Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szobatiszta a 3 és...

Miért nem szobatiszta a 3 és féléves unokánk? (A többi lent. )

Figyelt kérdés
A fiú unokánk még mindig nem hajlandó bilibe,vagy wc-be pisilni,kakálni! Szeptemberben lesz négy éves.Inkább nem pisil,kakál a bölcsődébe,vissza tartja.Csak délelőtt van ott.Állva sem tud pisilni,még a wc-be sem,pedig van még 3 fiú a családban.Igaz,azok már nagyobbak,így nem volt követendő példa előtte.A kisfiú teljesen normális!Ha ráültetjük a wc-re,akkor megmondja,hogy "nem"! Még soha nem használta a wc-t,a bilit sem..Még ülve pisilésre sem. Van egy 5,5 éves nővére és vele semmi baj nincsen.Szerintünk már régen szobatisztának kellene lennie ebben a korban,de csak a pelusba hajlandó.Így nem fogják az oviban sem fogadni.A szülők meg dolgoznak.Nagy városban laknak,tehát el lehetne vinni akár orvoshoz,vagy a védőnőhöz,pszichológushoz is.Nem tudjuk,hogy mit csináljunk? Tanácsot kérünk tőletek olyantól aki már volt ilyen helyzetben?Segítsetek!

2019. márc. 25. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagyon gyakori jelenség ebben a korban kisfiúknál! Mesével (vannak külön ilyen bilis mesekönyvek), beszélgetéssel, de semmi erőltetéssel sikerülni fog. Meg lehet azt is beszélni vele, hogy húha, elfogyott a pelenka, jaj mi lesz, akkor kénytelenek leszünk bilibe pisilni.

Ha sikerül, nagy dicséret! Teljesen szobatiszta még sokszor az 5 évesek sem azok, hiszen az óvodában előfordul, hogy az ebéd utáni alvásnál bepisilnek.

Sőt, nem egy iskolás, 7-8 éves is néha bepisil éjszaka, ebben sincs semmi. 10 éves korig ha nincs szervi baja, akkor nem vizsgálják.

2019. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, ha tiszteletlen leszek, de szerintem ez a szülők dolga intézni. Én se igazán szeretem amikor anyós belekotyog meg a hátam mögött intézkedik, szerintem a szülőkkel kellene elsősorban beszélni.

Illetve a kisfiúval megszerettetni a bilit. Rengeteg bilire szoktatós cikk van interneten


Nálunk volt egy ilyen kisfiú az óvodában felvételizni. Elirányítottuk a szülőket a gyerekkel pszichológushoz, nevelési tanácsadóhoz, mert valószínűleg ott lehet a probléma, nem mer vagy nem akar bilizni. 4 évesen már nem normális jelenség


Védőnőhöz járnak vele? Gyerekorvos, senki nem mond semmit erre?

2019. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
most ugye azt várod, hogy köpködjük a menyedet?
2019. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, túl sokat stresszelték a gyereket a bilivel, meg vécével...

Igen, lehet dacból is ilyen.

Egyszerűen nem kell erőltetni. Ha agyilag érett lesz rá, akkor szobatiszta lesz pelenkában is. Bugyipelenka a legjobb erre.

2019. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Ebbe nem kellene beleavatkoznia, de ha semmiképp nem állhatja, az anyukának meg lehet jegyezni, hogy aggódik az unokájáért, tegyenek valamit. De nem illik, ez valóban a szülők dolga.
2019. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

A kedves Nagymama tanácsot kért, nem pedig kioktatást!

A mai sértődős, minden tudó anyukák mégis mit képzelnek magukról? Már miért is ne lenne köze a második legközelebbi rokonnak a gyermek fejlődéséhez? Ez nem beleavatkozás, segítség! Hogy lehetnek egyesek ennyire korlátoltak?

A nagymama jóindulatú és aggódik, miért ne érdeklődhetne egy ilyen oldalon, hátha valaki tud jó tanácsot adni?

Kedves Nagymama! Kérjen inkább szakembertől tanácsot (gyermekorvos, védőnő), mert itt nagyon sok a rosszindulatú, gyermektelen válaszoló, akik az egész napjukat itt töltik.

Sok szerencsét, minden jót!

2019. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem tanácskérés.

"Szerintünk már régen szobatisztának kellene lennie"

Szerintetek. Talán szakemberek vagytok, mert láttatok már közelről néhány gyereket?

Teljesen normális, hogy ennyi idősen nem szobatiszta. Nem érett még meg rá. Stresszelitek állandóan a témával, még rosszabb lesz.

2019. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Off: Kedves utolsó, nagyon pontosan leírtad az én gondolataimat is. Ma már a legkisebb odafigyelés is "belekotyogás". Mintha a nagyszülőknek közük se lenne a saját unokájukhoz. Engem még elvihetett a nagyapám az orvoshoz. Szegény mai gyerekek! :(
2019. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*utolsó előttihez szóltam
2019. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 piroska és a farkas ***** válasza:
97%
Szerintem ez a poszt nem a meny ( vagy vej) köpködéséről szól, hanem arról,hogy adott egy nagyszülő, aki nem csak a karàcsonyi ajàndékok vagy a hétvégi almàspite erejéig van benne az unokàja életében, hanem adott esetben a hétköznapok problémàit is magàénak IS érzi. Kérdező! Az én kislànyom is màr elmúlt 3 éves mire szobatiszta lett, egyszerűen ki kellett vàrni. Nekem próbàra tette a türelmemet, mondvàn, h " dehàt màs gyerek ilyenkor màr rég..", de egy bizonyos pontig nem kell, h érdekeljen màs gyerek. Mert ha én ràgörcsölök, a gyerek is rà fog. Van a kislànyomnak egy fiú ovistàrsa, ő 4,5 évesen is csak pelenkàba volt hajlandó kakilni. Szívesen megkérdezem a szülőket, h végül mi hozott nàluk megoldàst, ha úgy gondolod, h ilyesmi tapasztalat segítség lehet. / Tudtommal megoldódott a helyzet, bàr ott a pisiléssel nem volt gond/ .
2019. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!