Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatott babák gyorsabban...

A szoptatott babák gyorsabban és szorosabban kötődnek az anyához mint a tápszeresek?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok,hogy kevésbé vannak el mással, pl a nagymamával.

Mindig vissza akarnak menni anyához?

Ha anya is jelen van más nem érdekli őket?

Csak és kizárólag anya tudja őket megnyugtatni,senki más? Vagy másban nyilvánul meg a különbség.

Kisebb babákra gondolok,nem szeparációs szorongásra,és nem arra hogy idegenekkel hogy viselkednek,hanem családtagokkal.És olyanok véleményére vagyok kíváncsi akiknek volt tápszeres és szoptatott babája is, vagy közelről ismer ilyen családot. És mondjuk úgy,hogy esetleg a szoptatott babának van cumija és ezt a szerepet nem a mell tölti be.



2019. szept. 9. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk pont fordítva alakult.
2019. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 11 hetes koráig volt anyatejes, utána tápszeres pótlást kapott. Csak anya (én), vagy apa tudta megnyugtatni, mamánál, papánál, szomszéd néninél nem maradt, még akkor sem, ha ott voltunk.

Lányom 4 hónapos koráig volt kizárólag anyatejes, mindenkivel jól elvolt. Elaltatni viszont csak én tudom.

Mindketten cumiztak mellé, a cici csak táplálék volt számukra.

2019. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Lanyom 3 hetes kora óta tapszeres. Igazi kis "anyamatrica".
2019. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Enyém totál tapszeres baba volt. Teljesen egészségesen kötődött és kötődik hozzám, kiskorában jól elvolt más csaladtagokkal is. Nem gondolom hogy ennek bármi köze lennél a szoptatashoz vagy a tapszerhez. Mi nagyon olelgetos és barátságos család vagyunk, inkább ettől függ szerintem minden, meg az anya lelkiállapotától.
2019. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudtam szoptatni csak pár napot,de mindig is csak velem akart lenni :) Szerintem ennél szorosabban nem is tudott volna kötődni :) Nagyit is imádja az elejétől

jól el van vele,viszont az apjával sosem :(

2019. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 1 éve cicizik.

Mivel a nagyszülöket ritkán látja, így nem igazán van el velük, sokáig sírt, ha csak felvették is. Viszont az apjához olyan szinten kötődik mostanában, hogy ha együtt játszanak, aztan fogja apuka és odaadja nekem akkor sír...😅 és húzza magát vissza apához, öleli, hogy ne engedje el...

Szóval nem igazán érdekli ezekszerint, hogy 1 éve szoptatom. Tényleg néha úgy érzem hogy sokkal jobban szereti az apját...

2019. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kizárólagos tápszeres babám van, egy hónapja egyáltalán nem tudok már anyatejet adni neki. Elvan idegenekkel is (pl ritkán látott rokonok) de igazából megnyugodni nálam és nagyon ritkán a nagymamájánál tud. Mindenki más érdekesebb mint én (jobban mosolyog, érdeklődőbben figyel), hiszen engem egész nap lát, de ha baj van, akkor anya kell és senki más.
2019. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Én a fiamtól másfél éves koráig a WC-re nem tudtam elmenni. Még most, majd 9 évesen is nagyon-nagyon anyás. Másfél hónapig tudtam mindösszesen szoptatni sajnos. Bármi gondja-baja volt, mindig csak anya, a mai napig nem aludt nélkülem, azt a 4 napot leszámítva, amit 2 és fél hónapos korában kórházban töltöttem. Egy nem szoptatott babával is pont ugyanannyit lehet törődni, mint egy szoptatott babával és megnyugvást nem csak cici tud adni, hanem maga a közelség, az, hogy beszélsz a babához, foglalkozol vele, játszol vele. És ehhez nem kell cici.
2019. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudok szoktatni. Most 6 hetes, bárkinek odaadhatom, remekül elvan. De ha megunja az adott illetőt, akkor csak én kellek neki.


Egyébként én sem szopiztam anno túl sokáig (3 hó), de nagyon anyás voltam, és nem is lehetett volna jobb a kapcsolatom az anyukámmal.

2019. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a szoptatással alakul ki az érzelmi kötődés, hanem javarészt a testi kontaktusból
2019. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!