Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehet szobatisztaságra...

Annta kérdése:

Hogy lehet szobatisztaságra nevelni egy 3 évét betöltött enyhe értelmi sérült kisfiút?

Figyelt kérdés
Már jó fél éve ültem bizonyos időközönként wc-re és akkor pisil is. De ő maga nem szól, s a pelusba is csurgat. Ha kakilnia kell, elbújik. Hiába mondom neki, hogy szóljon és megyünk a wc-re. Nyáron, ha pelus nélkül volt se szólt, ott pisilt-kakilt, ahol érte, szóval ez sem jött be. Tapasztalatokat várnél elsőként, de ötletek is érdekelnek.

2017. okt. 4. 19:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem "ültem", hanem "ültetem".
2017. okt. 4. 19:09
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Ültesd addig a wcn, amíg bele nem pisil vagy kakil. Akár itathatod is közben. Ha hallod, hogy pisil, hívd fel rá a figyelmét és nézze meg a lábaközött, hogy jön a pisi. Mondd, hogy ügyes vagy, mindig a wcbe kell pisilni, és adj rögtön a kezébe valami jutalmat. Mondd, hogy azért kapta, mert a wcbe pisilt.


Ezt többször próbáljátok meg és mindig figyelje, ahogy törtènik a dolog, és nevezd nevén a dolgokat. Én így próbálkoznék.

2017. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg az enyhe értelmi fogyatékossága miatt még várnod kell vele!
2017. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, megpróbálom!
2017. okt. 4. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Üljön az a wcn egész nap, aki ezt leírta...nem.gép...gyerek.

Összetett idegrendszeri, fizikai stb érettség kérdése a szobatisztaság!!

A helyzete miatt sem kellene erőltetni, ép gyermek sem lenne elkésve.

2017. okt. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Addig míg nem szól, nem tudsz mit tenni. Biztatni tudod és türelmesen várni. Ne erőszakoskodj, mert csak magad ellen fordítod. El kell fogadni, hogy még éretlen a dologra.
2017. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelmileg sérült, de 3 éves múlt. Szerintem valószínű, hogy tudná szabályozni a dolgokat, csak nem tudja, hogy ezt várják tőle. Pl nem érti az előtte fogalmát, vagy nem tudja összekapcsolni, hogy hogy jön az egészhez a wc.


Én mindent megpróbálnék, akár előtte pisilnék a wcbe is, hogy lássa, hogy megérthesse mit várok tőle.


Itt más a helyzet, mint az ép gyerekeknél, akik felfogják a dolgokat elsőre.

2017. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek segít: végül le lett véve róla a pelus. 3,5 éves elmúlt már. Nyáron ez ugye kivitelezhető, kevés a ruha, meleg is van, nem fázik meg. Figyelmeztetés napi többször, hogy nincs rajtad pelus, vigyázz a szép bugyidra, mert ha bepisilsz elázik, másikat kell felvenni. Többszöri wc-re kísérés. Eredmény: először be-bepisilt, de pár nap alatt kezdte visszatartani. Otthon szól, idegenben nem, de tartja és csak WC-be pisil (meg néha bokorba). :)
2018. máj. 11. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!