Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kinek milyen trükk vált be,...

Kinek milyen trükk vált be, hogy a gyermek szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés

Tudom meg kell rá érnie, de szeptemberben oviba kéne mennie. Eddig ha az udvaron pelus nélkül voltunk szólt miközben pisilt. WCre, bilire újabban nem akar ülni. Sőt most totál visszaesett, már utólag se szól pisi esetén. A kaki meg... (őrzi).

Mit tegyek?


2015. aug. 18. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire elutasító nem nagyon tudsz mit tenni...

Mennyi idős?

Lehet a lelkére beszélni, levenni róla a pelust és takarítani utána, nem tudom, megéri-e.

Az is egy megoldás, hogy most egy hétig szóba sem hozod, utána újra próbálkoztok. Mondjuk sok időtök nincs szeptemberig.

2015. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Értsd meg,hogy nem érett rá. Ennyit tudsz egyenlőre tenni!
2015. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Hagyjatok mar ezt az erett nem erett dolgot!!! A gyerek akkor lesz erett, ha te, a szulo, vele egyuttmukodve vegigcsinalod! Leveszed a pelenkat, es takaritasz utana, ha kell 1 hetig, vagy csak 2 napig, es kozben a gyerekben tudatositani kell, mire valo a bili, siker eseten jutalmazni! Elhiszem hogy a mai szulonek az a kifogasa, hogy meg kell ra ernie, mert mar egyszeruen csak le kell venni a pelust, kidobni, es masikat huzni, de kivancsi vagyok az ilyenek mit mondtak volna 30 evvel ezelott, amikor kimostad, kifozted, vasaltad!!! Erdekes modon, az en lanyom 22 honaposan szoba es agytiszta lett, pedig csak annyit tettem, hogy levettem rola a pelust, es ha elcsorgatott, akkor feltoroltem. Viszont 2 nap alatt megertette, hogy a biliben a helye a pisinek es kakinak, erdekes modon, azota nincs baleset! Amugy megkerdeznem, hogy a "raeros" anyukak fognak a kerdezo helyeben visszamenni dolgozni, mert a gyereket az eretlenseg miatt nem tudja idoben oviba vinni??? Azert legyen mar egy hatara ennek a szovegnek is! Kedves kerdezo, ne add fel. Szamuzd a pelust, elobb utobb rajon, hogy melyik ingernel mit kell tennie, es hova, par nap, de neked is turelmesnek kell lenned, inkabb menj utana fel orankent, kerdezgesd, jutalmazd (pl kedvenc mesematrica stb), ha eloszor raerez, akkor onnantol egyre jobb lesz!! Kitartas!
2015. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen kedves utolsó! Lehet úgy is szobatisztaságra szoktatni valakit,hogy nem pisili össze a fél lakást. Persze, engedhetné mindenki hetekig,hogy álljon a pisiben mondjuk a szőnyeg, de szerencsére nem mindenki igénytelen.

Kimondta,hogy a más anyukák nem mutatják meg a bili-wc használatát. Én is megmutattam, nyilván,hogy összekösse a dolgokat. Ettől még hiába erőltettem baromira nem akart odamenni pisilni vagy kakilni egy ideig. Illetve nem is tudta tartani, mert nem ismerte fel az ingert.

Az nem szobatisztaság,hogy levesszük a pelust, a gyerek csurgat ahova akar, és nagyritkán egy pont a bilibe sikerül.

Én speciel (ha már lusta anya vagyok) figyeltem a gyerekem. Hogy mikor tudja jelezni,hogy pisilni vagy kakilni kell. Amikor ezek már hetek óta beálltak, akkor vettem le a pelust láss csodát, két baleset volt. Nem feltétlenül kellett mindennek pisi-kakiban állni.

A kérdező gyereke akkor szól, amikor már pisil. Ergo hamarabb nem ismeri fel az ingert, nem hogy netán tartani is tudja, mire elér a wc-ig. Tehát le lehet venni róla a pelust, meg törölgetni utána, de ettől ez még nem lesz meg hamarabb.

2015. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsoval ertek egyet. Nalunk se valz be a leveszem es osszecsorgatom a szőnyeget. Egyszeruen nem volt erett rá. Én 3 honapja leultem vele beszelni. Hogy oviiba oszel kezdunk. Es mit szolna ha kis bugyit adnék rá l. Legyen nagykislany es probaljuk meg a bilit. Es lass csodát azonnal baleset nélkül bele pisilt. Kakis baleset is 2szer tortent. Egy hét múlva mar pelus nelkul 4oras utra is lehetett vinni. Tartotta es szolt ha pisilni kell es megkerestuk a legkozelebbi wct. Nalam az ovi utani vágy meg a nagylany dolog bevált. Meg most is nagyon boldog minden bilizes utan. Pedig en mar azt hittem az en lanyom soha nem lesz szobagiszta. Kitartast. ☺
2015. aug. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ez az "érettség" dolog nem egészen így van. Szerintem igenis kell, h a gyerekben megérjen a gondolat a pelenkaelhagyásával kapcsolatban. AZ már más kérdés, h mostanában mindenre ráhúzzák ezt a kifejezést.

A fiam kétéves kora után volt, h wc-be pisilt, volt, h nem. A bilit soha a büdös életben nem használta. Mindent kitaláltam én is, bőszen takarítgattam utána, de sokáig az istennek sem ment. Volt jutalmazás, szidás, együtt wc-zés, takarítsunk együtt, minden, amit el lehet képzelni. hetekig ment a wc-be pisilés, de naponta ment még a szőnyegre is.3 évesen került oviba, jeleztem, h a szobatisztasággal hadilábon állunk. Az ovovezető azt mondta nem baj, ne erőltessük, az óvónőktől viszont napi szinten hallgattam, h nem megy neki, nem szól. Tonnaszám pisilte össze a nadrágját, naponta mostam, és töltöttem reggelente újra a zsákját. Aztán "bekattant valami nála", és elkezdett wc-be pisilni, és öntöztük az udvaron a fákat. A kaka aztán megint nem ment. Néha sikerült a wc, néha pelenkát kért, de legtöbbször elintézte a gatyájába. Na, ezért is hallgattam az oviban. Aztán elkezdett a wc-be kakálni. Integettünk a kakinak,megnyomhatta a légfrissítőt, és lassan elmaradt a pelenka. Aztán pár hét múlva átbeszéltük az éjjeli pelenkaelhagyást is. Gyakorlatilag ez a dolog bő 8 hónap alatt alakult ki. Mára elmondhatom, h teljesen szobatiszta, de időnkét előfordul pisipötty.

Minden nagyobb dolog, amit mi lehet fel sem veszünk, az őket visszaveti, és újból elkezdi a bepisit.

Szóval, mérhetetlen türelem kell.

2015. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!