volt ígérgetés, meg semmi, egyszerűen a többiek húzták őt, látta, hogy mi van, és kész. Most ugye január van, nem mondom, hogy mondjuk 2 hétben 1x nincs egy kisebb baleset, de elenyésző...esetleg Te is megprób. az óvónőkkel beszélni...

2014. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!