Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Egy 5 éves kisfiúra vigyázok,...

Egy 5 éves kisfiúra vigyázok, aki még a mai napig pelenkába kakil! Nem mer a wc-re ülni, fogalmam sincs, mi a félelem oka! Van valakinek valami támogató ötelete? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szüleinek nem sikerült megoldaniuk a problémát, szerintem neked sem fog menni.
2014. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakran vagy vele, tudod enyhíteni a félelmeit, bár ez a szülőknek könnyebb lenne.

Nálunk 3,5 éves korban egy rota fertőzés után volt visszaesés. Lánykám félt a fájdalomtól, amit a felmart popsi okozott, és hiába jött rendbe a bőre, a félelem maradt. Legalább tudtuk az okot, hogy miért tartogatja a végtelenségig, és miért megy végül a bugyiba.


Két dolgot tettem:

- Bár kicsit gusztustalan, de nyitva hagytam a WC ajtót, ha benn voltam, és onnan beszélgettem vele. Megfogalmaztuk a problémáját, hogy van fájós kaki, amikor beteg valaki, meg van a nem fájós kaki, amit szabadon kell engedni, ha jönni akar.

- Bevetettem a Klotyómanót,aki roppant éhes, és nagon várja a kakit. Eleinte a bugyiból borítottam a cuccot a WC-be, közben szinkronizáltam a Klotyómanót.


Soha nem szidtam meg, ha baleset volt, nem csináltam amúgy sem állandó témát a dologból.

Majd egy hónap kellett, hogy visszaálljon. Azóta is eteti a Klotyómanót.

2014. dec. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy bármilyen trükkel akarsz próbálkozni, beszéld meg a szülőkkel!
2014. dec. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kisfiával ugyanez volt, csak épp 4,5 évesen. Elmentünk eggyütt nyaralni, mire az én kisfiam csodálkozva megkérdezte tőle, hogy mit csinál. Aztán mondta neki a kisfiam, hogy mi a wc-be szoktunk. Onnantól kezdve wcbe kakil. Pedig az anyukája mindent bevetett, de nem eröltette a dolgot és mégis ilyen kicsi elég volt a sikerhez.
2014. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem jutottam sokkal előrébb, de legalább megpróbáltam! Én javaoltam a szülőknek, hogy egyáltalán ne vegyenek már otthonra pelust,nem kellene ezt a fura "hóbortot" még támogatni is! Remélem,együtt működnek majd, hiszen még is csak az ő gyerekükről van szó!!
2014. dec. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!