Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 éves kislány nem akarja a...

4 éves kislány nem akarja a WC-be intézni a nagy dolgot? Van ötletetek?

Figyelt kérdés
3 éves kora óta pisi terén szobatiszta. Viszont vannak gondok azzal is, mert nagyon nagyon sokáig tartogatja. Van olyan nap az oviba hogy nem is pisil, 7.30- tól 15.10-ig van. Ha pisil is max. egyszer. Na arra meg sehogy sem tudjuk rávenni hogy a WC-be kakáljon , akár a csillagot is lehozhatom neki, akkor sem. És visszatartja akár napokig is ha nem kap pelenkát. Okos, értelmes egyébként, de nagyon makacs.Van aki hasonlóan járt? A védőnő azt mondta ne eröltessem. Van egy két éves öccse, nála most alakul a szobatisztaság, de Ő is csak a pisivel próbálkozik még, elbújik ha kakálnia kell.
2017. jan. 16. 22:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát talán a sok-sok beszélgetés segítene idővel. Aztán utána hagyni kéne a témát pihenni. Egyszer csak eljön az idő mikor megtörténik a változás. vagy hirtelen elmondja mi zavarja.

Nekem van egy ismerősöm akinek a kislánya annak idején az oviban nagyon keveset pisilt. Még ha ivott akkor is. Most suliban is ilyen a lány. Osztálytárs. A lányom a mai napig mondja hogy az a kislány csak egyszer max kétszer jár pisilni egész nap. Míg az enyém állandóan. Hát ez van. Ki ilyen ki olyan. Amúgy annak a lánynak sincs semmi baja. Az anyukája vitte annak idején mindenhova de semmi baja nincs. Ő ilyen. Úgyhogy lassanként beletörődött.


A kakilás egy darabig gond volt az enyémnek is, bár nekünk csak úgy hogy az oviban nem tudott és úgy fájt a hasa mire mentem érte. Engem nagyon bántott. Aztán sok-sok hegyibeszéd után egyszer kétszer már elment ha nagyon muszáj volt. Olyankor megdícsértem nagyon, és elmondtam neki, hogy látod és nem történt semmi, csak nem fáj a hasa.

De aztán inkább már suli elsőben fogta fel ezt igazán. Azóta nem mondom hogy szívesen megy el a suliba nagy wc-re de ha nagyon nem bírja ki elmegy. És a mai napig mondja, hogy anya voltam a suliba nagy wc-n. Ez a szokás úgymond azért maradt fenn nálunk.

De van hogy hazahozza és lerakja a táskát és irány a wc.

De már nem aggódik úgy. ennek nagyon örülök.


Az otthoni kakilást lehet jegeld egy kicsit. Hagyd most. Pár hónap múlva majd visszatértek rá, lehet az ő kis agya is jobban megérik majd rá, hogy megértse a dolgokat.

Addig engedd be nyugodtan a wc-re hozzátok ha akar, ha kérdez válaszoljatok, de most lehet jegeljétek a témát. Lehet ha nem beszéltek állandóan róla már nem lesz olyan érdekes, vagy egyszer csak elmeséli mi volt a baj.


Kitartást!

2017. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!