Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Próbálkozzunk 13 hónaposunknál...

Próbálkozzunk 13 hónaposunknál a bilivel?

Figyelt kérdés

Esténként fürdés előtt szokott meztelenkedni. Ilyenkor a fürdőkád mellett pár perc elteltével be is szokott pisilni. Eszembe jutott, hogy mi lenne, ha bilire ültetném? Máskor még nem erőltetném, de mivel a fürdés előtti pisi menetrend szerint jön, meg lehetne próbálni. Mit gondoltok?



.


2014. ápr. 24. 23:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nincs értelme. Akkor kell elkezdeni a biliztetést, amikor már szabályozni tudja a hólyagja működését, vissza tudja tartani a pisilést, amíg bilihez jut. Attól, hogy a kellő pillanatban gyorsan alátolsz egy bilit, még nem lesz szobatiszta.
2014. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Azt, hogy felesleges, még rettentő korai.
2014. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt a részét értem. Viszont ahogy csomó dolgot megtanul csak azért, mert mi akkor és ott azt tanítjuk neki, elképzelhető, hogy egy idő után azt is megtanulja, hogy fürdés előtt bilibe pisil. Tehát összekötheti fejben a bilit a pisivel. Vagy rosszul gondolom? Egyébként kb. mikortól tudja egy kisgyerek szabályozni a hólyagját?
2014. ápr. 24. 23:24
 4/27 anonim ***** válasza:
45%
Én ráültetném. Ártani biztos nem árt. Még az is lehet, hogy "megtetszik" neki. Egy próbát megér.
2014. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%
Én is ráültetném. Ha sikerül, örültök nagyon, ha nem, megpróbáltátok. Sokáig úgy éreztem, nem kell erőltetni, nyaggatni vele. Most ott tartunk, hogy 3 éves4 hónapos, és napi max 1 alkalommal ül rá a bilire :(
2014. ápr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm a bátorítást. Természetesen azoknak is köszönöm a válaszaikat, akik szerint még korai. Megpróbáljuk! Valóban, kárt nem okozhatok ezzel, hiszen nem fogom erőltetni.
2014. ápr. 24. 23:34
 7/27 anonim ***** válasza:
En is igy kezdtem a lanyommal mert anyam tanacsolta,o mindig mindent jobban tud mert felnevelt 3 gyereket,mindig ezzel nyaggatott. Bele is pisilt mivel ra ultettem a bilire es ameddig rajta ult engedtem neki a furdovizet,most 3 eves lesz es most is pisilnie kell ha engedem a furdovizet. Akkor 1 honapig erdekelte a bili es ket es fel eves koraig nem akart raulni. Aztan egyik naprol a masikra ugy dontott a bilizik neha wc-re megy (de a bilije mindig szem voott volt hogy lassa). Azota is szobatiszta esalvaskor se pisil be. Szerintem korai,el fogja majd o is hagyni magatol. Minel jobban raeroltetik a gyerekre a bilizest annal inkabb ellenzi.
2014. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám mindenképp, lehet, hogy megszokja, meg könnyebb összetakarítani utána, mintha a földre menne :-)
2014. ápr. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%

nagyon jó ötlet! van is egy neve annak,h. anyuka kiismeri gyermeke ürítési szokásait és soha nem ad rá pelenkát,csak egészen újszülött korban kezdik. ezt így kiismerted,mert nem volt rajta pelus,láttad,h. mikor szokott pisilni. ha egész nap nem lenne rajta pelenka,akkor már egész nap ráéreznél,h. mikor is kell neki,látnád a korai jeleket (pl. megáll,mélyen elgondolkodik, maga alá nézeget...stb). ezt nevezik természetes csecsemőhigiéniának. ha ezt alkalmazzátok,nem feltétlenül lesz hamarabb szobatiszta a gyerkőc (mielőtt bárki lehurrogna!),de ismerkedik a bilivel és egy természetes,elemi igényét is kielégíted,h. ne "csináljon maga alá". még az állatok közül is sokan kitartják a fészekből/alomból/ csemetéjüket ürítéskor.

szóval ártani nem ártasz neki egyáltalán vele. csináljátok csak,még az is lehet,h. igénye merül a többi pisi/kaki alkalmával is a bilire. az én 12 hósom már csak bilibe kakál. minden peluscsere alkalmával ráülünk és ébredés után. ez olyan napi 6 bilizést jelent. mindig van valami a biliben. sok sikert! ;)

2014. ápr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Utolsó , hogy vetted rá a 12 hós gyerekedet, hogy rajta is maradjon a bilin. 3 gyerekem van, de ennyi idősen leült ,felállt, nyúlkált a biliba.
2014. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!