Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Messze lehet még a szobatiszta...

Messze lehet még a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
2,5 éves a fiam és mutatja, ha kakálnia kell, hátul a pelenkát fogdossa. Kerdezem, szeretnél a bilibe kakálni? Azt mondja nem. Utána nyomkod. Nyilván nem erőltetem. Sokszor mutat előről is a pelenka fele aztán kicsit megáll, gondolom pisilhet. Innen sok idő lehet még?
2017. dec. 14. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De lehet, a bilit kihagyja.


Nálunk a fiam sikítva menekült a bilitől. A lépcsős wc szűkítőt kiválóan használta az elejétől. Nekem is kényelmesebb volt.

2017. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

az én kisfiam 2 éves korába elkezdte huzogatni lefelé a pelust akkor álltam neki,leszoktatni, kb 2 hónap alatt le is kapott róla. 2,5 évesen mikor kezdte az ovit, már rég szobatiszta volt. ja és novemberben kezdtem el,.

kislányom már másabb volt ő vele több volt mint 2 év mire elkezdtem, de 2,5 évesre ő is szobatiszta lett ő vele még a bugyit is alig birtam felhuzatni ő keményebb dió volt :)

bocs a sok ismétlésért a lényeg benne van. mindkettőt biliztettem, eleinte.

2017. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%

Amennyiben tovabbra is allandoan pelenka lesz rajta napkozben es hagyod hogy pelenkaba vegezze a dolgat, akkor még sokara lesz szobatiszta. Pont ugy szoktatjuk a gyereket a bilire, hogy nem adunk ra pelenkat es amikor mutogat, huzogatja a nadragjat, akkor gyorsan raultetjuk a bilire, hogy sikerelmenye legyen, megdicserjuk stb. Lesznek balesetek, de maskepp nem fogja megtanulni.

2,5 evesen mar szobatisztanak kellene lennie, itt volt a nyar, miert nem tanitgattad akkor, telen nehezebb vetkoztetni.

3 eves korban, mire ovodas lesz a gyerek, teljesen szobatisztanak kell lennie, ertjuk ezalatt azt is, hogy alvaskor sem pisil be.


Mindket gyerekem 2 eves koraban lett szobatiszta, 3 evesen mar egyikre sem kellett pelenka alvashoz sem.

2017. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon felfele kerekítettem, igazából szeptemberben volt 2 éves. Most kezdte csak el mutogatni a pelenkáját, nyáron semmi jel nem volt még. Egyszer ráültettem a bilire mikor mutogatott de nem kakált, pedig ha mutat mindig szokott. Nem akarom ráerőltetni se az egészet, ő az első gyerek, nincs tapasztalatom és ez a téma is ahogy olvastam, elég megosztó, meg akarata nélkül ráültetni nem szerettem volna. Ha leveszem a pelenkát, hány nap után lehet azt mondani, hogy pihentessük még a dolgot? Attól tartok tartogatni annyi ideig se tudja még, míg odaérünk.


A wc szűkítőt megpróbálom, hátha az jobban tetszene neki.

2017. dec. 14. 12:50
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Pedig neked kell elkezdened tanitgatni, magatol nem fogja mondani, hogy mar pedig akkor ő mostantol bilizni szeretne. 2. gyereknel elkepzelheto, hogy kedvet kap, hogy magatol ra akar ulni a bilire, mert latja a nagytesotol, de elsonel nem.

A bili jobb, barmikor raultetheted pl. mesenezes kozben es akkor is ha nem mutogat, hanem csak ugy, uldogeljen rajta kicsit, hatha sikerul kozben veletlenul produkalni valamit. Szerintem egyaltalan ne adj ra pelenkat ezentul, olyan nincs, hogy valamennyi napig varsz es utana visszaadod ra a pelenkat, mondvan, hogy akkor ez nem sikerult.

A szobatisztasag nem napok kerdese, de pl. az en 2. gyerekem kb. 1 hét alatt lett nappalra szobatiszta, az elso 1-2 bilibe pisiles utan mar csak oda pisilt es kakalt, gyerekfuggo.

És ez nem eroltetes, de valamikor muszaj elkezdeni es ti mar azert jocskan idoben vagytok.

Otthon ne adj ra soha pelenkat , de termeszetesen, hogy ha mentek valahova, akkor igen.

