Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes elkezdi nevelni a...

Érdemes elkezdi nevelni a szobatisztaságra 10 hónaposomat?

Figyelt kérdés
Tudom nem másokat kell nézni, de akikkel szültem azok babái már bilizgetnek. Számomra ez annyira elképzelhetetlen hiszen önállóan nem járnak, nem beszélnek ezek a gyerekek. Nem szeretném,ha lemaradnánk. Szóval mikor és hogyan érdemes neki kezdeni?

2016. ápr. 19. 15:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És azok sem bilizgetnek. Az anyjuk bilizteti őket, teljesen feleslegesen. Attól, hogy egy gyereket rányomnak a bilire, még nem szobatiszta.
2016. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan a "bilizgetes" annyit jelenthet, hogy ráülnek a bilire mint egy székre.
2016. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Majd 2 és 3 éves kor között. Ráérsz még!
2016. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Múltkor pont ott voltunk reggel és kaki is lett a bilibe. Mert ez a gyerkőc minden reggel ébredés után kakil és ahogy felébredt rátették a bilire.
2016. ápr. 19. 15:19
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Attól, mert más butaságot csinál, neked nem feltétlenül kell követned. A szobatisztaságra meg kell érni. Látni fogod rajta, ha el lehet kezdeni. Majd ha már tud beszélni, zavarja a pisi és a kaki, szól, ha belenyomta a pelusba, észreveszi amikor jön az inger, na majd akkor lehet vele próbálkozni. Ahogy írták, általában 2-3 éves kor között.
2016. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szobatisztaság. Ez anya jó anyagcsere-ismerete. A gyerek nem szól, hogy jön a kaki, nem megy oda a bilihez, tolja le a gatyáját és kakil bele. Innentől kezdve a gyereknek ez nem szobatisztaság, csak helyrajzi kérdés, hogy épp hova kakil. Ha a csap fölé tartaná, oda menne. Fogalomzavar van a nő fejében.
2016. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

nem.

enyém is tök jól elüldögélt ennyi idősen a bilin, bambult a tévére és várta, hogy kedződjön az időjárásjelentés (az egyetlen műsor volt, amit nézett, viszont legalább hangosan végig-örülte :)). vagy bilin ülve rázta magát a tankcsapdára.

szerintem neki csak játék volt.

2,5 éves is elmúlt, mire hajlandó volt végre nem pelusba pisilni (néhány véletlenen kívül, amit persze megtapsoltunk, plüssökn ek végigmutogattunk, hogy milyen ügyes a gyerek, gondolom ő meg közben csak nézett, hogy ezek normálisak??? :))


egyébként ha már korán, akkor még 6 hós kor előtt... vannak többen ismerősök között, akik ec-znek, tehát újszülött kortól "bilizik" a gyermek, pelus csak ritkán van rajta... de ehhez nem kevés türelem kell, na meg szerintem némi elvontság is :o

2016. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! Megnyugodtam,hogy nem vagyunk elkésve. Majd bő 1 év múlva elkezdünk ismerkedni a bilivel. :)
2016. ápr. 19. 15:38
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van,mind a 3-nál mikor meglátogattuk a védőnőt(istenem de jó hogy vége) mindig idegbajt kaptam mire végeztünk. Jött a sok "szobatiszta 10-11 hónapos gyerek" és a csúcs szuper anyjuk.A falat kapartam kínomban. Könyörgöm,az mióta szobatisztaság,ha lépten nyomon ráültetik a bilire őket,lefoglalják,ott etetik itatják még az a csóró gyerek tényleg bele nem pisil,vagy amit írtál,kijátsszák kb. mikor lesz kaka,elkezd a gyerek feje lilulni,anya rohan,pelenka leránt,rémült gyereket bilire rádob,hurrá! Belekakált a bilibe appppaaaa :D zsibbadok..esküszöm. Nem,nem kell szobatisztaságra nevelni egy 10 hónapos "babát" Az enyémek ovi kezdés előtt lettek szobatiszták,még se lettek hibbant csökevények. Értelmes,okos kitűnő tanuló a két nagy, a kicsinek se lett maradandó lelki sérülése,amiért nem hajítottam rá a bilire,vagy a wc-re már 1 éves kora előtt. Nyugi,semmi baj,ne menj a többi birka után! Legyél csak "normális" anyja egy normális babának. :)
2016. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem jelenteném ki ilyen kategorikusan, hogy hülyeséget csinál, aki ennyire ismeri a gyerekét és reggelente ráteszi a bilire. Szerintem ezzel sincs semmi gond. Így is összeköti a gyerek hamar a két dolgot, meg úgy is, ha vársz vele, amíg el tudod neki magyarázni. De ráparázni sem kell, mert a nagy átlag - ahogy a válaszokból láttad - nem így csinálja.
2016. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!