Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves fiam hetente egyszer...

3 éves fiam hetente egyszer kakil! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már étrend változás meg volt. Sokan vagyunk levegőn is, sokat guggolunk, de amikor érzi az ingert egyből feláll és nem akar tovább játszani. Nem vagyok ilyenkor feszült, mert tudom, h az is csak hátráltatná, türelmes vagyok vele, de már meguntam, h heti 1 kaki van! Hashajtót nem igazán szeretnék neki venni, de nem tudom, h mi tévő legyek!

2014. aug. 3. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltatok?
2014. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze. Mást sem mondanak csakhogy rostban gazdag ételeket adjak neki, meg olyat ami meghajtja, de hiába.
2014. aug. 3. 16:03
 3/5 Gergusso válasza:

Sokszor ez pszichés eredetű. Mivel belőlük jön ki, ezért a sajátjuknak tekintik és a kakilást kudarcnak élik meg mert úgy érzik elveszítenek valamit.

Ez szinte minden gyerkőcnél tapasztalható, más-más intenzitással.

A párom kislánya is ezzel küzdött.

Egyszer vitte a csokipapírt a szemetesbe. Kérdem tőle, hova viszed? -Kidobom a szemetesbe-mondja.

Ekkor pattant ki az agyamból a gondolat.

Elmeséltem neki, hogy a kaki is szemét. Ki kell dobni a testből minden nap, mert a poci nem szereti a szemetet.

Ezt néhány napon át többször elmondtam neki. Nem kellett egy hét és magától ment a bilire.


Az étkezésnél valóban fontos a rostgazdag étrend. A zöldségek és gyümölcsök mellet a zabpehely nagyon jó alapanyag. Én málnaszörpös vízzel keverem, vagy tejjel. De sok egyéb variációban is adhatsz a gyerkőcnek.


Ha nagyon régóta nem kakilt, akkor érdemes egy kanál paraffinolajat adni neki. Ezt beszéld meg a dokival.


Próbálkozz pszichésen hatni rá a fenti módszerrel. Ha ennek ellenére tartósan fennmarad a kakilási nehézség, feltétlenül ki kell vizsgáltatni!

2014. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ne aggódj, ha más baja nincs. Ha nem viseli meg, nem fája hasa, nincs szorulása, nincs nagy baj. Az enyém is pont ilyen volt, nagyjából heti egy kaki. Én is kapkodtam a fejem mindenfelé, vittem az orvoshoz, aztán elfogadtam, hogy ilyen a gyerek anyagcseréje és kész. Most 8 éves és heti 2-3 kakiig jutottunk. Persze azért kérdezd meg az orvost, ha ez megnyugtat, a kis lelkét meg neked kell ismerni annyira, hogy tudd, valami lelki ok van-e a dolog mögött. De nem hiszem.
2014. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miket eszik pontosan, elegendő folyadékot fogyaszt? Valami csak nincs rendben.
2014. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!