2017. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Szia, mi is szeptemberben voltunk két évesek. Nálunk is nehezen megy :(

Wc szükitönk is van s de nem szól ha kell inkább behuzódik a sarokba.

Amikor teszem tisztába akkor rá ültettem a bilire s van hogy pisil van hogy nem.

A doktornő azt monta ne erőltessem mett annál rosszabb.

2,5 éves korban jön el az a reakció mikor tudja kontrollálni magát és szól mielött bele nem ereszti.

Sógornőm ennyi idősön pelus nélkül hagyta a gyerekét fél óránként/ óránként rá ültette wc/bilire s megszokta de ha bele csurrant zavarta s valahogy sikerült igsz nyár volt.

Mi is igy csináljuk most de sajnos nem olyan könnyü,bugyit sem hajlandó felhuzni. Nehéz esetek a férfiak :(

2017. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 3-as válaszoló.

1-es vagyok. Sosem hagytam, hogy a nadrágjába pisiljen-kakiljon a fiam. Mindig volt rajta pelenka.

3 éves kora előtt 2 hónappal elhagyta úgy, hogy sosem volt utána baleset.

Megvártam, míg agyilag megérik rá.

Nem attól lesz egy gyerek szobatiszta, hogy levesezd a pelenkát róla, és maga alá pisil...

2017. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Erőltetni nem kell, tanítgatni viszont igen. Nálatok már nincs messze szerintem a szobatisztaság, legalábbis ráléptetek a felé vezető útra. Lesznek megtorpanások, fog majd dacolni az új rendszerrel, mint ahogy dacol az evőeszközzel, a kézen fogva sétálással, sorolhatnám.

Én a tanítgatásban hiszek. Nem hiszek abban, hogy ha a gyerek megérik rá, egy pillanat alatt lesz szobatiszta. Egy egészséges kisgyermek legkésőbb 2 éves korig kezdi érzékelni-jelezni az ürítési ingerét (a legkésőbbet azért írtam, mert szerintem hamarabb is elkezdi érdekelni a téma). Mindkét gyermekem 2 éves korára nappalra szobatiszta volt. A kisfiam a 3.szülinapján már pelus nélkül aludt éjszaka, nem volt baleset. A kislányom januárban lesz 3 éves, még pelusban alszik (az én biztonságérzetem kedvéért), de sosem pisil bele. Van, hogy éjjel pisil a vécébe.

Kínáld föl a gyermekednek a vécét is, hátha az jobban tetszik neki! Nálunk mindketten rögtön vécébe végezték a dolgukat, utálták a bilit.

Én levettem Róluk a pelust, amikor elkezdték tartósabban jelezni a pisi-kakiingert. Volt néhány baleset, de pár hét alatt az a néhány baleset is megszűnt.

2017. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

Kedves 1-es! 3-as vagyok.

Igen, a te gyerekeden 3 eves koraig volt pelenka, ezert lett csak 3 evesen szobatiszta, nem pedig 2 evesen, mint mas gyereke...

kvazi 1 evet elvesztegettel feleslegesen... a pelenkarol valo leszoktatás, ami másnak par hét vagy nap volt, az neked 1 ev. En erre azert nem lennek ennyire buszke a helyedben :-) :-D


Es az, hogy “hagyom maga alá piszkitani” a gyereket erőteljesen alpári kifejezés volt részedről, már ne is haragudj.

2017. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Én nem használtam a "maga alá piszkít" kifejezést. Azt írtam: "maga alá pisil"...


A környezetemben 1 gyerek sem lett 2 évesen szobatiszta. A korán érők is csak kb 2,5 évesen kezdték mutatni, hogy megértek rá. És 2 hónap sok idő ebben a korban, amennyivel 3 éves kora előtt lett a fiam szobatiszta.


Bármit mondasz, nem jó egy gyereknek, hogy a bugyiját/gatyáját pisili le, esetleg még szőnyeget, kanapét, ágyat, bármit. Mondhatsz amit akarsz, egy gyerek akkor lesz szobatiszta, ha AGYILAG megérett rá. Ez lehet úgy is, hogy előtte hónapokig összepisil mindent, meg úgy is, hogy pelenka van rajta.

2017. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!